← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Пролактин і вагітність

Високий рівень пролактину і вагітність

Підвищений пролактин при вагітностіПролактин і вагітність - ці слова щодня вимовляють тисячі жінок на прийомі у гінеколога. Наскільки можливо зачаття при підвищеному рівні цього гормону, як його знизити і як пролактин впливає на вагітність, якщо він залишився підвищеним?

Гормональний фон жінки впливає і на здатність до зачаття, і на процес виношування, і на лактацію. Жінки, які страждають безпліддям, обов'язково здають аналізи на різні гормони. І одним з них є пролактин. Це гормон, який регулює процес лактації, сприяє збільшенню молочних залоз під час вагітності, регулює водно-сольовий баланс.

Якщо пролактин при плануванні вагітності надає підвищеним - це може бути симптомом мікроаденоми гіпофіза (доброякісної пухлини мозку) і бути причиною безпліддя (провокувати ненастання овуляції). Але не завжди високий пролактин і вагітність, точніше її відсутність, взаємопов'язані. У цьому питанні потрібно ретельно розібратися.

Здаємо аналізи

Пролактин може в нормі підвищуватися при стимуляції сосків, під час і після статевого акту, після пристрасного поцілунку, після куріння і т. д. Саме тому рекомендується здача аналізу крові вранці, натщесерце, бажано не менш ніж через 2-3 години після пробудження. Причому до здачі бажано не палити і постаратися заспокоїтися. Здається аналіз в першу і другу фазу менструального циклу.

Якщо в результаті аналізу рівень гормону підвищений, то лікар дивиться на цифри. Збільшення у багато разів є абсолютним симптомом наявності мікроаденоми гіпофіза (яка синтезує даний гормон). Такий стан носить назву гіперпролактинемія. Якщо збільшення не суттєве - важливо подивитися на рівень макропролактина (або бигпролактина) - біологічно неактивного пролактину (який не може вплинути ні на які процеси в організмі). Якщо виявлено значну кількість макропролактина - можна не турбуватися і планувати вагітність. В аналізах зазвичай вказують кількість макропролактина приблизне, у відсотках. Наприклад: «<40%». Точна кількість відсотків не вказується. Це може бути і 5, і 35. Не варто намагатися вирахувати самостійно кількість біологічно неактивного пролактину, щоб зрозуміти чи є у вас гіперпролактинемія. Повторимо, що якщо цифри незначно збільшені (незначно - це навіть в 2 рази від норми) і виявлено макропролатин - це норма.

Врахуйте, що макропролактин визначається не в кожній лабораторії. Більше того, про його існування і значення знають далеко не всі лікарі.

Обстеження і лікування до вагітності

Якщо істинна гипепролактинемия все ж виявлено. Є клінічно значуще підвищення гормону в крові, плюс інші симптоми гіперпролактинемії (виділення з молозива із сосків, порушення менструального циклу, безпліддя та ін) - лікар направляє жінку на МРТ для виявлення або виключення наявності гормонопродукуючою пухлини. Підвищений пролактин і вагітність в такому випадку можуть бути несумісні. Окремо ж взята аденома гіпофіза невеликих розмірів, не провокує значного збільшення пролактину, не є приводом до подальшого обстеження і лікування, так як ця пухлина зустрічається у 10-20% людей і ніяким чином не заважає життю.

Наступними діями при істинної гіперпролактинемії буде призначення препарату, що знижує рівень пролактину. Зазвичай призначається Достинекс або його недорогий аналог - Бромокриптин. У разі виявлення пухлини рекомендується пити препарат безперервно протягом 1 року і тільки потім вагітніти, щоб знизити ризик зростання пролактиноми протягом вагітності. Якщо ж пухлини не виявлено, препарат призначається на невизначений термін, до настання зачаття. І якщо воно відбувається при зниженні рівня пролактину - значить дійсно саме гіперпролактинемія була причиною безпліддя. Після настання вагітності препарат відміняють.

Обстеження після зачаття

Рівень пролактину при вагітності ні при яких ситуаціях не вимірюється. Це абсолютно марне дослідження, так як цей гормон збільшений у всіх жінок під час виношування дитини. І дитині цей гормон необхідний, так як він впливає на дозрівання тканини легенів. Яка норма пролактину при вагітності - неважливо.

Якщо пухлини при МРТ раніше не було виявлено - про цей гормон можна взагалі забути, адже головна мета виконана - безпліддя переможено, і зачаття настав. Гормони під час вагітності, в більшості своїй, дивитися марно.

Якщо ж немаленька пролактинома є, і тим більше раніше жінка не приймала препарати, (згадані нами вище), необхідний огляд окулістом не менше 2-3 разів за вагітність. Лікар повинен вчасно виявити можливі порушення полів зору. Таке ускладнення може виникнути при швидкому зростанні пролактиноми. Крім того, до лікаря необхідно звернутися в тому випадку, якщо з'явилися проблеми зі зором, різкий головний біль (особливо неодноразово).

Високий пролактин і завмерла вагітність, передчасні пологи - це ніяк не пов'язані один з одним обставини.

Таким чином, можна зробити наступні висновки.

1. Безпосередньо підвищення пролактину має значення тільки при плануванні вагітності.

2. Обов'язково необхідно визначення макропролактина в крові.

3. МРТ виконується тільки у випадку дійсної гіперпролактинемії (рівень гормону значно підвищений, при цьому макропролактина в значних кількостях не виявлено).

4. При гіперпролактинемії та наявності мікроаденоми гіпофіза слід планувати вагітність не раніше, ніж через рік безперервного прийому препарату проти гіперпролактинемії.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua