← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Годування грудьми

версія для друку

Годування груддю: 100 і 1 рада по годівлі грудьмиЯкщо стрункий ряд цифр позбавити від сполучника «і», помилки не буде. Тому що, самі знаєте, рад може бути не тільки 101, але і в мільйони разів більше. А ось дійсно корисними з них будуть тільки ті 100 і 1, які ми для вас підготували.

1.У 1-5-й дні після пологів, коли молоко у вас ще не прийшов», дитині достатньо молозива: його нирки можуть витримати тільки ці 2-5 мл. А користь для його здоров'я і вашої грудей - величезна!

2.Из молозива дитина отримує імуноглобуліни, які захистять його, якщо трапилося осіменіння хвороботворної флорою при проходженні через родові шляхи. Тому вимагайте прикласти малюка до грудей в перші хвилини після народження.

3.Запретить прикласти дитину до грудей на родовому столі вам можуть, тільки якщо: вам зробили кесарів розтин із застосуванням загальної анестезії; в пологах ви втратили багато крові; у вас ВІЛ, сифіліс та інші віруси; стан дитини за шкалою Апгар нижче 7 балів, у нього асфіксія або внутрішньочерепна родова травма. Через 2-3 години після пологів ефект буде вже не той.

4.Прикладывание малюка до грудей на родовому столі провокує скорочення матки - плацента відділяється швидше. Також це запускає механізм нормальної лактації і допомагає встановленню кращого психоемоційного контакту з малюком.

5.якщо ви хочете прикласти дитину до грудей відразу, на родовому столі, але вам показано розродження шляхом кесаревого розтину, виберіть загальну анестезію, а епідуральну.

6.Отказать вам приносити дитину на годування лікарі вправі, якщо: новонароджений знаходиться у важкому стані лежить у реанімації; ви проходите курс лікування антибіотиками або перебуваєте в реанімації. Застуда, нежить або бронхіт - не привід відмовити вам у годувань. Досить на час годування груддю надіти на обличчя марлеву пов'язку.

7.Размер грудей не впливає на силу лактації. З перших хвилин життя дитини, регулярно прикладайте його до грудей. Головне - будьте впевнені, що ви благополучно вскормите дитину.

8.якщо в перші дні після пологів вигодовування неможливе, обов'язково сцеживайтесь руками або за допомогою молоковідсмоктувача. Якщо рідина не буде йти з грудей, розвинеться лактостаз, а за ним і мастит. Регулярний відтік молока з перших днів після пологів є запорукою довгої, повноцінної лактації в майбутньому.

9.В перші 6 тижнів після пологів прикладайте дитину до грудей на першу його вимогу. Немає потреби встановлювати, режим годувань. Адже в ці тижні у дитини виробляються всі життєві установки і довіра до світу, в який він прийшов.

10.В перші 3 місяці лактації, а також на 7-8-му місяці вигодовування спостерігаються так звані молочні кризи. У цей час може здатися, що кількість молока зменшується. Ні в якому разі не докармливайте дитину сумішшю, просто частіше давайте груди. Через 3-6 днів лактація відновиться.

11.Чем з меншою вагою народився дитина, тим менше молока він висмоктує за одне годування і тим частіше він буде вимагати груди. Але чим міцніше він стає, тим рідше їй потрібні годування.

12.Не слід давати дитині груди при перших ознаках занепокоєння, лише б він замовк. Можливо, йому просто жарко ( або холодно ) або він забруднив підгузник. А може, він хоче «поспілкуватися»?

13.С 3-4-го дня після народження дитина може вимагати груди до 12-20 раз на добу інтервали між годуваннями - від 15 хвилин до 3-4 годин. Щодо регулярний режим повинен встановитися до 2-2,5 місяців після народження.

14.Старайтесь вибрати для годування груддю позу, максимально зручну для вас. Якщо вам незручно ( з'являється біль у шиї, спині, зайву напругу в попереку і руках ), у вас можуть виникнути негативні асоціації з годуванням, і це стане першим кроком на шляху невиправданого відлучення дитини від грудей.

15.Если у вас з'явилися тріщини соска, використовуйте крем для загоєння тріщин. Не припиняйте годувати малюка. Давайте груди через спеціальну силіконову накладку, яку можна купити в аптеці або в магазині товарів для вагітних.

16.Чтобы у вас не з'явилося тріщин сосків, стежте за тим, щоб дитина правильно брав груди. При захоплення соска губами малюк повинен взяти в рот не тільки сосок, але і ареолу - темний гурток навколо нього. Якщо він цього не зробив, відтягніть шкіру навколо соска, вийміть його і знову запропонуйте груди.

17.Кормить дитину зцідженим молоком з пляшечки з причини появи у вас тріщин сосків дуже небезпечно для лактації. Вже через 2-3 «пляшкові» годування дитина засвоїть, що з соски мамине молоко тече легше ( для того щоб поїсти, не треба «працювати» і смоктати ), і незабаром відмовиться їсти з вашої грудей. А це прямо веде до швидкого припинення лактації, оскільки жоден молоковідсмоктувач не може повністю спорожнити груди, як дитина.

18.Если у дитини раніше часу забрати груди і запропонувати другу, він не висмокче з першої «заднє» більш поживне і насичене корисними речовинами молоко. А також перетвориться в ледачого сосунки - не буде намагатися витягнути з грудей молоко і звикне, є тільки переднє молоко, яке буквально ллється з грудей. Погано наситившись, він незабаром знову буде вимагати їжі.

19.Как правило, дитині достатньо молока з однієї груді. Великим дітям іноді потрібно «з'їсти» і з другої залози. Важливо налаштувати лактацію, щоб в одній грудей утворювалося молоко достатньо для чергового годування. Для цього дозвольте здоровані «з'їсти» з другої грудей. У наступне годування почніть годувати з тієї груді, на якій ви закінчили минуле годування. Поступово баланс відновиться.

20.Не примушуйте дитину смоктати груди в «потрібний» час: це робить його нервовим і ніяк не сприяє встановленню режиму».

21.Большинство дітей насичуються за 10-20 хвилин, але є і «лінивці», яким для відчуття ситості потрібно не менше 40-60 хвилин. За цей час вони з'їдають те ж кількість молока, що і «моторні» діти. Просто вони менш інтенсивно роблять смоктальні рухи, слабкіше смокчуть. Відповідно, часу на прийом їжі витрачається більше.

22.Научитесь розпізнавати голодний крик малюка і плач - вимога вашої уваги. Коли дитина хоче їсти, він прицмокує губами, крутить головою в пошуках соска, намагається смоктати ваш палець. Ці реакції спостерігаються задовго до плачу. Якщо ви не відреагуєте, дитина незабаром все ж почне плакати. Намагайтеся не доводити до цього, інакше малюк засвоїть формулу: увага і годівлю можна отримати тільки криком.

23.Если молоко перед годуванням тече з грудей, новонароджений може вдавитися». Щоб цього не сталося, зцідіть трохи переднього, водянистого молока.

24.Как правильно дати дитині груди
 • Покладіть дитину на внутрішню сторону ліктя. Підніміть його так, щоб личко виявилося навпроти соска.
 • «Полоскочіть» соском його щічку або губки. Сплющити груди поблизу навколососкового гуртка.
 • Вкладіть в рот дитини сосок і частину ареоли.
 • Під час годування притримуйте груди, щоб вона не закрила дитині ніздрі.

25.якщо ви не можете відмовитися від пристрасті до сигарет, намагайтеся не курити безпосередньо перед годуванням груддю, оскільки нікотин провокує звуження судин - молоко виробляється і виділяється гірше.

26.С початком грудного вигодовування придбайте спеціальний бюстгальтер. З ним зручніше годувати, так як його конструкція дозволяє швидко і легко давати дитині сосок, не розстібаючи і не знімаючи при цьому весь аксесуар.

27.При виборі бюстгальтера стежте, щоб чашечки щільно прилягали до грудей ( але не здавлювали її ). Моделі без еластану не здатні добре підтримувати залози, і вони можуть відвиснути.

28.Как правило, молоко з грудей трохи підтікає. Тому і вночі і вдень вставляйте в бюстгальтер одноразові ватні або тканинні диски. Вони продаються в аптеках або в будь-якому магазині товарів для немовлят. Купіть їх вже тоді, коли будете збирати сумку для поїздки в пологовий будинок.

29.Позы для годування грудьми
 • Класична поза - голова дитини на ліктьовому згині. Найбільш зручна при невеликих грудей.
 • Поза «дитина під рукою». Підходить мамам з дуже великими грудьми ( 4-6 розмір ) і низьким соском.
 • Годування лежачи: поза зручна, якщо груди не вислизає у вас з рук.

30.Женщин, які фізіологічно не здатні давати дитині достатньо молока, всього 3-8%. Стверджувати, що у вас мало молока» після пологів, можна тільки в тому випадку, якщо у вас є гормональні патології, фізіологічний інфантилізм, захворювання органів внутрішньої секреції або вам більше 35 років.

31.Слабая вироблення молока після пологів буває, якщо мама перенесла важкий токсикоз на пізніх термінах вагітності, сильна кровотеча в пологах або після них, акушерську операцію, післяпологову інфекцію. Але це не привід для відмови від стимуляції залоз. Не припиняйте годувати дитину або сцеживайтесь, і лактація відновиться.

32.Бывает, що лактація нормально встановлюється, але потім знижується. Причини - порушення в режимі годування дитини, нерегулярне прикладання до грудей, тривалі перерви між годуваннями, мляве смоктання дитиною грудей. Так залози недостатньо стимулюються і «роблять» все менше молока.

33.Процесс вироблення молока контролюється мозком, а не грудьми. Тому в перші 3-4 місяця після пологів виключіть будь-які фактори, здатні викликати стрес: роботу, дражливих вас родичів і друзів, телевізійні новини.

34.Чтобы підтримувати шкіру грудей в тонусі, щодня робіть контрастні обливання грудей, обтирайте молочні залози грубої мочалкою і махровим рушником.

35.Для годування виберіть у квартирі тихе сумрачное місце, де немає телевізора, телефону, домашніх тварин та інших подразнюючих факторів, які можуть відволікти вас і дитину від процесу годування груддю.

36.якщо дитина неправильно бере сосок ( не захоплює ареолу ), під час смоктання він може заковтувати повітря. Це явище називається аерофагія. Вона спостерігається у всіх дітей ( саме тому малюки після годувань зригують ). Нормально, якщо обсяг заглатываемого повітря не більше 10% об'єму шлунку. В іншому випадку дитина не висмокче покладеного кількості молока: повітря розтягне шлунок і створить відчуття ситості.

37.Калорийность раціону повинна бути на 300 ккал більше, ніж у 3-му триместрі - 2600-3100 ккал. Але не переїдайте: триразового харчування і 3-4 легких перекусів в день достатньо. Калорії отримуйте з пісного м'яса, овочів, фруктів, цільнозернового хліба, круп і кисломолочних продуктів.

38.Во час годування груддю можна використовувати креми від тріщин сосків з ланоліном. Купуйте їх тільки в аптеках або спеціалізованих магазинах для мам. Як правило, до складу таких засобів входять безпечні для здоров'я дитини компоненти.

39.Когда молока занадто багато, є ризик виникнення застою, а надлишкове зціджування лише посилить вироблення молока. Годуєте дитину грудьми, а при надмірному напруженні залози сцеживайте трохи, буквально 5-10 мл.

40.Если у вас виник застій молока, молоковідсмоктувач не расцедит груди. Допомогти може досвідчена акушерка, володіє прийомами «антизастойного» масажу. Вона може навчити цьому і вас.

41.Груди виробляє стільки молока, скільки висмоктує дитина. Якщо будите зціджуватися після годування, молока буде виділятися більше.

42.Чтобы на сосках не виникли тріщини, потрібно допомогти шкірі на них загрубеть. Для цього на цілий день вкладайте в чашечки бюстгальтера на рівні сосків клаптики лляний, махрової або вафельної тканини.

43.Некоторые продукти здатні викликати алергію у дитини через молоко.

44.Втянутые чи пласкі соски можна витягнути. Для этого2-3 рази в день витягайте соски і прокручуйте між пальцями протягом 3-4 хвилин. Робіть це щодня протягом місяця, краще у другому триместрі.

45.Крем проти розтяжок краще наносити під час вагітності або після закінчення лактації: не можна знати напевно, що його компоненти не проникнуть в молоко і не зашкодять дитині.

46.Количество вироблюваного молока не залежить від того, як багато ви їсте. Головне, щоб раціон був збалансованим і містив необхідні вітаміни і мінерали.

47.Причина появи у дитини кольок до цих пір не ясна. Відомо лише, що деякі продукти, з'їдені мамою, можуть через молоко викликати посилення газоутворення.

48.Принимайте вітамінний комплекс для вагітних і годуючих. Він забезпечить дитину тими вітамінами і мінералами речовинами, які ви, можливо, не отримуєте із звичайними продуктами харчування.

49.Ученые стверджують, що в материнському молоці є речовини, здатні перешкоджати появі кишкових кольок. Коли дитина ссе груди, він заспокоюється, і біль від кольок також може відступити. Нерідко кишкові коліки з'являються саме у збудливих, знервованих дітей, які не знаходять у грудях заспокоєння.

50.Ночные годування є засобом для підтримки достатньої лактації. Це пов'язано з посиленим виробленням в ці години гормону лактації - пролактину. Тому не виключайте з режиму нічні годування груддю. Вони необхідні для продовження природного вигодовування.

51.К 2-місячного віку у малюка повинен спонтанно встановитися режим годувань. Він буде просити груди кожні 3,5-4 години: стільки часу потрібно організму дитини, щоб переварити порцію їжі. Якщо режим ніяк не встановлюється, маля часто прокидається ночами, значить, щось його нервує. Простежте за тим, щоб обстановка в будинку була спокійною, адже дитина ВСЕ відчуває і вимагає від вас заспокоєння.

52.Чтобы повністю розслабитися і насолодитися контактом з дитиною «шкіра до шкіри», спробуйте годувати лежачи в теплій воді ванни.

53.Допаивать дитини водою ( чаєм ) в перші 6 місяців після народження не треба! Молозиво і молоко містять необхідну кількість рідини ( вони на 87-90% складаються з води ) і забезпечують потреби дитини навіть у спеку. Рідина з молока корисніше і засвоюється краще, ніж з інших продуктів.

54.При допаивании у дитини створюється помилкове відчуття насичення; він мляво смокче груди, висмоктує менше молока, слабо додає у вазі. Якщо дитині потрібно дати чай від кольок, робіть це через 40-50 хвилин після годування.

55.Пейте не менше 2 літрів рідини в день. Молоко в основному складається з води, і вашому організму необхідно достатня її кількість.

56.Годування груддю повинно асоціюватися не з працею, а з відпочинком: це запорука успішного тривалого вигодовування. Виберіть для годування груддю найбільш зручну позу, в м'якому кріслі або на ліжку. Годуючи дитину, встановіть дуже важливий контакт «очі в очі», думайте про крихітку, подумки і вголос хваліть його, пестіть, посміхайтеся.

57.Если дитина годинами висить на грудях, не випускає сосок з рота, а при спробі «відірвати» його починає сильно плакати, значить, він перебуває в стані підвищеної тривожності. Спробуйте вирішити можливі сімейні конфлікти, не нервуйте, уникайте спілкування з дратівливими вас людьми.

58.Для посилення лактації можна пити чаї та відвари з насіння кмину, кропу, анісу, фенхелю, люцерни, материнки. Однак найкращим засобом є ваш настрій на грудне вигодовування і впевненість в тому, що ви можете годувати грудьми.

59.Контакт дитини з матір'ю «шкіра до шкіри» вітається педіатрами та психологами і рекомендується з перших хвилин життя дитини. Так відбувається знайомство та формування прихильності, додаткова гормональна стимуляція лактації, що дуже важливо в перші тижні її становлення і при лактаційних кризах.

60.Если у вас болить голова або зуб, візьміть половинку таблетки анальгіну або парацетамолу. Ці ліки, проникнувши в молоко в невеликих дозах, не принесуть шкоди дитині і допоможуть знизити у вас температуру.

61.Вы застудилися? Досить надягати на час годувань марлеву маску. Дитина не заразиться, якщо ви не будите припиняти вигодовування, оскільки саме у вашому грудному молоці містяться всі необхідні дитині імуноглобуліни, здатні захистити організм від інфекцій.

62.Избегайте прийому препаратів, що пригнічують лактацію: сечогінних засобів, ефірного наркозу, ДОПА, парлодела, бромкриптину, достинекса; ліків, що містять гестагени, андрогени, камфору, алкалоїди ріжків. Знижують лактацію настій і чай з ріжків і шавлії.

63.Если ви захворіли, але не хочете приймати ліки і лікуйтеся «травками», ознайомтеся зі списком рослин, заборонених до вживання під час годування груддю. Через молоко вони можуть викликати у дитини алергію, підвищену збудливість або більш серйозні порушення ( зневоднення, блювоту, судоми, зупинку дихання ).

64.Никогда не думайте погано про своїх грудей: вона може «образитися» і «відповісти» хворобою іл відсутністю молока. І подумки і вголос хваліть її, милуйтеся і захоплюйтеся нею!

65.Если дитині більше 3 місяців, але він часто просить груди, можливо, він потребує вашої уваги та любові. Не виключено, що дитина сильно нервує. Тому замість того, щоб догодовувати сумішшю, відновіть спокійну атмосферу в домі, частіше обіймайте дитину і продовжуйте годувати тільки грудним молоком.

66.Врачи, батьки, подруги можуть запевняти, що у вас не вистачає молока, дитина недоїдає, не додає у вазі. Найчастіше вони помиляються. Достовірну інформацію дадуть тільки дитячі електронні ваги: зважте дитини до годування і після. Якщо він поважчав хоча б на 50-70 г, значить, з молоком все в порядку і догодовувати дитину сумішшю НЕ ТРЕБА.

67.Если дитина не додає у вазі, виною тому може бути не слабка лактація, а особливості травлення малюка, можливі порушення в засвоєнні їжі. Не припиняйте годувати грудьми, не докармливайте дитину сумішшю. Спочатку здайте аналізи калу дитини, щоб зрозуміти, чи в порядку у нього травлення.

68.Если вважаєте, що у вас мало молока, частіше сцеживайтесь. Грудне молоко містить речовину - інгібітор ( глушник ) лактації. Воно накопичується в наповненій грудей і знижує лактацію. Відтік молока стимулює залози.

69.Чтобы зрозуміти, чи вистачає дитині молока, проведіть тест на мокрі пелюшки». На добу позбавте дитину від підгузків і підкладайте тільки пелюшку. Якщо дитина мочиться 6 і більше разів на добу, сеча безбарвна або блідо-жовта, значить, молока йому вистачає.

70.В віці 3-6 тижнів, 3; 7; 11 і 12 місяців у дитини зростає потреба в їжі у зв'язку з зростанням активності організму. У цей час може здатися, що грудного молока йому не вистачає. Просто не припиняйте годувати груди, і скоро залози «підлаштуються під нові потреби карапуза.

71.Вкус і запах цибулі, часнику та інших спецій передається молока, дитина може відмовитися від грудей. Якщо дитина не смокче груди, дайте йому «одуматися» протягом 30-60 хвилин.

72.Чтобы підтримати груди у формі, раз у 2-3 дні виконуйте вправи для м'язів грудей.

 • З'єднайте долоні на рівні грудей. Випряміть спину і міцно-міцно притисніть підстави долонь один до одного. Через секунду розслабтеся. Повторіть стиснення-розслаблення ще 25 разів.
 • Візьміть себе за зап'ястя, міцно тримаючи руки в такому положенні, розтягуйте їх, наче намагаєтеся розірвати зчеплення. Зробіть 25 повторів.
 • Цей аналог першої вправи хороший тим, що використовує не тільки грудні м'язи, але і м'язи, що підтримують плечовий суглоб. Так само, як описано в 1-му вправі, стискайте долоні над головою. Зробіть 25 повторів.

73.Если у вас занадто багато молока, давайте в одне годування тільки одну груди і не сцеживайте з неї залишки молока. Якщо інша в той же час занадто набухла, зцідіть 10-15 мл ( але не більше ), щоб послабити напругу. У наступне годування дайте дитині ту груди, яку зціджували, і не застосовуйте до іншої ( якою годували в минулий раз ).

74.Если дитина хвилину смокче, а потім відривається від грудей з плачем, це може вказувати на те, що:

 • у малюка нежить, закладений ніс;
 • болить горло;
 • болить голова;
 • болить живіт ( або в нього коліки );
 • запалення в роті ( молочниця, ріжуться зубки );
 • ви чимось заважаєте йому смоктати ( смикається, рухаєтеся );
 • ви нервуєте, і це передається дитині;
 • молоко тече занадто сильно.

75.Запах ваших духів, дезодоранту або різкий запах поту може відштовхнути дитину від вас. У період вигодовування намагайтеся не «поливатися» парфумом і частіше приймати душ. Найулюбленіший і заспокійливий для маленького чоловічка - запах вашої шкіри. Безумовно, чисте.

76.Вы впевнені, що дитина саме відмовляється від грудей? Адже маленький чоловічок може просто:

 • довго прицілюється» до соску, вертіти головою;
 • легко відволікатися на сторонні звуки ( рух, поява в кімнаті або догляд іншої людини ) що характерно для віку 4-8 місяців.

77.Чтобы дитина не відмовлявся від грудей, частіше тримайте його на руках; забезпечте контакти «шкіра до шкіри», «очі в очі»; спите разом з ним і годуйте його вночі; виключіть соски-пустушки; пробуйте інші пози для годування груддю.

78.Естественное вигодовування не чинить негативний вплив на ваші інтимні стосунки з чоловіком. Швидше навпаки: багато чоловіків вважають процес годування грудьми дуже сексуальним. Але якщо ви ховаєтеся при цьому від чоловіка, можливо, у ваших стосунках щось не так. Зверніться до сімейного психолога!

79.Хорошим способом підтримки грудного вигодовування є схвалення з боку чоловіка. Добре, якщо він буде говорити вам компліменти, коли ви годуєте малюка; особливо якщо він буде акцентувати те, що ви красиві саме під час годування і для нього дуже важливо, що ви даєте його дитині саме грудне молоко. Якщо він сам не здогадується робити це тактовно «натякніть».

80.Не дозволяйте чоловікові негативно відгукуватися про ваше «раздавшейся» грудей, порівнювати вас з «дійною корівкою». Це знижує ваш психологічний настрій на грудне вигодовування, що неминуче веде до зниження лактації і відлучення від грудей.

81.Отвергайте будь-які негативні висловлювання про природному вигодовуванні з боку бабусь новонародженого. Особливо ті, що знижують вашу впевненість у здатності годувати грудьми. Єдине, до чого варто прислухатися в цьому плані, - це розповіді про те, як ті довго годували грудьми і як вони раді, що ви теж можете давати дитині ваше молоко.

82.При підозрі на брак молока бабусі малюка повинні лише підтримувати вас. Не приймайте на віру фрази типу «Я тебе сумішшю ( відваром, кашею, коров'ячим молоком і т.д. ) вигодувала - і нічого». Навіть самі сучасні суміші не можуть замінити дитині ваше молоко, а відвари, каші і тим більше коров'яче молоко завдадуть дитині, в його віці, тільки шкоду!

83.Физическое і емоційна перевтома може викликати зниження лактації. Тому намагайтеся 2-3 рази в тиждень на 2-3 години відлучатися з дому. Погуляйте, сходіть в перукарню, по магазинах, зайдіть в гості до подруги, відвідайте театр, музей. Для успішного вигодовування необхідна періодична емоційна розрядка.

84.Нередко на користь догодовування висловлюються педіатри в районних поліклініках. Якщо лікар не намагався з'ясувати причину зниження лактації і налагодити ваше грудне вигодовування протягом принаймні 2 тижнів і відразу призначив догодовування, назвавши суміші 1-3 певних марок... попрощайтеся з ним і виберіть іншого педіатра.

85.При наявності у вас лактації педіатр може призначати тільки лікувальні суміші, які дають по 30-50 г в кінці годування груддю молоком. На їх упаковках зазначено, що суміш саме лікувальна і не є замінником грудного молока. Якщо лікар невиправдано рекомендує догодовування, він порушує рекомендації ВООЗ.

86.Собираясь зайнятися фітнесом, надягайте бюстгальтер з максимальним ступенем підтримки. Зараз, коли вага кожної з молочних залоз через лактації зріс, вище ризик появи розтяжок і обвисання грудей.

87.Наиболее відповідними видами спорту для годуючих матерів є йога, пілатес, калланетик. Під час занять пийте більше води. Вона допоможе швидше виводити з організму продукти метаболізму, «минаючи» грудне молоко.

88.После ваших перших занять фітнесом дитина може почати відмовлятися від грудного молока, не спати після їжі або мучитися від кольок. Просто під час занять з організму виводяться шлаки і токсини, здатні потрапити в молоко і викликати коліки. Знизьте навантаження, і з часом склад молока прийде в норму.

89.Интенсивные кардіотренування викликають посилення лактації. Дитина не може висмоктати все молоко, і з часом воно починає «перегорить». Це веде до зниження і припинення вироблення молока, а також до зміни його смаку і властивостей. Не перестарайтеся з тренуваннями і виберіть більш підходящий в цей період фітнес.

90.Если ви переїхали ( на дачу, або в іншу квартиру ), дитина може частіше вимагати груди. Не відмовляйте йому в цьому в подібних обставинах, оскільки відчуття вашої близькості дає йому відчуття безпеки, і він швидше адаптується.

91.Если влітку вам не терпиться викупатися у відкритому водоймищі, робіть це у великій річці або морі. У стоячій воді ставків, озер, наповнених водою котлованів або невеликих річок вище концентрація хвороботворних бактерій. Потрапивши в молочний проток або в рот, вони можуть викликати інфікування ( грудей, кишечника, всього організму ), і годувати грудьми дитини може бути небезпечно. Не купайтеся там, де є водоплавні птахи.

92.Планируя вийти на роботу і перевести дитину на годування зцідженим молоком з пляшечки, запасіться гарним молоковідсмоктувачем, 3-5 пляшечками, пакетиками для зберігання молока в замороженому стані. Соска для пляшечки повинна мати дуже маленький отвір ( 1 або 3 ): так дитина не розучиться прикладати зусилля, щоб «добути» молоко. Інакше він більше не стане смоктати вашу груди.

93.Выйдя на роботу, спочатку відходили з будинку не більше ніж на половину робочого дня. Перехід на згодовування зцідженим молоком з пляшечки повинен відбуватися поступово. Це важливо і для психіки малюка ( різке відлучення від матері спровокує сильний стрес ), і для лактації ( природне смоктання грудей дитиною підтримує лактацію краще зціджування ).

94.Сцеженное в пляшечку молоко зберігайте в холодильнику. Через кілька годин стояння воно може розділитися на 2 шари, спливуть «вершки». Це не означає, що молоко зіпсувалося. Досить його струсити, підігріти, і дитину можна годувати.

95.Для збереження замороженого молока важливо, в яких умовах воно було зібрано. Тому перед зціджуванням вимийте гарячою водою з милом деталі молоковідсмоктувача, яких буде стосуватися груди, соски, руки. Зберігайте молоко в спеціальних одноразових пластикових пакетах для зцідженого молока.

96.Подогревайте зціджене молоко тільки на водяній бані і не доводьте його до кипіння, інакше всі корисні речовини зруйнуються. Розігріти молоко в «мікрохвильовці» небезпечно: при такому вигляді теплової обробки в молоці утворюються гарячі точки, і дитина може сильно обпекти рот і стравохід.

97.Обязательно сцеживайте молоко і на роботі. Для цього беріть з собою портативний ручний або електричний молоковідсмоктувач. Якщо ви не будете зціджувати молоко може «перегоріти» і припиниться лактація.

98.При кімнатній температурі ( 23-25 градусів С ) зціджене молоко може зберігатися 4-5 годин у холодильнику ( 0 - +3 ) - 2 дні. У замороженому стані в морозильній камері однокамерного холодильника ( -4 - 5 градусів С ) воно зберігається протягом 8 днів, в морозильній камері двокамерного холодильника - 2 місяці. В морозильнику ( -18 - 25 градусів С ) молоко буде зберігатися до 6 місяців.

99.Вскармливать дитину тільки грудним молоком потрібно, принаймні, до 6-місячного віку. Тому до цього часу не вводьте в його раціон ніяких інших продуктів. Дитина повинна ссати грудь і стимулювати таким чином, лактацію.

100.Задуматься про скасування годувань груддю можна до 12-14 місяців після пологів. Відлучення пройде непомітно, якщо ви грамотно вводили в меню дитини продукти дорослого столу після 6-місячного віку. Якщо непосида продовжує часто просити груди, це може бути ознакою підвищеної нервозності і гипервозбудимости вашої дитини.

101.Лучшее лактогон засіб - «домінанта лактації» - це переконаність мами в тому, що вона може годувати дитину грудьми, її молоко найкраще і є ідеальною і незамінною їжею для дитини. Словом, головне - вірити і знати!

Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua