← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ранні ознаки вагітності

Щодо достовірні ранні ознаки настала вагітності

Ранні ознаки вагітностіРанні ознаки вагітності з'являються з самого початку затримки менструації, приблизно на 14-20 день після зачаття. Саме завдяки їм дами поспішають в жіночі консультації, щоб підтвердити або спростувати свої надії/побоювання.

Яким же чином можна самостійно діагностувати у себе цікаве положення? Які ранні ознаки вагітності вважаються найбільш достовірними? Для того, щоб розібратися в даному питанні, давайте подумки розділимо найбільш часто зустрічаються симптоми на помітні майбутньою мамою і не відчуваються, але реально відбуваються зміни в організмі.

Що відчуває і зауважує майбутня мати

1. Легку нудоту. Так, зазвичай саме легку, на такому ранньому терміні токсикоз ще не встигає розвинутися в повну міру. Однак багато жінок взагалі не відчувають ніяких подібних неприємних відчуттів не відразу після зачаття, не через кілька тижнів. Зазвичай нудота з'являється рано-вранці, відразу після пробудження. Кращим способом боротися з цим неприємним станом є правильна дієта, вилучення і заміна на аналогічні продуктів, що викликають напади нудоти і (або) блювоти. У деяких випадках у жінок навпаки прокидається хороший апетит.

2. Як правило, ранні ознаки вагітності температура підвищена демонструє. Як відомо, субфебрильные значення - 37-37 .5 градусів - найбільш неприємні. Легкий озноб, розбитість - від цього можна позбутися не тільки лікарськими засобами, але і не особливо тривалими прогулянками на свіжому повітрі.

3. Нервовий стан. Майбутня мама, як правило, з працею контролює свої емоції. Може без причин зриватися на близьких людях. Раптом взяти й заплакати або почати кричати. Однак дане явище у різних жінок також виражено в різну силу.

4. Сонливість. Ці ранні ознаки вагітності зберігаються протягом всього періоду виношування дитини. Якщо ви постійно хочете спати, то перше, що потрібно зробити - це частіше гуляти на вулиці і зайнятися не нудними справами, бути може - знайти яке-небудь нове хобі. У кімнаті не повинно бути душно, температура і вологість в приміщенні повинні бути комфортними. Частіше провітрюйте кімнату. А ще не завадило б здати аналіз крові і виміряти артеріальний тиск. Сонливість може бути викликана зниженим гемоглобіном або зниженим тиском.

5. Болі внизу живота. В перші дні затримки більшість мам не покидає відчуття, що у них ось-ось почнуться місячні. Виною всьому тягнучі болі внизу живота. Якщо болі відчуваються кілька днів поспіль, а менструації все немає, то дане явище можна сприймати як рання ознака вагітності, виділення між тим мажучі і кров'янисті повинні бути відсутніми. Живіт в нормі болить в перші тижні через гормональних змін, пізніше з-за росту матки або її тонусу.

6. Біль у молочних залозах. У перші тижні вагітності вона мало чим відрізняється від тих болів, які відчувають багато пані в кінці кожного менструального циклу. Відчуття важкості, розпирання в грудях, посилення чутливості сосків. Якщо біль не зосереджена в якійсь певній точці молочної залози, і обидві болять груди, то це - ранні ознаки вагітності. Якщо ж біль локалізується в певному ділянці, можна запідозрити якусь патологію, наприклад, фіброаденому молочної залози. Необхідно, як мінімум, самостійно провести пальпацію молочних залоз, і якщо біль зберігається, а при самообстеженні ви намацали щось незвичайне, якесь об'ємне утворення - необхідно повідомити про це лікаря і зробити УЗД молочних залоз. У дуже рідкісних випадках на ранніх термінах вагітності може виділятися з сосків молозиво.

7. Прискорене сечовипускання. Поява цього симптому на невеликих термінах викликано гормон прогестерон, який кілька розслаблює сфінктер сечового міхура. На великих термінах часте сечовипускання пов'язано з тиском матки на сечовий міхур.

8. Існують дуже суперечливі ранні ознаки вагітності: виділення, скажімо, можуть свідчити і про початок нового життя і не бути ознакою загрози переривання і навпаки. Але кров'янисті виділення, як правило, все ж сигналізують про те, що пора терміново звернутися до лікаря, якщо плануєте зберегти дитину. Виділення ж прозорі, без запаху і не супроводжуються болями внизу живота, не повинні викликати побоювань. Це явище нормальне.

9. Посилення або, навпаки, зниження лібідо. У всіх по-різному. З одного боку, гормональні зміни сприяють зниження статевого потягу. Природа таким чином як би піклується про здоров'я і збереження життя плода. З іншого боку, кровотік в області статевих органів збільшується.

10. Затримка місячних. Останній у цьому списку ознака, однак зовсім не останній для діагностики. Саме затримка є першим, найбільш достовірним для жінки ранньою ознакою вагітності, базальну температуру не кожна вимірює і не кожна робить тест до початку затримки.

Однак, менструація може бути не тільки у майбутніх мам. Вторинна аменорея спостерігається у дуже худеньких жінок, шанувальниць супер-низькокалорійних дієт і просто погано харчуються. Коли в організм жінки надходить мало поживних речовин, вироблення гормону естрогену також скорочується, що призводить до відсутності щомісячних кровотеч.

Місячні можуть затримуватися у зовсім молоденьких дівчат з поки не усталеним менструальним циклом, у годуючих грудьми, з-за сильних стресів, прийому деяких лікарських препаратів і т. д.

Основні «невидимі» симптоми вагітності

1. Поява в організмі «гормону вагітності» - хоріонічного гонадотропіну. Дізнатися про його появу можна досить рано, приблизно через 9 днів після зачаття, ще до затримки настання менструації. І цим самим точним методом є здача аналізу крові на даний гормон. Трохи пізніше наявність даної речовини в організмі можна визначити за допомогою тесту, призначеного для домашньої діагностики. Але врахуйте, якщо за аналізом крові можна точно судити про своє становище і навіть терміні (це наочно показують цифри), то з тестом частенько доводиться гадати. Запитаєте, чому? А тому, що на ранніх термінах тести показують другу смужку (підтвердження вагітності) дуже слабкою. І це може означати як позитивно, так і негативно. У дуже рідкісних випадках тести і аналізи показують позитивний результат, коли ранні ознаки вагітності відсутні, і коли жінка взагалі не в стані. Таке може бути з-за прийому деяких лікарських препаратів і при деяких небезпечних захворюваннях. Також хибнопозитивні результати деякий час спостерігаються після викиднів, абортів, пологів. Хибнонегативні результати виникають у разі завмерлої і позаматкової вагітності. ХГЛ у крові присутній, але в дуже невеликій концентрації для терміну, коли здавався аналіз.

2. Підвищена базальна температура. Саме за цією ознакою колись і самі лікарі ставили діагнози своїм пацієнткам. У нормі базальна температура у здорової жінки підвищується у другій половині циклу трохи вище 37 градусів і тримається на цьому рівні практично до початку менструації. У випадку ж з вагітністю, місячних немає, а що підтверджують цікаве положення ранні ознаки вагітності (температура серед яких не самий основний) присутні. Нагадаємо, що виконувати вимірювання необхідно не під пахвою, а в задньому проході. Ще одна умова, дуже впливає на точність - час проведення вимірювань. Базальну температуру потрібно міряти тільки з ранку, відразу після пробудження, перед підйомом з постелі.

3. Збільшена матка. Це поки зовсім не видно зовні, животик помітно збільшується тільки з другої половини другого триместру, а ось лікар на гінекологічному огляді вже може досить точно інформувати жінку про її «статус» через 4-5 тижнів після зачаття. На цьому терміні матка стає розміром з яйце курки.

4. Плід в матці... чи не в матці... Це видно на УЗД. Взагалі, на ранніх термінах УЗД робити безпечно, звичайно ж, але не необхідно. Хіба що, якщо лікарі підозрюють, що позаматкова вагітність або завмерла. У першому випадку УЗД, як правило, показує «вагітний», товстий (більше 12 мм) ендометрій, але плода в матці немає, тоді як за терміном вже має бути. При всьому при цьому ХГЛ присутній, також як і інші ранні ознаки вагітності, виділення , що мажуться теж можуть бути, а місячних немає.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua