← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ранній токсикоз

Токсикоз першого триместру вагітності

Токсикоз на ранніх термінах вагітностіРанній токсикоз наздоганяє більшість жінок майже одночасно із звісткою про вагітність. Іноді симптоми токсикозу навіть служать першими сигналами про те, що жінка в положенні. Більше половини сучасних жінок, особливо тих, хто живе в містах, повною мірою відчувають на собі всі його неприємні прояви. Насправді ж токсикоз - це не ознака вагітності, а прояв, нехай і дуже часте, якихось порушень нормального перебігу вагітності.

Ознаки токсикозу

Токсикоз - це цілий комплекс патологічних, ненормальних по суті реакцій організму жінки на розвиток вагітності. Розрізняють токсикози за ступенем тяжкості і за часом розвитку. На початку вагітності може розвиватися так званий ранній токсикоз вагітних, найчастішими проявами якого є нудота і блювання. Це дуже часте явище, і в більшості випадків проходить без медичного втручання і не завдає істотної шкоди здоров'ю жінки, ні розвитку дитини. А в третьому триместрі вагітності може мати місце таке грізне ускладнення, як пізній токсикоз або гестоз. Він характеризується порушеннями в роботі внутрішніх органів, в основному нирок і проявляється набряками, підвищенням артеріального тиску і білок у сечі. Гестози, на відміну від раннього токсикозу, вимагають обов'язкового лікарського контролю і, нерідко, перебування вагітної на стаціонарному лікуванні. І наслідки від них можуть бути більш тяжкими, а іноді навіть смертельними, якщо вчасно не надана медична допомога.

Токсикоз на ранніх термінах вагітності має кілька типових форм. Вагітну жінку може турбувати нудота, блювання, запаморочення, підвищена слинотеча. Нудота може бути лише вранці натщесерце і проходити після прийому їжі. В інших випадках нудота зберігається і після їжі, веде до втрати апетиту. Також може спостерігатися як одноразова, так і регулярна, щоденна блювота.

Скільки мучитися

Зазвичай затримка менструації і встановлення факту вагітності збігаються у часі з тим моментом, коли починається ранній токсикоз у майбутньої матері. Відбувається це приблизно на 5-6 тижні вагітності. До цього моменту повним ходом йде гормональна перебудова організму. І владу над усіма процесами переходить до прогестерону. Саме цей гормон відповідає за збереження вагітності. Протягом усього першого триместру організм жінки перебудовується. В цей же період відбувається формування всіх основних органів і систем у майбутнього малюка. Ось чому перший триместр вважається найголовнішим. Адже далі малюк буде тільки рости.

Всіх жінок, яких на невеликих термінах вагітності турбують нудота і блювота, хвилює питання про те, коли закінчується ранній токсикоз. У нормі всі неприємні прояви повинні пройти вже до 14 тижня вагітності. Але нерідкі випадки, коли нудота зберігається аж до 20 тижня. У будь-якому разі, збереження проявів токсикозу після 15 тижні вагітності вимагає обов'язкової консультації лікаря, особливо якщо порушено загальний стан вагітної, має місце занепад сил і втрата ваги, є ознаки зневоднення.

Причини токсикозу

Медики до цих пір не зійшлися в єдиній думці, яка природа токсикозу, і що є його основною причиною.

На розвиток токсикозу, безумовно, впливають багато чинників. Це і стан здоров'я жінки до вагітності, і спосіб життя, наявність або відсутність фізичних і емоційних перевантажень, хронічні захворювання органів травлення, а також емоційне сприйняття стану вагітності.

Оскільки на початку вагітності відбувається повна перебудова організму, сигнали головного мозку специфічним чином стимулюють діяльність системи травлення. Крім того, гормон прогестерон, який відповідає за нормальне протікання вагітності, розслабляючи діє на матку, щоб уникнути загрози переривання. Його дія також поширюється на шлунок і кишечник. Таким чином, робота травної системи сповільнюється, це і викликає неприємні симптоми.

«Гормональна теорія розвитку даної патології також говорить про вплив на травну систему хоріонічного гонадотропіну - так, так, того самого, за наявності якого визначають цікаве становище жінки. Правда, не зовсім зрозуміло яке саме це несприятливий вплив. Але терміни максимального підвищення цього гормону і яскравих проявів нездужання у жінок збігаються.

Суттєво загострюється токсикоз при вагітності, якщо в анамнезі є порушення роботи шлунка, кишечника, а також проблеми з жовчним міхуром. Крім того, неправильне харчування і відсутність нормальної рухової активності на свіжому повітрі сприяють розвитку недуги.

Є версія виникнення токсикозу через дуже сильної імунної системи матері, яка реагує на власну дитину, як на «сторонній об'єкт». По суті, це так і є... Але тільки наполовину... Половина генетичного коду дитини - спадщина його батька.

Ну да ладно з цими причинами і версіями, це для майбутніх мам не головне. Для більшості вагітних набагато гостріше стоїть питання - як боротися з раннім токсикозом немедикаментозними засобами.

В більшості випадків відповідь проста: прислухатися до сигналів власного організму. Адже природа підказує сама, які продукти шкідливі, а які необхідні майбутній мамі і малюкові. Дуже добре вживати якомога більше продуктів, що містять клітковину. Свіжі овочі та фрукти будуть стимулювати роботу шлунка і посилювати перистальтику кишечника, це поступово згладжує неприємні прояви. Крім того, важливо встановити комфортний режим харчування. У більшості випадків допомагає дробове харчування малими порціями, щоб не відчувати нудоти ні від переїдання, ні від почуття голоду.

Коли бити тривогу

Але іноді без прийому лікарських засобів і в цілому медичної допомоги не обійтися. Ранній токсикоз лікування вимагає, коли нудота і блювота позначаються на загальному стані вагітної. Якщо має місце повна втрата апетиту, зниження ваги більш ніж на 3 кг і порушення ритму серця, сечовипускання стають рідкісними, а в аналізі сечі виявляється ацетон, потрібна термінова консультація лікаря. Блювота більше 3 разів на день в поєднанні з втратою апетиту може призвести до зневоднення і порушення сольового балансу в організмі. Це особливо небезпечно, так як в цей момент відбувається закладання основних життєвих функцій дитини. Затримка сечі і загальний її обсяг менше півлітра за день - це грізний сигнал зневоднення і терміновий привід для госпіталізації.

В окремих випадках можуть бути призначені протиблювотні препарати, такі як Церукал.

Але будь-яка жінка, прагнучи зберегти своє здоров'я і піклуючись про майбутнє малюка, повинна докласти всі зусилля, щоб нівелювати прояви токсикозу за допомогою правильного способу життя і відповідного режиму харчування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua