← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Розриви в пологах

версія для друку

Як уникнути розривів промежини в пологах?пологи розриви промежиниВсі майбутні мами, вирушаючи в пологовий будинок, думають про те, щоб дитина народилася здоровою. Але і про себе забувати не варто!

Здоров'я вам знадобиться не тільки в родах, але і після. Малюк потрібна здорова мама! Тому подбайте про себе - адже часом нехитрі знання та заходи профілактики можуть захистити від небажаних наслідків та важких ускладнень. Як можна уникнути розривів промежини в пологах?Причини розривів промежини

У процесі пологів голівка плоду просувається по родовому каналу і досягає тазового дна, розтягуючи м'які тканини промежини. Така розтяжність має свої межі, дуже багато чого залежить від еластичності шкіри і м'язів тазового дна.

  • Здорові тканини розтягуються, як гума, однак при запаленні ( при молочниці, інфекціях, що передаються статевим шляхом ) вони втрачають еластичність.
  • Якщо в попередніх пологах був розрив промежини або проводилося її висічення, залишається рубець, який погано розтягується. Це часто призводить до повторного розриву за старим рубцю.
  • Причиною розриву можуть стати також неправильні дії акушерки або неточне виконання команд породіллею. Акушерка регулює потуги, їх силу, тому треба прислухатися до її вказівок, вчасно реагувати на її прохання, тужитися або дихати глибоко і часто, пропускаючи потугу.


Розрив або розріз промежини?

Є деякі ознаки, за якими лікаря стає ясно, що розрив неминучий. В таких випадках, не чекаючи цього, роблять розріз промежини. Виникає резонне питання: яка різниця між розрізом промежини і її самовільним розривом. Адже і в тому, і в іншому випадку треба зашивати тканини?

Виявляється, рівні краї при розрізі простіше зіставити, шов загоюється краще, буває менше ускладнень ( розходження швів і їх нагноєння ). А нерівні краї розриву складніше зіставити, шви частіше нагноюються, можуть розвалитися, що в подальшому може призвести до зиянию статевої щілини, неспроможність м'язів тазового дна з витікаючими звідси негативними наслідками. З роками може розвинутися опущення або випадання стінок піхви і матки.Після пологів

Відразу по закінченні пологів ( після відходження посліду ) лікар оглядає родові шляхи, щоб виявити можливі розриви. Якщо стався розрив, доктор оцінює ступінь пошкодження і вибирає спосіб відновлення тканин.

Все залежить від ступеня пошкодження ( невеликий розрив шкіри - I ступінь, серйозні травми III ступінь ). Операція проводиться під місцевою або внутрішньовенною анестезією. В залежності від ситуації накладаються шви, які потім потрібно знімати ( наприклад, шовкові ), або шви, що розсмоктуються ( наприклад, кетгутовые ).

Шви після операції щодня обробляють зеленкою або розчином марганцівки. У пологовому будинку це робить акушерка, а після виписки при необхідності ви будите робити це самі. Якщо на шкіру стягнуто шовкові шви, їх знімають на 4-5 день після пологів.

Після кожного відвідування туалету бажано підмитися, адже якщо в рану потраплять мікроби, шви можуть нагноівшіеся. Підмиватися краще дитячим милом, дуже акуратно. Рухи спрямовані спереду назад ( від лобка в сторону заднього проходу ). Це знижує ризик попадання мікробів з прямої кишки в рану.

В післяпологовому періоді можна сідати протягом 2-3 тижнів, щоб уникнути розходження швів: годуйте дитину лежачи або стоячи. Сідати на унітаз, дозволяється також злегка сідати на одну сідницю.

Що стосується харчування, то в перші 2-3 дні потрібно з раціону виключити хліб і продукти, що містять грубу клітковину, так як вони регулюють роботу кишечника, а в даній ситуації до 3-4 діб бажано відсутність стільця, тому що при напруженні шви можуть розходитися. При ранніх позивах на дефекацію повідомте про це чергової акушерки. Вона дасть вам свічку з гліцерином, щоб стілець був м'яким.Профілактика розривів


пологи розриви промежиниЩо можна зробити, щоб уникнути розриву промежини?

Під час вагітності тренуйте м'язи промежини, тоді вони будуть міцніше і еластичнішою. Є ряд вправ ( гімнастика Кегелю та її модифікації ), які тренують інтимні м'язи. В основі тренування - чергування скорочення і розслаблення м'язів тазового дна.

Приблизний комплекс:
  • Скоротіть м'язи промежини ( як би стисніть і підніміть задній пароплав і піхву ) на 10 секунд, потім розслабте їх також на 10 секунд. Ці дії чергуйте протягом 10 хвилин в день.
  • З неповною силою скоротіть м'язи промежини, затримайтеся на цьому рівні на кілька секунд, потім підсильте силу скорочення, знову затримайтеся на досягнутому рівні. Таким чином, поступово посилюючи силу скорочення м'язів тазового дна з зупинками на «закріплення» напруги, ви досягаєте рівня 4-5.
  • Назад проводите таку ж поетапне зменшення сили напруги, з зупинками між різними рівнями. При виконанні цієї вправи виникає асоціація з їздою в ліфті: як ніби ви спочатку піднімаєтеся на 4-5-й поверх з зупинками на кожному поверсі, потім спускаєтеся на 1-й поверх з такими ж зупинками.

Ці вправи можна виконувати сидячи, стоячи або лежачи, перебуваючи вдома, на роботі, в громадському транспорті. Навколишні нічого не помітять. Однак потрібно знати, що при деякій акушерської патології ( наприклад, при загрозі викидня або передчасних пологів, кров'янисті виділення з статевих шляхів, при передлежанні плаценти тощо ) вони протипоказані.

Обов'язково проконсультуйтеся у акушера: можна особисто вам застосовувати ці методи тренування м'язів.

Так як запальний процес сприяє розривів у пологах, в тому числі і розриву промежини, у 36 тижнів вагітності рекомендується черговий раз здати мазок на флору. Якщо у вас виявиться кольпіт ( запальний процес у піхві ), то треба провести лікування.

Не турбуйтеся, лікар випише вам саме ті препарати, які дозволені для застосування під час вагітності. Після завершення лікування обов'язково треба здати контрольний мазок, щоб переконатися в ефективності лікування.

У потужном періоді пологів чітко виконуйте всі вказівки акушерки. Якщо, незважаючи на всі ваші старання, стався розрив промежини, то для профілактики віддалених ускладнень теж потрібно тренувати м'язи промежини. Звичайно, не відразу після пологів, а через пару місяців.

Ці вправи можна робити за допомогою спеціальних кульок або конусів різних розмірів і ваги, які вводяться в піхву. Завдання жінки полягає в тому, щоб утримати їх там в ході виконання вправи.

Результат багатомісячних тренувань - зміцнення м'язів тазового дна, завдяки чому ви зможете не тільки уникнути наслідків розрізів або розривів промежини, але й істотно поліпшити вашу сексуальне життя.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua