← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Розвиток дитини в утробі матері

Етапи розвитку дитини в материнській утробі

Розвиток дитини в утробі матеріРозвиток дитини в утробі матері відбувається поступово протягом всіх 9 місяців вагітності. Але в першому триместрі (до 12 тижнів) відбувається формування всіх органів і систем організму - це найбільш важливий етап розвитку ембріона, а в другому і третє триместрах дитина швидко росте, набирає у вазі, готується до життя поза утроби матері. Розглянемо основні моменти розвитку по тижнях. До речі, саме ці тижні (стосовно першого триместру) вважаються найбільш небезпечними для малюка. Будь-який негативний вплив може призвести до формування патології або викидня.

Які ж приблизні етапи розвитку дитини в утробі матері по тижнях?

Отже, почнемо з 5 тижня гестації (це приблизно 1 тиждень затримка менструації у жінки, вважаємо згідно з акушерськими термінами). Розмір ембріона всього 3 міліметри, а у нього вже починає формуватися нервова трубка, серце і легені, щитовидна залоза.

6 тиждень - у ембріона з'являються зачатки рук і ніг. На УЗД вже чітко розрізняються 2 півкулі мозку. Починається формування кишечника. Довжина ембріона досягає 7 міліметрів.

7 тиждень. Вже видно міжпальцеві проміжки. На УЗД видно западинки (очі ембріона), носова складка і слухове піднесення - майбутні вушка. Довжина ембріона - 8 мм.

8 тиждень. В ці 7 днів ембріон дуже швидко росте, на початку тижня він розміром 15-20 міліметрів, в кінці тижня - в 2 рази більше. У ембріона починають формуватися риси обличчя. Вимальовуються вушка, ніс, шия.

9 тиждень. Пальці на руках і ногах вже чітко окреслені. Відбувається інтенсивний розвиток кровоносної системи.

10 тиждень характеризується розвитком смоктального рефлексу у плода.

До 12 тижня плід володіє гарною чутливістю, це свідчить про розвиток у нього центральної нервової системи. Відзначаються реакції не тільки на дотик, але й дихальні. Кісткова система поступово стає міцніше. Таким чином відбувається розвиток дитини в утробі матері в перший триместр вагітності.

В 13-14 тижнів статеві органи хлопчиків досягають таких розмірів, що стають видні при ультразвуковому дослідженні на хорошому апараті досвідченому фахівцеві.

16 тиждень характеризується окостенением черепа і підвищенням рухливості дитини, хоча, ворушіння більшість майбутніх мам ще не помічають. Активно розвивається м'язова система. Малюк важить вже близько 180 грамів і має ріст 13-14 сантиметрів.

У 20 тижнів вагітності дитина все більше стає схожим на симпатичних немовлят, яких ми бачимо на обкладинках журналів. Голова по відношенню до тіла стає більш пропорційною. Правда, тіло повністю покривається пушковими волоссям, які, в більшості своїй, пропадуть до моменту пологів, а жирового прошарку майже немає, з-за чого малюк виглядає худим. Але це не заважає дитині активно рухатися всередині мами, і вона вже це помічає. Зріст дитини досягає 19 сантиметрів, а вага 300 грамів.

В 24 тижні вагітності дитина має такий же в цифрах зростання, вага 600-700 грамів. Він активно рухається, сердечко стукає, і його удари вже прослуховуються через акушерський стетоскоп, якщо не заважає щільна жировий прошарок на черевній стінці матері і розташована по передній стінці матки плацента. Малюків, передчасно народжених на цьому терміні, лікарі можуть виходити при наявності сучасного обладнання, висококваліфікованих неонатологів та інших сприятливих умов.

У 28 тижнів вагітності дитина вже може розрізняти звуки, при ультразвуковому дослідженні, якщо провести експеримент, буде видно - яка музика або інтонація голосу маляті подобається, а яка ні. Всупереч розхожій думці, джерело звуку зовсім необов'язково розташовувати в районі живота матері, так як звуки він чує через мамині вуха. А з боку черевної стінки він надійно захищений навколоплідними водами, які «гасять» майже всі звуки. Щоб зрозуміти, як чує дитина, перебуваючи в утробі матері, спробуйте включити музику і пірнути з головою ванну.

В 32 тижні дитина цілком життєздатний, народжується з вагою 1500-2000 кілограма. Однак дихальна система його ще не пристосована до життя поза утроби матері, а тому йому слід перебувати в кювезі, де підтримується постійний рівень температури і вологи. Відсутні багато життєво важливі рефлекси.

У 36 тижнів дитина вже майже готовий до народження, жировий прошарок на його тілі стає більше. Шкіра стає більш гладкою, пушкове волосся випадає (при народженні вони в зовсім невеликій кількості можуть залишитися на спинці малюка). Смоктальний рефлекс присутній, а це значить, він зможе смоктати груди своєї матері, що дуже важливо як у плані його здоров'я, так і психологічного контакту матері і дитини.

38-40 тижнів - здорова дитина повністю життєздатний.

Такі основні етапи розвитку дитини в утробі матері.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua