← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дитина мало ворушиться в животі

Чому дитина стала менше рухатися і що робити

Чому дитина стала менше ворушитисяДитина мало ворушиться в животі - чим це загрожує? До рухів свого малюка кожна майбутня мама дуже уважно прислухається і завжди переживає, якщо їх частота і інтенсивність виходять за рамки норми. Що може стати причиною зниження активності дитини в утробі матері?

Для початку потрібно навчитися визначати, чи відповідає нормі кількість рухів. Відчувати поштовхи вагітні зазвичай починають з 18-20 тижня. Ворушіння плода при вагітності не завжди регулярні, тобто не відчуваються в якийсь певний часовий проміжок щодня. Багато залежить від розпорядку дня самої мами. Рясне харчування підсилює активність дитини, а спокійні будні можуть приспати і знизити число рухів.

І все ж, як часто повинен ворушитися дитина в утробі матері? Зазвичай акушери-гінекологи рекомендують відраховувати серії поштовхів з 9 годин ранку. Рахувати треба не тільки виразні руху, але й епізоди ледь помітних поштовхів. Якщо до 21 години таких серій або епізодів не набереться і десяти, то слід поставитися до цього уважно. Чому дитина мало ворушиться - факт відомий. Мала рухова активність може бути пов'язана з недоліком кисню до крові дитини.

Відсутність активності протягом кількох годин вимагає негайного звернення до лікаря. Зволікання може призвести до тяжких порушень обміну речовин і омертвіння тканин серця і мозку дитини, які найбільш чутливі до нестачі кисню. Лікар зобов'язаний упевнитися, що серце малюка працює нормально.

Прослуховування стетоскопом в таких обставинах буде явно недостатньою мірою. Аускультація не може дати достатньо інформації про діяльність серця дитини, тому необхідно застосування більш точних методів обстеження. Зазвичай використовується кардіотокографія (КТГ), з допомогою якої фіксують ритм серцевих скорочень дитини протягом півгодини.

Допустимий ритм серцевих скорочень - від 120 до 170 ударів на хвилину. Якщо ритм підтримується на більш низькому рівні або немає реакції на рухи, то можна говорити про патологічної гіпоксії. У разі виникнення таких проблем зазвичай призначається кесарів розтин. Якщо ж відхилення від норми незначні, то є шанс все виправити терапевтичними методами.

Сьогодні проводиться кардіотокографія жінкам регулярно починаючи з 34 тижня вагітності. Якщо ніяких непереборних перешкод немає, і тим більше, якщо дитина стала менше рухатися, то не слід відмовлятися від цієї медичної послуги. Якщо ж у майбутньої мами немає можливості проходити цю процедуру регулярно, то слід ретельно прислухатися до рухів дитини в утробі. Більше десяти епізодів за 12 годин гарантують, що загрози життю дитини немає.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua