← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дитина сильно товчеться в животі

Чому сильно ворушиться дитина

Чому дитина сильно ворушитьсяДитина сильно товчеться в животі під час вагітності багато жінок турбуються з цієї причини. Але не менше майбутніх мам, яких, навпаки, лякає відсутність руху в утробі. І тих і інших цікавить, як повинен ворушитися дитина в нормі? Але організм у кожної вагітної жінки індивідуальна, і поради, які не завжди виявляються застосовні до тієї чи іншої ситуації.

Зазвичай перші ворушіння відчуваються у період з 18 по 22 тижні. Ледве вловимі ворушіння, з часом змінюються активними, сильними поштовхами. Чому незвично сильно ворушиться дитина в утробі? На інтенсивність рухів впливають кілька факторів.

1. Термін вагітності. Збільшується термін - малюк росте, міцніє і стає сильнішою. Саме тому легкі поштовхи на великих термінах перетворюються в дуже чутливі «стусани». З 24 по 32 тиждень - період бурхливого росту дитини, саме в цей час рух усередині особливо відчутно. Кількість ворушінь зменшується до моменту пологів, але сила не перестає рости.

2. Харчування. Якщо дитина активно ворушиться, то йому, можливо, не вистачає кисню або харчування. Відносні ознаки цього можна побачити на УЗД. Це передчасне дозрівання плаценти, наприклад.

3. Зовнішні фактори. Інтенсивна реакція малюка на впливи ззовні. Прикладами зовнішніх подразників можуть служити: голос тата чи мами, гучна музика, звук в метро, сигнал машини або просто чиясь рука на «будиночку» дитини.

4. Режим. Неспання малюка в животі мами відбувається далеко не завжди, у нього індивідуальний режим. Сон займає основний час, в середньому, він спить по 3 години, з подальшим короткою перервою. На силу поштовхів впливає темперамент, настрій малюка.

5. Емоції мами. Активна реакція на мамине настрій починається приблизно з 25 тижні вагітності. Поганий настрій нерідко викликає активні рухи дитини, але деякі діти, навпаки, затихають і чекають зміни «атмосфери». Довге перебування в одній позі, наприклад, за комп'ютером, можуть спровокувати дитину руху, що буде звучати, як заклик до зміни роду діяльності, так звана прохання порухатися - це поширена причина чому дитина сильно товчеться в животі у мами.

Певні моменти вимагають пильності. Починаючи з 25 тижня малюк повинен ворушитися приблизно 10 разів на годину. Але може зовсім не рухатися протягом 3 годин, так як це нормальний час для безперервного сну. При регулярних рухах плода матусі не варто хвилюватися. Причина насторожитися - якщо дитина сильно товчеться в животі тривалий час, без перерв. Це може передвіщати гіпоксію - нестачу кисню. Гостру недостатність кисню може діагностувати лікар, прослухавши серцеві тони плода, а також, призначивши спеціальне УЗД. Основне завдання при гіпоксії - поліпшення харчування малюка. Можливо, буде потрібна госпіталізація. Але не варто турбуватися передчасно. Багато матусі володіють підвищеною пильністю і панікують з приводу і без. При пасивності плода рекомендується з'їсти щось солодке і зробити гімнастику. Якщо малюк відповів - все в порядку, в іншому разі слід повторити те ж саме через 2-3 години, можливо, він просто спить.

Спокій і позитивний настрій - запорука здоров'я мами і малюка в будь-які періоди життя і розвитку.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua