← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Цукровий діабет і вагітність

Цукровий діабетЩе зовсім недавно більшість лікарів категорично не рекомендували жінкам, страждаючим цукровим діабетом, вагітніти і народжувати. На які тільки хитрощі не доводилося йти майбутнім мамам, щоб зберегти дитину, та все ж дуже часто вагітність закінчувалася викиднем, внутрішньоутробною смертю плода або народженням малюка з діабетичними відхиленнями в рості і розвитку.

Декомпенсація цукрового діабету до або під час вагітності часом призводила до тяжких наслідків для жіночого здоров'я. Відсутність засобів самоконтролю, необізнаність жінок і низька якість обладнання не дозволяло надавати своєчасну медичну допомогу. В результаті жінка назавжди позбавлялася можливості мати дитину.Особливості перебігу вагітності при цукровому діабеті

Спільні дослідження акушерів і ендокринологів довели, що цукровий діабет не є абсолютною перешкодою до народження здорової дитини. На здоров'я малюка негативно позначається підвищений рівень цукру в крові, а не сама хвороба, так що для сприятливого перебігу вагітності необхідно підтримувати нормальний рівень глікемії. Цього з успіхом сприяють сучасні засоби самоконтролю і введення інсуліну.

Існують апарати для спостереження за плодом дозволяють відслідковувати будь-які зміни, так що ймовірність народження практично здорової дитини у жінки з діабетом сьогодні не нижче, ніж у будь-якої іншої жінки без обмінних порушень. І все ж деяких складнощів і проблем в даному випадку не уникнути, звідси необхідність більш пильного контролю над станом здоров'я майбутньої мами.

Перш за все, вагітність при підвищеному цукрі повинна бути тільки запланованої, особливо, якщо відсутній регулярний контроль рівня цукру. З моменту настання вагітності до її розпізнавання зазвичай проходить 6-7 тижнів, і за цей час плід практично повністю формується: закладається мозок, хребет, кишечник, легені, починає битися серце, перекачивающее загальну для матері і дитини кров. Якщо в даний період у мами неодноразово підвищувався рівень глюкози, це неминуче позначалося і на малюка.

Гіперглікемія викликає порушення обмінних процесів в формується організмі, що призводить до помилок в закладці органів дитини. Крім того, настання вагітності на фоні підвищеного цукру завжди пов'язане з бурхливим розвитком і прогресуванням діабетичних ускладнень у мами. Тому, така «несподівана» вагітність згубна не тільки для малюка, але і для самої жінки.

Ідеальна цукрова крива повинна виглядати так:
 • натщесерце - 5.3 ммоль/л;
 • перед їжею - 5.8 ммоль/л;
 • через годину після їжі - 7.8 ммоль/л;
 • через дві години після їжі - 6.7.ммоль/л.


Попередня підготовка

За 3-6 місяців до передбачуваного зачаття потрібно особливо серйозно зайнятися своїм здоров'ям і повністю контролювати рівень цукру в крові - щодня користуватися глюкометром і домогтися повної компенсації захворювання. Кожен випадок вираженої гіперглікемії або кетонурії завдає шкоди здоров'ю жінки і можливого дитині. Чим довше і краще була компенсація до зачаття, тим більше ймовірність нормального перебігу та завершення вагітності.

Тим, у кого цукровий діабет 2-го типу, доведеться перейти з вимірювання рівня цукру в сечі на більш інформативні дослідження. В деяких випадках лікар може порадити тимчасово ( до закінчення годування грудьми ) перейти з цукрознижувальних таблеток ( вони можуть нашкодити плоду ) на ін'єкції інсуліну. Ще до зачаття необхідно проконсультувати з низкою фахівців, так як навіть благополучна вагітність - це завжди велике навантаження на організм, і потрібно знати, як вона позначиться на здоров'ї.

Якщо жінка змушена приймати які-небудь ліки ( навіть вітамінні комплекси ), необхідно заздалегідь дізнатися у лікаря, чи можуть вони негативно вплинути на плід, і чим їх можна замінити. Більшу частину протипоказань до вагітності, що виникають при цукровому діабеті, можна усунути, якщо всерйоз зайнятися цим. Цілком переборні декомпенсація захворювання, невміння здійснювати самоконтроль глікемії, супутні сечостатеві інфекції.

Але, на превеликий жаль, як і раніше залишається абсолютними протипоказаннями супутні цукрового діабету ішемічна хвороба серця, ниркова недостатність ( з протеїнурією, артеріальною гіпертензією, підвищеним рівнем креатиніну в крові ) і важка гастроэнтеропатия ( гастропарез, діарея ). Коли всі прояви діабету будуть компенсовані, а диспансеризація пройдена, залишиться запастися терпінням і отримати підтримку сім'ї, перед тим, як заводити розмову зі своїм гінекологом про скасування контрацепції.

Після цього можна купити домашні тести для визначення вагітності і як тільки один з них покаже позитивний результат - відразу ж піти до лікаря, щоб підтвердити факт вагітності аналізом крові або сечі на хоріонічний гонадотропін.Як уникнути ускладнень

Весь період вагітності - від першого дня до моменту пологів - стан майбутньої матусі постійно контролюється ендокринологом і акушером-гінекологом. До вибору лікарів потрібно підійти дуже серйозно: спостереження у висококваліфікованого фахівця дозволить мінімізувати ймовірність серйозних проблем зі здоров'ям. Виношування дитини при цукровому діабеті має деякі особливості, про які не можна забувати.

Самим важливим в плані здоров'я плода можна вважати 1 триместр вагітності - з 1 по 12 тиждень. У цей час дві крихітні клітини дають життя новій людині, і від того, як це відбудеться, залежить його здоров'я і життєздатність. Постійний контроль стабільного рівня цукру в крові дозволять всім життєво важливих органів плода правильно сформуватися. Не менш важливий самоконтроль для росту та розвитку плаценти.

Майбутній мамі слід пам'ятати про те, що організм тепер працює у новому незвичному режимі. На ранніх термінах вагітності підвищується чутливість до інсуліну, що вимагає тимчасового зниження звичайних доз. При цьому ацетон у сечі може з'являтися навіть при незначному збільшенні глюкози ( вже при 9-12 ммоль/л ). Щоб не допустити гіперглікемію та кетоацидоз, глюкометром доведеться користуватися набагато частіше 3-4 рази в день.

Нудота і блювання в першому триместрі бувають у багатьох жінок, але жінки з цукровим діабетом в цьому випадку повинні обов'язково здати аналіз сечі на ацетон. Якщо напади блювоти і часті рясні, потрібно профілактика гіпоглікемії: регулярне солодке питво, у важких випадках ін'єкції глюкози. У перші місяці візити до гінеколога повинні бути не рідше 1 рази в тиждень при нормальному стані, і щодня в будь-яких екстрених ситуаціях.

Період з 13 по 27 тиждень вважається найбільш приємним - токсикоз залишився в минулому, організм адаптувався до нового стану і сповнений сил. Але приблизно з 13-го тижня починає працювати підшлункова залоза дитини, і якщо у мами підвищений цукор, у відповідь у малюка виділяється занадто багато інсуліну, що призводить до розвитку діабетичної фетопатії ( всіляких порушень росту і розвитку ). Після пологів у такого малюка неминуча гіпоглікемія, в силу припинення надходження «солодкої» материнської крові.

До 20-го тижня знову доведеться коригувати дозування інсуліну, так як підросла плацента починає виділяти контринсулярные гормони, необхідні для розвитку дитини, але знижують дії прийнятого жінкою інсуліну. Під час вагітності потреба в інсуліні може зрости в 2 і більше разів, нічого страшного в цьому немає, у першу ж добу після пологів все повернеться «на круги своя». Самостійно підбирати дози ні в якому разі не можна - занадто велика небезпека; тільки ендокринолог може зробити це швидко і точно, просто доведеться відвідувати його частіше звичайного.

На 20-му тижні жінку направляють на УЗД на предмет виявлення ознак вродженої патології плоду. В цей же час потрібно ще раз відвідати окуліста. Весь третій триместр кожні два тижні проводиться контрольне УЗД. Завершальний етап вагітності вимагає більшої калорійності харчування ( щоб забезпечити малюка всім необхідним ) і збільшення хлібних одиниць.

До 36-1 тижня жінку обов'язково госпіталізують у відділення патології вагітних, щоб попередити будь-які ускладнення, і вибирають метод пологів. Якщо все в порядку, включаючи розміри і положення плоду, проводять звичайні природні пологи. Показаннями до кесаревого розтину є:

 • гіпоксія плоду;
 • великий плід;
 • ускладнення вагітності у жінки;
 • судинні ускладнення цукрового діабету.

Якщо до моменту пологів у майбутньої мами не розвинулося будь-яких ускладнень і рівень цукру не перевищує допустимих меж, пологи проходять так само добре, як у будь-якої здорової жінки, і маля нічим не відрізняється від своїх однолітків.Приблизний перелік обстежень для корекції діабетичних ( і будь-яких інших порушень :
 • консультація ендокринолога;
 • повне обстеження у гінеколога і ретельне лікування сечостатевих інфекцій ( якщо такі є );
 • обстеження у офтальмолога ( з обов'язковим оглядом очного дна ), при необхідності - пропалювання уражених судин очного дна, щоб уникнути розриву і крововиливу;
 • всебічне дослідження функції нирок;
 • консультація невропатолога, кардіолога і терапевта.


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua