← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ворушіння плода при вагітності

Ворушіння плода під час вагітності

Ворушіння плода при першій, другій вагітностіВорушіння плоду при вагітності - це не тільки дуже важливий, переломний момент в психологічному плані для майбутньої мами (вона вперше відчула в собі жива істота), але і в медичному. Знаючи яка норма ворушінь при вагітності (а це мінімум 10 за добу), лікар може робити висновки про здоров'я дитини, отримавши інформацію про те, як він себе веде в животику у мами - сидить тихо або активний.

Перше ворушіння плоду при вагітності первістка жінка може відчути на терміні 20 тижнів. До речі, саме з цього дня лікарі уточнюють передбачувану дату пологів. Просто додають 20 тижнів. Зазвичай отриманий день точно або приблизно збігається з датою, обчисленої за методом Негеле (з першого дня останньої менструації). Якщо у жінки друга вагітність ворушіння плода починають відчуватися на 2 тижні раніше. Все тому, що майбутня мама вже знайома з цими відчуттями і не може їх пропустити або сплутати, скажімо, з роботою кишечника. Дату, коли починає ворушитися дитина, лікар обов'язково вписує в амбулаторну картку пацієнтки.

Багато жінки, вагітні вперше, бояться вчасно не помітити руху свого малюка, постійно прислухаються до свого організму. Але, як показує життя, ці побоювання безпідставні. Пропустити цю подію неможливо, навіть якщо його не очікувати. Ворушіння плода при вагітності відчуття дають різні. Хтось описує їх як пурхання крилами метелика, хтось як лоскотання пір'їнкою. Спочатку рухи дитини дуже обережні, помітні тільки в стані спокою. Але вже через 3-4 тижні стають набагато активніше. А після 30-го тижня, коли матка високо піднімається і наближається до ребер, іноді навіть можуть приносити майбутнім мамам хворобливі відчуття. Але це не страшно, все швидко минає, якщо взяти більш зручне положення тіла.

Ворушіння плода при другій вагітності, першої і будь-який інший по рахунку повинно фіксуватися кожен день, причому не менше 10 разів. Різке зниження кількості рухів плода може говорити про гіпоксії - кисневому голодуванні. При появі такого симптому потрібно терміново звернутися до лікаря, який послухає серцебиття дитини за допомогою акушерського стетоскопа, зробить КТГ або УЗД. Якщо стаціонарного лікування не потрібно, мамі слід змінити свій спосіб життя - можливо, ввести в харчовий раціон більше залізовмісних продуктів (як профілактика гіпоксії плоду), більше бувати на свіжому повітрі і частіше провітрювати приміщення, де проводить час.

Дитина може притихать перед пологами, з початком родових сутичок, але не завжди. При надходженні в пологовий будинок за станом дитини спостерігають вже лікарі.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua