← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ворушіння плода

Ворушіння плода під час вагітності: норма і патологія

Перші ворушіння плодуВорушіння плода, які жінка відчуває вперше - це одне з найбільш неймовірних подій під час всієї вагітності. Неймовірних, звичайно ж, в плані відчуттів і отриманих вражень, але процес сам по собі цілком закономірний. Коли ж чекати на перші ворушіння плоду майбутній мамі?

В середині всього періоду виношування, коли вже закінчився нестерпний токсикоз і мама почувається чудово, саме тоді настає цей довгоочікуваний момент - відчувається перше ворушіння плоду при вагітності. Які почуття в цей момент відчувають мами дуже важко описати в двох словах, тому що ними оволодівають непередавана буря емоцій. Але що все-таки схожі відчуття при ворушіння плода, з чим їх можна порівняти?

Описати це неймовірне подія нелегко: для когось це легкі, ледь помітні, поштовхи, хтось відчуває ніжні погладжування, деякі порівнюють ворушіння плоду при вагітності з лоскотання.

Більшість молодих мам задаються питанням: коли вже дитина дасть про себе знати і почне активно і свідомо рухатися?

Фахівці вважають, що первородящі жінки відчувають ворушіння приблизно з двадцяти тижнів, а все повторнородящі - з вісімнадцяти. У цей період, за статистикою, кожна мама повинна відчути досить активне ворушіння плода, хоча насправді, дитина починає рухатися вже з восьмого тижня, але він настільки маленький, що мама цього не відчуває, вона відчує плід тільки тоді, коли він підросте. Деякі вагітні стверджують, що починають відчувати рухи малюка вже на п'ятнадцятій тижні і це цілком можливо, так як у людини може бути так розвинена чутливість. З іншого боку - коли друга вагітність ворушіння плоду дійсно відчувається раніше, а майбутні мами не всі вміють правильно вважати термін гестації.

Ще одне цікаве спостереження - повні жінки починають відчувати рухи плоду значно пізніше, ніж стрункі. Але в будь-якому випадку не треба про це переживати, тому що зовсім скоро руху малюка стануть дуже явними і регулярними, і ви не сплутаєте їх ні з чим.

До речі, про частоту рухів. Дуже часті ворушіння плода в деяких випадках говорять про його кисневому голодуванні. Дитина активно переміщується в матці, якщо його мама знаходиться в задушливому приміщенні або лежить на спині, так як в такому положенні здавлюється нижня порожниста вена, і дитині не вистачає кисню. Для нормалізації стану достатньо змінити положення тіла або провітрити приміщення. Небезпечніше різке зменшення кількості рухів. Це може говорити навіть про внутрішньоутробної загибелі плоду. Тому так важливо уважно слідкувати за внутрішньоутробним поведінкою дитини. Чим уважніше буде мати - тим вище її шанси народити здорову дитину у визначений термін.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua