← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Шийка матки перед пологами

Стан шийки матки перед пологами

Яка повинна бути шийка матки перед пологамиШийка матки перед пологами кардинально змінюється (причому практично непомітно для самої майбутньої мами) - і саме це дозволяє дитині безперешкодно з'явитися на світло. Які саме зазнає зміни матка перед пологами, і в яких випадках необхідно медичне втручання?

Якою повинна бути шийка перед природними пологами

Має значення її розташування в малому тазі, довжина і розм'якшене. Про те, що родові шляхи жінки підготовлені, свідчить розм'якшення шийки матки перед пологами до такої міри, що вона починає пропускати всередину 1-2 пальця лікаря. Унаслідок таких змін жінка спостерігає відходження слизової пробки. Виходить, що чим раніше почалося розкриття шийки матки перед пологами, тим раніше жінка помічає цей явний ознака наближення переймів.

Крім того, вона коротшає. Відомо (це фіксується за допомогою трансвагінального ультразвукового дослідження), що довжина шийки матки перед пологами становить не більше 1 см. І поступово повністю згладжується.

Що ж стосується розташування, вона стає рівно по центру малого тазу, тоді як шийка матки при вагітності, ще за 3-4 тижні до початку пологової діяльності, відхилена до заду.

Ці 3 параметри оцінюються за двобальною шкалою. При 5 набраних балах шийка вважається зрілою.

Як простимулювати розкриття матки медичними методами

Якщо огляд шийки матки перед пологами показав, що вона ще не зріла, тоді як ви повинні, судячи з підрахунками лікарів, ось-ось народити, цілком можливо, вам буде запропоновано прискорити цей процес, провести стимуляцію. В іншому випадку є велика ймовірність того, що дитина буде страждати від кисневого голодування, так як плацента до 40-42 тижнях вже не може належною мірою виконувати свої функції, вона «старіє». Стимуляція медичними засобами можлива в умовах стаціонару. Використовуються 4 способи, іноді в комбінації один з одним.

1. Внутрішньом'язові ін'єкції Синестрола. Цей препарат прискорює підготовку шийки до пологів, але безпосередньо сутички не провокує.

2. Введення в шийку матки паличок ламінарії - морських водоростей. Здійснює дану процедуру лікар, пацієнтка при цьому знаходиться на гінекологічному кріслі. Палички, за 5-6 см кожна, розміщуються практично на всю довжину в цервікальний канал. Приблизно через 3-4 години вони починають розбухати під дією вологи, тим самим механічно розкриваючи цервікальний канал. Вже через добу зазвичай спостерігається розкриття в 1 см - розм'якшена і коротка шийка матки перед пологами - запорука швидкого і легкого розродження.

3. Введення в цервікальний канал гелю, що містить простагландини. Приміром, Препидил-гель. Діє зазвичай дуже швидко, шийка розкривається за кілька годин.

4. Внутрішньовенне введення препарату Энзапрост, що містить простагландини. З його введенням стає м'яка шийка матки перед пологами, тим самим коротшає період переймів і вигнання плоду.

Самостійна стимуляція пологів

Найчастіше дані методики використовуються жінками без показань і можуть бути небезпечні.

1. Очисна клізма. Помічено, що після неї швидко відходить слизова пробка, та розкривається шийка матки. Робити можна тільки тим, у кого вже настала передбачувана дата пологів, тобто дитина точно доношений.

2. Прийняття теплої ванни. Не можна, якщо вже відійшла слизова пробка і навколоплідні води. Крім того, не рекомендується жінкам з підвищеним артеріальним тиском.

3. Секс. У спермі містяться простагландини - ті самі речовини, які входять до складу препаратів, якими стимулюють пологи в умовах стаціонару. Не варто займатися сексом тим, у кого вже відійшла слизова пробка, так як велика ймовірність занести інфекцію в матку. Ну а заняття сексом в презервативі в плані стимуляції розкриття шийки матки марні.

4. Фізичні навантаження. Прогулянки вгору і вниз по сходах, миття підлог навпочіпки, прибирання будинку і т. д. Але не перестарайтеся. Особливо, якщо у вас гіпертонія або гестоз, або передлежання плаценти.

Тепер ви знаєте яка повинна бути шийка матки перед пологами. Тільки не намагайтеся самостійно діагностувати наскільки вона готова до пологів. Залиште виконання цього завдання лікарів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua