← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Шийка матки при вагітності

Стан шийки матки при вагітності

Шийка матки при вагітності на ранніх термінахШийка матки при вагітності досліджується гінекологом, а також в ході ультразвукових досліджень, не один раз. Така пильна увага важливо для ранньої діагностики ризику невиношування вагітності. Щоб детальніше у всьому розібратися, з'ясуємо, що собою являє ця частина жіночої репродуктивної системи, що є нормою, а що патологією.

Отже, шийка являє собою сполучну трубку між піхвою і маткою з отворами в обох кінцях. Всередині знаходиться цервікальний канал шийки матки. На першому ж гінекологічному огляді майбутньої матері, лікар уважно досліджує зовнішнє отвір цервікального каналу, який повинен почати розкриватися безпосередньо в ході пологової діяльності. Шийка матки при вагітності на ранніх термінах має щільну консистенцію, відхилена до заду, цервікальний канал закритий. Але для того, щоб переконатися, що все в порядку (особливо якщо в минулому були випадки викиднів і передчасних пологів), зазвичай виконується ще й УЗД трансвагінальним датчиком, на якому з'ясовується довжина шийки матки при вагітності - вона повинна складати не менше 3 див.

Якщо явно видно вкорочення, жінці може бути запропоновано лікування в стаціонарі з використанням препаратів токолитиков і містять прогестерон, накладання швів на шийку матки, які повинні допомогти зберегти вагітність, знімаються безпосередньо перед пологами. В деяких випадках можна замість цієї міні-операції обійтися спеціальним кільцем - акушерським песарієм. Також коротка шийка матки при вагітності - це привід максимально відмовитися від фізичної активності та статевого життя, а також вжити заходів щодо недопущення сильного і тривалого гіпертонусу матки. З цією метою можуть застосовуватися як натуральні заспокійливі (пустирник, валеріана), так і препарати, спазмолітики (Но-шпа, Папаверин).

Але чи означає те, що якщо лікар констатував - шийка матки при вагітності норма, відсутність ймовірності її раннього дозрівання (підготовки до пологів). Аж ніяк ні, на жаль. У більшості випадків проблеми спостерігаються після 16-20 тижня, коли дитина починає швидко набирати вагу. Викидні ж трапляються із-за неспроможності шийки матки зазвичай на 23-25 тижня.

Хто ж входить в категорію ризику з невиношування? Це не тільки ті жінки, у яких шийка матки при вагітності на дотик при огляді розм'якшення. Це вже явний симптом ИЦН (істміко-цервікальної недостатності), але і ті дами, які пережили в минулому аборт (особливо, якщо не один), якщо є травми шийки матки (в результаті народження великого дитини, накладення акушерських щипців і т.д.), прогестероновая недостатність, у минулому були викидні на великих термінах. А ось невелика ерозія шийки матки при вагітності зазвичай ніякої проблеми не представляє і не провокує передчасне розкриття цервікального каналу. Необхідно уточнити, що під ерозією шийки матки лікарі зазвичай розуміють як її травми (зазвичай вони супроводжуються кров'яними виділеннями), так і зону трансформації (стику двох видів епітелію - плоского і циліндричного) - абсолютно нормальний стан. Тільки лікар може визначити, чи повинна викликати стан шийки матки у такому разі занепокоєння. Зазвичай з цією метою береться мазок на онкоцитологію, проводиться кольпоскопія (вагітним тільки при суворих показаннях), при необхідності проводять протизапальне лікування.

Рання постановка на облік по вагітності та виконання всіх рекомендацій лікаря значно знижує ризик передчасного розкриття шийки матки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua