← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Сильний токсикоз

Важкий токсикоз вагітних: прояви, лікування, профілактика

Дуже сильний токсикоз, що робитиСильний токсикоз отруює багатьом жінкам не тільки радість звістки про вагітність, але і весь її перший триместр. Правда у всіх і рівень терпіння різний, і відчуття. Давайте розберемося, що вважається сильним токсикозом, і як з ним боротися.

Для початку варто сказати, що протягом вагітності жінка може двічі зіткнутися з цим явищем. Ранній токсикоз вагітних зазвичай починається на 5-7 тижня і триває до 12-16 тижнів. З пізнім ж майбутні мами стикаються після 28 тижня вагітності.

Токсикоз, в будь-якому випадку, - патологічний симптом. Але якщо ранній токсикоз, в більшості випадків, просто неприємний жінці і проявляється такими симптомами як нудота і блювання, то пізній може довгий час не проявляти ніяких видимих ознак. Однак його небезпеку для мами і малюка значно вище.

Симптоми, типи і лікування раннього токсикозу

Класичними ознаками є ранкова нудота і блювота, підвищене слиновиділення. Іноді може проявлятися дерматози, порушенням роботи серця та розвитком такого стану як астма вагітних.

Токсикоз - це сигнал, який подає організм, повідомляючи про якесь неблагополуччя. Блювота, нудота і слинотеча самі по собі не надто небезпечні. Вони лише сигналізують про зміну гормонального фону і перебудовах з боку нервової та імунної систем.

Про тяжкості перебігу токсикозу та необхідності проведення лікування каже загальний стан жінки.

Помірний токсикоз супроводжується ранковою нудотою, легкими запамороченнями і сонливістю. Блювота буває не щодня і одноразово протягом дня.

Токсикоз середнього ступеня характеризується постійною нудотою, погіршенням апетиту і щоденної блювотою до 3-5 разів на день. Апетит знижений.

При сильному токсикозі блювота буває більше 5 разів на день. Нудить і від голоду, і після їжі. Апетит повністю відсутня. Спостерігається зниження ваги більш ніж на 5 кг. Загальний стан жінки супроводжується слабкістю, млявістю, запамороченням. Кількість сечовипускань різко скорочується за рахунок мінімального отримання організмом рідини. В загальному аналізі крові виявляється зниження гемоглобіну, з-за частої блювоти вітаміни і мінеральні речовини, в тому числі залізо, не встигає засвоюватися організмом. У біохімічному аналізі крові помітно підвищений вміст білірубіну, що говорить про порушення в роботі печінки. У такій ситуації потрібно невідкладне лікування у стаціонарі.

Сильний токсикоз при вагітності небезпечний як для дитини, так і для жінки. Нестримне блювання у поєднанні з втратою апетиту і підвищеним слиновиділенням досить швидко можуть призвести до зневоднення організму. Тривожним сигналом може стати добовий обсяг сечі менше 600 мл. Якщо ви помітили у себе зниження маси тіла більш ніж на 5 кг, яке продовжує прогресувати, сухість у роті і повну втрату апетиту, схоже, що у вас розвинувся сильний токсикоз, що робити в такому випадку, повинен вирішувати лікар. Адже такий стан представляє загрозу не тільки здоров'ю малюка, але і реальну небезпеку для життя матері. У виняткових випадках дуже сильний токсикоз може стати причиною штучного переривання вагітності.

У будь-якому випадку, якщо мають місце втрата ваги і ознаки зневоднення організму, не уникнути лікування в стаціонарі. Швидше за все, лікування буде здійснюватися за двома напрямами. По-перше, необхідно припинити блювоту і посилити перистальтику кишечнику. Лікар може призначити ін'єкції церукала або інших протиблювотних препаратів у поєднанні з дієтою, багатою клітковиною. Свіжі овочі та фрукти змусять активніше працювати кишечник, а це підвищить всмоктування корисних речовин.

Другим напрямком лікування стане боротьба із зневодненням і відновлення сольового балансу. Швидше за все, будуть потрібні крапельниці. При цьому в основі інфузійної терапії будуть такі препарати як фізрозчин і розчини солей (дисоль, трисоль). Якщо є суттєве виснаження, може знадобитися також глюкоза.

Коли починається токсикоз при вагітності, заходи потрібно приймати, не чекаючи важких наслідків. Своєчасна корекція дієти і питного режиму, а також способу життя допоможуть уникнути критичних ситуацій. Необхідно виключити психічні і фізичні перевантаження, забезпечивши при цьому достатній рівень активності і сну.

Багатьох жінок, яких мучать нудота і блювота на початку вагітності, цікавить питання, на який тижня самий сильний токсикоз зазвичай буває. Пік гормональної активності припадає на 6-10 тижня і поступово спадає. До 12-14 тижня жінкам стає значно легше. У рідкісних випадках симптоми зберігаються до 20 тижня.

Якщо токсикоз першої половини вагітності змусить жінку відправитися до лікаря завдяки виснажливим симптомів, токсикоз третього триместру небезпечний своїм прихованим протіканням. При цьому він небезпечний для дитини набагато сильніше, ніж ранній, адже він загрожує гіпоксією. Якщо після 28 тижня вагітності має місце набряклість ніг, пальців рук або підвищується артеріальний тиск - це привід негайно звернутися за медичною допомогою.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua