← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Симптоми вагітності на ранніх строках

Симптоми вагітності після початку затримки менструації (на ранніх термінах)

Симптоми вагітності на ранніх термінахСимптоми вагітності на ранніх термінах після зачаття виникають у багатьох жінок. Явно визначити їх можна приблизно через 2-4 тижні після імплантації заплідненої сперматозоїдом яйцеклітини в стінку матки.

Тепер про самих ознаках. Їх необхідно знати кожній жінці, яка живе статевим життям, адже навіть при використанні дуже надійної контрацепції іноді трапляються промахи. До того ж, з'явилися симптоми вагітності на ранніх термінах є приводом до деякого зміни способу життя. Адже з цього часу жінка відповідає не тільки за себе і своє здоров'я, але і за стан свого майбутнього дитини.

1. Менструації. Почнемо з цього наша розповідь про симптоми вагітності на ранніх термінах. Адже її (менструації) відсутність і є основним «доказом» вагітності, що «змушує» проводити додаткові обстеження для підтвердження або спростування цікавого положення.

Менструації починаються у дівчаток зазвичай у віці з 12 до 14 років і є основним показником того, що їх репродуктивна система готова до зачаття. Якщо коротко, то місячні - це не що інше, як відторгнення ендометрія, який в даному циклі «не пригодився», тобто - не прийняв у себе запліднену яйцеклітину. Всі ці процеси в жіночому організмі регулюються рядом гормонів. При вагітності же менструацій зі зрозумілих причин не буває. Але деякі дами можуть спостерігати у себе слабенькі кров'янисті виділення в той час, коли могли б початися місячні. І при всьому при цьому, інші симптоми вагітності на ранніх термінах присутні, обстеження не показують відхилень від норми. Це можна пов'язати з частковим відторгненням ендометрієм - явище досить рідкісне, але для плода, як правило, безпечне.

Однак розраховувати на авось в цій справі не варто, і при появі кров'янистих виділень, нехай навіть дуже слабких, вагітній жінці потрібно терміново звернутися до гінеколога.

Знову менструації можуть з'явитися тільки через 2 після пологів (якщо жінка годує грудьми), якщо немає, то не раніше, ніж через 6 тижнів після народження дитини.

При стабільно регулярному менструальному циклі і відсутності інших факторів, що можуть вплинути на цей процес, слід розцінювати затримку місячних, як симптом вагітності на ранньому терміні.

2. Токсикоз. Якщо вірити визначення, даного в медичних книжках, токсикоз - це не що інше, як отруєння організму токсичними речовинами, на яке він так різко реагує. Є думка, що токсикоз виникає через неприйняття організмом матері організму дитини - по суті, наполовину чужорідного для себе істоти.

Ці симптоми вагітності на ранніх термінах спостерігаються аж до настання 12-14 тижні, потім проходять самостійно, без усякого лікування. Однак, токсикоз може бути небезпечний в деяких випадках. Якщо рясна блювота і часта, то це може призвести до зневоднення організму та брак необхідних мінеральних елементів і вітамінів, які просто не встигатимуть всмоктуватися в кров. У таких випадках лікар направляє жінку в стаціонар, де токсичні речовини виводять за допомогою лікарських засобів і фізрозчину, заодно не даючи організму страждати від нестачі вологи.

Токсикоз може бути різного ступеня. У кого-то симптоми вагітності на ранніх термінах виражаються тільки в рясному виділенні слини і несильним нудоті після пробудження, інші ж з-за частих нападів блювоти не можуть вийти на вулицю і є свої улюблені та звичні страви.

Тяжкість стану можна визначити самостійно. Якщо блювота відбувається 1-2 рази в день - лікування не потрібно, потрібно лише знайти джерела, що викликають напади і виключити їх, будь то запахи або їжа. Якщо блювота відбувається щодня протягом декількох днів по 5 і більше разів на добу, при всьому при цьому знижується вага - терміново до лікаря!

3. Психологічні ознаки. Ви коли-небудь чули про ПМС? Так, так, той самий передменструальний синдром, який отруює життя не тільки жінці, але і всім оточуючим її людям. Ось приблизно теж саме, але тільки ще більш важкого ступеня спостерігається у кожної другої майбутньої мами. Плаксивість, нервозність, безпричинні страхи і хвилювання, депресія, стреси - всі ці симптоми вагітності на ранніх термінах, так і на пізніх часом теж випробовують жінки в положенні. Все проходить після пологів, але не відразу - не варто забувати і про таке явище, як післяпологова депресія. У складних випадках без допомоги психолога не обійтися. На замітку: вже давно помічено, що подібні психологічні зриви набагато рідше трапляються серед жінок, які планують вагітність, ніж у «зальотних».

4. Четвертий пункт щодо пов'язаний з третім. У жінки міняються смаки в їжі, запахи. Чоловіки можуть почати помічати, як у благовірних напади нудоти викликає аромат улюблених парфумів, а в їжі з'являються зовсім нові і навіть абсурдні переваги, як то - оселедець з молоком. Навіть є повір'я, що вагітна, яка м'ясні продукти, виношує хлопчика, а солодке й печене - дівчинку.

У багатьох випадках такі симптоми вагітності на ранніх термінах виникають неспроста - організм жінки сигналізує про те, що йому не вистачає якихось мікроелементів і вітамінів. Так, кисленького може хотітися при дефіциті вітаміну С, а поїсти крейди - при нестачі кальцію.

5. Тест на вагітність - найпростіша діагностика вагітності. Все елементарно, зробити тест по інструкції. Якщо 2 смужки - тобто вагітність, 1 смужка - причина затримки менструації в іншому. До речі, навіть супер класні, високочутливі тести бажано робити тільки після початку затримки, інакше вони можуть показати псевдонегативний результат поки занадто низької концентрації ХГЛ. Також помилки можуть траплятися із-за неправильних умов зберігання тесту, що минув його терміну придатності або з-за того, що зробили його не по інструкції, наприклад, занадто пізно оцінювали результат. Так що, якщо симптоми вагітності на ранніх термінах присутні, а тест негативний - має сенс його переробити, тільки придбайте тест в іншій аптеці і бажано іншої фірми. Також рівень хоріонічного гонадотропіну можна визначити за допомогою аналізу крові. І це буде набагато достовірніше. На жаль, не у всякій клінічної лабораторії муніципальної поліклініки роблять такі аналізи...Залишаються тільки платні клініки.

6. Ультразвукове дослідження. Вже 2 тижні вагітності (по акушерському терміну - 4 тижні) лікар може виявити зародилася життя. Эмбриончика поки не видно, але видно плодове яйце в матці. Власне, дане обстеження робити на таких маленьких термінах не доцільно, воно нічого не дасть. Винятком є лише ті випадки, коли деякі симптоми вагітності на ранніх термінах вказують на її позаматкову «локалізацію». Зазвичай УЗД рекомендується робити на термінах до 12, 20, 32 тижні, в деяких випадках - за 2 тижні до передбачуваного терміну пологів.

7. Ще одним досить поширеним способом діагностики є гінекологічний огляд. Але от тільки вирішуються на нього аж ніяк не всі дівчата, незважаючи на запевнення лікаря про те, що все буде зроблено максимально акуратно, а шийка матки буде розглядатися невеликим дзеркалом. Справа в тому, що іноді (дуже рідко) лікар може травмувати шийку матки і спровокувати несильне кровотеча. Але таке, повторимося, є рідкістю - сучасні піхвові дзеркала невеликі і не травмують слизову. Зазвичай огляд на кріслі проводиться 1-3 рази за всю вагітність. Цікаве положення лікар може запідозрити при збільшенні матки і невеликому відхиленні шийки матки дозаду. Крім того, вагітна матка набуває кулясту фону (замість грушовидної), а статеві губи мають синюшний відтінок. Проте, помилки при гінекологічному огляді також мають місце бути, симптоми вагітності на ранніх термінах часто дуже оманливі.

8. У цьому заключному пункті ми просто перелічимо деякі недостовірні, але можливі ознаки вагітності: збільшення та болючість молочних залоз, що тягнуть болі внизу живота при вже почалася затримці, рясні безбарвні виділення з піхви, підвищення або, навпаки, зниження лібідо, незначне підвищення температури тіла і базальної температури, прискорене сечовипускання.

Ось, власне, і все. Якщо ви помітили у себе симптоми вагітності на ранніх термінах - не бійтеся йти до лікаря. Від вашої організованості багато в чому буде залежати здоров'я вашої дитини.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua