← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Симптоми позаматкової вагітності

Симптоми і види позаматкової вагітності

Симптоми позаматкової вагітності повинна знати кожна представниця жіночої статі репродуктивного віку і живе статевим життям. Напевно уберегтися від неї неможливо. Дана патологія може з невідомих причин трапитися навіть у здавалося б здорової жінки. Давайте розглянемо окремо симптоми позаматкової вагітності на ранніх термінах, які може помітити сама жінка, і які може помітити лікар за результатами обстежень і скарг своєї пацієнтки.

Що має стривожити

1. Кров'янисті виділення або дуже слабкі місячні. Друге досить часто трапляється при даній патології. Жінка може навіть не підозрювати, що вона в положенні. А тому, якщо у вас раптом, особливо з затримкою або навпаки передчасно, почалися дуже мізерні, незвичайні місячні, потрібно як мінімум купити і зробити тест, а краще - здати кров на визначення хоріонічного гонадотропіну.

2. Болі внизу живота. Можуть не турбувати практично до моменту розриву маткової труби (якщо плід розвивається в трубі). Біль при цьому зазвичай виникає гостра, віддає в пряму кишку і в ліве плече, локалізація - з того боку, де розвивалося плодове яйце. Ці симптоми позаматкової можуть свідчити і про інших патологіях, наприклад, про загрозу викидня. Але в будь-якому випадку, без уваги таке залишати не слід. Для довідки: ці яскраві ознаки можуть виникати в різні терміни, і залежать вони від точної локалізації плідного яйця. Візьмемо, приміром, трубну вагітність. У неї теж є кілька різновидів, адже маткові труби не однакові на всьому протязі. Якщо яйцеклітина імплантується в ампулу маткової труби (найоб'ємнішу її частину), то виношування може зупинитися тільки на початку другого триместру. А якщо імплантація відбулася в перешийку (найвужчому місці), то в середині першого триместру.

3. Слабоположительный тест. Це коли друга полосочка, що підтверджує цікаве положення, проявляється ледь помітно, а іноді взагалі не з'являється, але жінка відчуває, що вагітна. Дане явище можна пояснити тим, що при позаматковій концентрація ХГЛ в крові нижче, особливо через 2-3 тижні після початку затримки менструації помітна ця різниця. Але проблема може полягати і в неякісному тесті. Іноді позаматкова вагітність симптоми має не зовсім типові, наприклад, знижена базальна температура (що не характерно взагалі ні для якого типу вагітності).

На огляді

По ідеї, кожна сучасна жінка повинна планувати дитини, і, відповідно, відвідувати кілька разів лікаря ще до зачаття. Але навіть якщо все було заплановано, необхідно з'явитися у гінеколога в найбільш ранні терміни після зачаття, особливо, якщо є які-небудь симптоми позаматкової вагітності.

Лікар на огляді може помітити у разі патології менший розмір матки, що має бути на цьому терміні. При більшому терміні - об'ємне утворення в області маткової труби, що, в принципі, може бути не тільки плодом. У цьому випадку лікар направляє жінку на ультразвукове дослідження і аналіз крові на вміст ХГЛ.

Якщо на ультразвук плода в матці немає, хоча по терміну вже повинен бути, при всьому при цьому хоріонічний гонадотропін значно збільшено - жінку кладуть в стаціонар для проведення додаткового обстеження, як правило, діагностичної, лапароскопічної операції. В області труби плід визначити на ультразвуковому обстеженні не завжди представляється можливим. На це можуть вказувати тільки деякі ймовірні, медичні ознаки.

Аналіз крові на ХГЛ також може допомогти виявити патологію. Якщо ХГЛ значення занадто низькі, то лікар ставить під питанням завмерлу або позаматкову. На замітку: перші три тижні після зачаття ХГЛ подвоюється кожні 29-36 годин, потім аж до 6 тижня кожні дві доби. Лікарі дивляться динаміку. Якщо ріст повільний, то відсотків на 80-85 - це позаматкова вагітність, симптоми на це практично явно вказують.

У багатьох випадках відразу зрозуміти, що відбувається з жінкою, неможливо. «Сумнівну» пацієнтку кладуть в стаціонар під спостереження. Дуже важливо при діагностиці виключити захворювання, пов'язані і не пов'язані з вагітністю. Наприклад, ознаки ектопічної вагітності дуже схожі з гострим запаленням маткових труб (сальпінгіт), гострим апендицитом, перекрутом ніжки яєчника, розривом кісти, кісти жовтого тіла, ниркової колькою і т. д.

Поки ХГЛ невисокий, ризику розриву органу (якщо це все-таки ВБ) немає. Крім того, іноді ектопічна вагітність «виліковується» (перестає розвиватися і «розсмоктується») сама. В інших випадках, якщо симптоми позаматкової вагітності на ранніх термінах з'явилися і дозволили поставити точний діагноз, лікарі можуть запропонувати консервативне лікування препаратом Метотрексат. Не плутати з Міфепристоном, даний препарат, використовуваний при медикаментозних абортів, при позаматкової не ефективний, з причини низького рівня прогестерону. Метотрексат протипоказаний при звичайній вагітності, так як його прийом гарантовано призводить до загибелі або серйозних захворювань плода (Метотрексат має виражену тератогенну дію). А тому, перш, ніж його застосовувати на пацієнток з позаматковою, можуть виконати чистку матки для виключення розвитку маткової вагітності. Було зафіксовано кілька випадків, коли одночасно у жінки розвивалося відразу два зародка. Причому один в матці, а інший - поза матки. Метотрексат протипоказаний при розмірі плодового яйця більше 3,5 см, також відносним протипоказанням є наявність у плода серцебиття. Приймати Метотрексат не можна при нирковій і печінковій недостатності, виразці шлунка, важкого ступеня анемії та деяких інших захворюваннях.

Види позаматкової вагітності та їх симптоми

Практично вся наша стаття була присвячена тільки одному типу ектопічної вагітності - трубному. Справа в тому, що така локалізація плодового яйця найбільш поширена. Але бувають випадки, коли яйцеклітина імплантується в стінку яєчника в черевну порожнину або навіть шийку матки. Які симптоми позаматкової вагітності на ранніх термінах і на пізніх такого рідкісного типу і яка первинна медична діагностика?

1. Яєчникова вагітність. Ознаки ті ж, що і при трубній локалізації. Існує два медичних думки на цей рахунок. Одні медики вважають (та це вже доведено), що яйцеклітина готова до запліднення ще до овуляції, відповідно запліднення відбувається її прямо там на місці«. Інші медики вважають, що запліднення відбувається у матковій трубі, після чого яйцеклітина «плутає» напрям і не відправляється імплантуватися в матку, а повертається в яєчник. Лікування оперативне.

2. Шийкова вагітність. Так, буває і таке. Не плутати з низьким передлежанням плаценти. В даному випадку, плідне яйце імплантується всередину шийки матки і ніяким чином, на відміну від низько розташованої плаценти, не підніметься в матку. Складність полягає в тому, що явні симптоми позаматкової вагітності з шийковим локалізацією можуть з'явитися тільки у другому триместрі вагітності, коли плід уже досить великий - починається кровотеча. Звичайно, можна діагностувати і раніше, але тільки, якщо звернутися до лікаря або зробити УЗД. На УЗД при даному розташуванні плоду матка набуває форму пісочного годинника, але зародок в порожнині відсутня. Раніше практично в половині випадків жінки з даною патологією не виживали, гинули від великої втрати крові, виживали лише ті, яким проводили екстирпацію (видалення) матки. Зараз же все можна вирішити і без операції за допомогою вищеописаного нами препарату Метотрексат.

3. Черевна вагітність. Вона може розвиватися досить довго і навіть не бути відразу помічена. Медицині відомі випадки, коли жінки виношували в черевній порожнині дітей аж до третього триместру. Проте, даний стан речей не є нормальним, і така патологічна вагітність у будь-якому випадку мимовільно переривається, якщо не була проведена операція або консервативне лікування. На великих термінах лікар вільно промацує окремо матку і окремо від неї розташований плід. Для діагностики проводять УЗД, якщо воно виявляється не інформативним, то рентген або МРТ. Імплантація і розвиток яйцеклітини в черевній порожнині - явище дуже рідкісне. Серед всіх випадків СБ, вона становить менше половини одного відсотка. Симптоми позаматкової вагітності на ранніх термінах у даному випадку такі ж, як і при більш поширених її типах.

Ектопічна вагітність в будь-якому вигляді - це дуже небезпечна патологія, але якщо її виявити на невеликих термінах і провести адекватне лікування, вагомих наслідків для організму не буде.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua