← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Симптоми завмерлої вагітності

Основні симптоми та методи визначення завмерлої вагітності

Симптоми завмерлої вагітностіСимптоми завмерлої вагітності можуть відразу не давати про себе знати. Багато жінок ходять з вже мертвим плодом в утробі до 2 місяців і навіть не підозрюють, що щось сталося. А хтось може навіть не здогадуватися про те, що була вагітність! Воно й не дивно, адже завмерла вагітність, статистика це підтверджує, найчастіше трапляється саме на ранніх термінах, рідше - у другій половині і аж до 28 тижнів. Давайте докладніше розглянемо ознаки, на які потрібно звернути пильну увагу, а також методики швидкої діагностики даної патології на різних термінах.

Прояви в першому триместрі вагітності

На ранніх термінах майбутня мама не відчуває своєї вагітності в принципі, за винятком, хіба що, токсикозу. Ось він головний симптом. Якщо прояви токсикозу раптово зникають, то це має навести на певні думки... Крім «вилікування» від блювоти і нудоти, майбутні мами можуть визначити завмерлу вагітність також раптово минулому хворобливості грудей і її розм'якшення. Загалом, зникнення ознак цікавого положення - це і є основна обставина, яке повинно спровокувати жінку на похід до лікаря. Цікаво, що при завмерлої можуть не з'являтися кров'янисті виділення, болі внизу живота, як у випадку з викиднем або позаматкової. Немає. Тільки по закінченні місяця після загибелі зародка, а іноді й багато пізніше у дами може піднятися температура тіла, і виникнути інші симптоми і нездужання. І ці нездужання будуть тим помітніше, чим більше термін на момент завмирання плода.

Також симптоми завмерлої вагітності можуть виражатися в невеликому зниження базальної температури. Проте, лікарі не рекомендують всім жінкам, особливо тим, хто ніколи не міряв БТ і не будував графіки, це практикувати. Оскільки навіть невеликі отримані при вимірюванні відхилення в значеннях, пов'язані зовсім не з патологією, а з несправним градусником, наприклад, можуть спровокувати у жінки стрес. Як правило, вимірюють ректальную температуру жінки, у яких вже були в минулому патологічні вагітності, або в даний момент лікарем поставлена загроза переривання.

До речі, через кілька днів після загибелі зародка, тест-смужки стають негативними. Особливо швидко це відбувається, якщо завмирання відбулося на дуже ранніх термінах. Пов'язано це явище з зменшенням концентрації гормону-хоріонічного гонадотропіну, на який реагує будь-тест.

Прояви у другому триместрі вагітності

Основний симптом завмерлої вагітності у другому триместрі - це припинення або повна відсутність рухів плода. У нормі майбутні мами починають відчувати рухи своїх малюків на терміні 18-20 тижнів (повторнородящі раніше, так як їм вже знайомі дані почуття). Якщо ворушіння не відчуваються на потрібному терміні, про це обов'язково потрібно повідомити свого гінеколога. Шелевения повинні відчуватися кожен день, мінімум 10 разів. Гінекологи рекомендують підраховувати і звертати на це свою увагу, навіть вести спеціальний щоденник. Таким чином можна буде в разі чого в найкоротші терміни помітити патологію і вжити заходів, щоб плід не загинув.

Інші симптоми завмерлої вагітності у другому триместрі схожі з першим. Тільки токсикоз на такому терміні і в нормі рідко коли спостерігається, а ось молочні залози з другої половини вагітності завжди дещо збільшені і напружені. Якщо раптом груди стала м'якою, і з неї почало виділятися молозиво або навіть грудне молоко - необхідно обов'язково повідомити про це лікаря. Але відразу панікувати не варто при появі молозива - це досить часте явище і при нормальному розвитку дитини.

Медичні засоби діагностики

Як правило, все починається з гінекологічного огляду, на якому лікар виявляє невідповідність розмірів матки (визначається пальпацією) акушерському терміну вагітності (підраховується від першого дня останньої менструації). Але невеликі розміри матки - не завжди тільки лише симптоми завмерлої вагітності. Іноді матка може мати «невідповідні» розміри бо, як термін менше высчитанного лікарем. Не варто забувати, що не завжди овуляція відбувається на 14-16 день у жінок з нерегулярним менструальним циклом. Звідти і розбіжності. Набагато зрозуміліше все стає, якщо гінекологічний огляд проводився під час справжньої вагітності. Тоді можна точно орієнтуватися наскільки матка виросла в розмірах за минулий між оглядами проміжок часу. Якщо не зріс - швидше за все, ембріон не розвивається. Однак, гінекологи намагаються якомога рідше оглядати майбутніх мам, щоб не провокувати загрози викидня, а тому в багатьох випадках завмерла діагностують не відразу. Якщо строк, на якому плід перестав розвиватися, був більше 12 тижнів, і після того пройшло 3-4 тижні, шийка матки трохи відкривається і з неї з'являються коричневі, густі виділення.

Для уточнення діагнозу жінку зазвичай направляють здати кров на хоріонічний гонадотропін і зробити УЗД. Завмерла вагітність симптоми головні має невидимі оку. За допомогою аналізу крові виявляється занадто низький рівень ХГЛ для даного терміну. А на УЗД визначається або порожнє плодове яйце, або з останками зародка і відсутність серцебиття. Діагноз не піддається сумнівам, якщо термін більше 7 тижнів. У першому випадку анембріонія має властивість розвиватися аж до другого триместру. При всьому при цьому матка збільшується в розмірах, і діагноз можна поставити, виходить, тільки за допомогою ультразвукового дослідження. Але ж воно, якщо на те немає вагомих свідчень, виконується вперше лише на 12 тижні... Тому, слід прислухатися до своїх відчуттів. Багато представниць прекрасної статі володіють чудовою інтуїцією, яка дозволяє відчувати, коли з дитиною відбувається щось не те і визначити завмерлу вагітність в тому числі.

Пам'ятайте, що таке може трапитися з кожною. Якщо ви увійшли в даний відсоток і втратили своєї дитини - не варто впадати у сильну депресію. Безумовно, ситуація дуже болюча. Але вас має зігрівати усвідомлення того, що завмерла повторюється не більше, ніж 20% випадків і то, якщо причини даної патології не були викорінені (йдеться про інфекції, що передаються статевим шляхом). У випадку ж з хромосомними порушеннями та при доброму стані здоров'я, ризик повторення ситуації зовсім мінімальний, подія - прикра помилка природи і не більше того.

Будьте здорові!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua