← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Положення (передлежання) плода

версія для друку

Положення плоду ( передлежання )Напередодні дня народження малюка деяким майбутнім мамам доводиться задаватися питанням: як вплине на хід пологів нестандартне положення плоду в матці?


Види положення плода

Положення плоду Передлежання плода: поперечне положення плоду, тазове передлежання, положення навскосиЗазвичай плід розташовується в матці головкою вниз - це головне передлежання, у 4% випадків - попкою або ніжками ( тазове передлежання ), ще рідше лягає поперек ( поперечний передлежання ) або навскоси.

Роди в головному і тазовому передлежанні

Роди в головному передлежанні протікають за звичайною програмою. Народження дитини з положення «попкою вперед» теж може розвиватися по природному сценарієм, але вимагає від лікаря великого терпіння, уміння, від майбутньої мами - зібраності, а від малюка - стійкості та абсолютного здоров'я.

Ось чому пологи в тазовому передлежанні вважаються неординарною ситуацією, і в задачу лікаря входить визначити, чи буде вона ризикованою. Рішення на користь звичайного сценарію лікар прийме, якщо:

  • малюк здоровий і з'являється в строк;
  • його передбачуваний вага - середній ( природні пологи для маленьких і великих діток можуть бути небезпечними );
  • пуповина не обвита навколо шиї ( інакше під час потуг у дитини почнеться гіпоксія - нестача кисню );
  • майбутня мама здорова;
  • в будові її матки немає аномалій ( вона не подвоєна, не двурога, без перегородок );
  • розміри таза в нормі;
  • жінці не більше 30 років і в неї не було проблем з настанням, виношуванням та перебігом вагітності;
  • процес пологів розвивається без збоїв;
  • очікується поява дівчинки ( неонатологи вважають, що народження в положенні «попкою вперед» загрожує для хлопчиків серйозним навантаженням на статеві органи ).

За серцебиттям малюка під час таких пологів і перебігом самого процесу буде постійно стежити кардіомонітор. Майбутній мамі потрібно знати, що, якщо в ході розвитку подій з'являється збої, доктор направить її на кесарів розтин - в інтересах дитини. Якщо жінка не налаштована, ризикувати, і наполягає на операції, лікар завжди піде їй назустріч.

Пологи в косому положенні плоду

Іноді малюк влаштовує сюрприз для мами і лікарів: розташовується в матці або впоперек навскоси. У першому випадку є ймовірність, що з початком пологів або після вилиття вод плід все ж займе належне положення. Питання в тому, як він розташується - головкою або попкою вниз.

І ще: якщо лягти «на бочок» дитини змусило обвиття пуповини, перегородка в материній утробі, або низька розташована плацента, доктор запропонує не ризикувати і направить жінку на кесарів розтин.

Що стосується поперечного положення плода, то в давнину акушери намагалися таких дітей розгортати. Для цього потрібно чимале мистецтво і велика витримка. І хоча ця маленька маніпуляція була небезпечна для самої дитини, іншого виходу не було, адже операція кесаревого розтину була в ті часи справою дуже і дуже ризикованим.

З розвитком хірургії, появою нового шовного матеріалу та препаратів, які допомагають уникнути ускладнень після операції у лікарів з'явилася можливість зберегти здоров'я мами і дитини.

Тому сьогодні поперечне положення плоду не виправляють, а роблять майбутній мамі операцію кесаревого розтину. Винятком з цього правила може бути ситуація, коли поперек матки розташується другий малюк з двійні, адже після народження першого і вилиття навколоплідних вод у нього з'явиться шанс перевернутися, використавши звільнене місце.

Нестандартне положення плоду в матці розширює список показань до кесаревого розтину. І якщо для діточок, які лягають впоперек, операція - єдино можливий шлях народження, то для тих, хто «вмощується» на попку, піднявши ніжки вгору, або «навпочіпки», опустивши їх униз, або підтискає ніжки під себе, є й інший варіант.

Незважаючи на те що всі ці різновиди тазового передлежання зараз вважаються відхиленням від норми і небезпечні для дитини травмою, при наявності деяких умов лікарі можуть запропонувати майбутній мамі народити самій. В цьому випадку вести процес буде не акушерка, а лікар, і бажано, щоб він вже мав такий досвід.

Справа в тому, що малюк рухається назовні своєї «меншою» частиною, а найбільша - голова йде слідом і виходить важче, ніж в ситуації народження зі стандартного положення. І тут доктор належить визначити, як, не змінюючи пози дитини, допомогти йому пробиратися до виходу, як витягнути малюка і уникнути травми ( насамперед - шийного відділу хребта ), якщо лікарю доступні лише голова і ручка маленького. Ось чому так важливо, щоб усі ці проблеми не ускладнювалися ще й збоями в ході розвитку пологів, які можуть виникнути, якщо майбутня мама нездорова.

Положення плоду Передлежання плода: поперечний передлежання, тазове передлежання, навскосичи Варто дивуватися, що в середньому, пологи зі стандартного положення плоду «голівкою вперед» закінчуються операцією кесаревого розтину у 14-15% випадків, а в ситуації, коли дитина виходить попкою або ніжками ( тазовому передлежанні ), - 60-80%.

Про те, що змушує плід зайняти нестандартне положення, відомо наступне: аномалії в будові і пухлини матки змінюють межі доступного дитині простору; змусити маленького «сісти» на попку можуть і його власні проблеми, наприклад вроджений вивих кульшових суглобів, - тоді в цьому положенні він буде почувати себе краще.

Майбутнім мамам, які опинилися в нестандартній ситуації, я б порадила не хвилюватися завчасно - рішення про те, яким чином малюк з'явиться на світ, потрібно буде приймати напередодні терміну пологів.

Постарайтеся знайти досвідченого в таких справах доктора, задайте йому всі хвилюючі вас питання, обговоріть їх і довіртеся його оцінці ситуації - він буде враховувати особливості вашого стану, перебігу вагітності і самопочуття майбутньої дитини.Як визначають положення плода?

Плід розташувався головкою вниз ( головний положення плоду ). Чи Так це, стане зрозуміло на 7-му місяці вагітності, коли доктор промацає живіт майбутньої мами. Його висновок повинні підтвердити результати огляду через піхву і ультразвукове дослідження.

Малюк сидить. Тазове передлежання плоду вдається розпізнати з 32-го тижня вагітності під час огляду: у верхній частині матки лікар намацує тверду голівку дитини, а в нижній - м'яку попку.

Дитина лежить поперек ( поперечне положення плоду ) . Помацавши живіт майбутньої мами, доктор виявить» з боків голівку і сідниці маленького хитруна. Це положення плоду визначається з середини вагітності, а точніше, з 20-го тижня. До речі, ви можете спробувати виправити ситуацію з положенням плода за допомогою спеціального вправи, яке варто робити починаючи з 31-го тижня.

Потрібно лягти на жорстку поверхню, повернутися спочатку правий, потім лівий бік і полежати в кожному з цих положень хвилин десять. Виконуйте цю вправу 3 рази в день по 3-4 підходи, перед їжею. Якщо положення плоду виправилося, лікар порадить вам носити бандаж, щоб закріпити досягнутий результат.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua