← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Скринінг при вагітності

Що таке скринінг при вагітності, на якому терміні його роблять і як

Що таке скриниг при вагітностіСкринінг при вагітності, що таке, коли і як його роблять - ці питання турбують сучасних майбутніх мам. Адже результати даного циклу обстежень дуже важливі. Неонатальний скринінг проводиться в 2 етапи. Перший припадає на кінець першого триместру, другий - приблизно на середину вагітності. На обох етапах жінка здає кров на особливі біохімічні показники і проходить ультразвукове дослідження. Дуже важливо правильно розрахувати строки скринінгу при вагітності, так як від них більшою мірою залежатиме достовірність результатів.

На першому УЗД, яке зазвичай знаменує початок скринінгових досліджень, лікар дуже уважно оцінює товщини комірцевого простору (ТКП). Якщо це простір більше 3 мм - можливо, у дитини синдром Дауна. Дуже важливо, щоб вимірювання проводилися не раніше 11 тижні вагітності і не пізніше 13 тижнів і 6 днів. При цьому куприка-тім'яної розмір плоду повинен бути більше 45 мм.

Також лікар звертає увагу на носову кістку плода. У більшості випадків на цьому терміні вона вже визначається у здорових дітей. На синдром Дауна можуть вказувати збільшений сечовий міхур, нерозвинена верхньощелепна кістка, тахікардія. Наявність тільки однієї пуповиною артерії, замість двох, може сигналізувати про синдром Едвардса та інших хромосомних порушеннях.

Але перший скринінг при вагітності не буде достовірним без визначення таких біохімічних показників крові, як ХГЛ і PAPP-A. ХГЛ може бути підвищений при синдромі Дауна і навпаки знижений при синдромі Едвардса. Про тих і інших патологіях можуть говорити відхилення від норми в аналізі PAPP-A. Важливо здати обидва цих аналізу в одній лабораторії, так як саме в ній за допомогою комп'ютерної програми буде розрахований ризик різних хромосомних патологій. Але навіть якщо цей ризик виявився підвищеним - для хвилювання поки немає особливого приводу. Необхідно відвідати генетика, який дасть рекомендації щодо ваших подальших дій. В залежності від результатів ваших аналізів крові, УЗД, віку та інших нюансів, він може порадити зробити свої терміни другий скринінг при вагітності або відразу ж провести інвазивну діагностику, яка зможе дати точну відповідь щодо генетичного набору плода. Зазвичай проводиться амніоцентез або біопсія ворсин хоріону, в залежності від терміну вагітності.

Але навіть якщо вагітність 12 тижнів скринінг був проведений, і його результати показують низький ризик хромосомних патологій у плоду, це не привід відмовлятися від другого етапу обстеження. Він проводиться на терміні 16-20 тижнів. Обов'язковим є визначення рівня ХГЛ, АФП та вільного естріолу. Це так званий потрійний тест. Більш точний - четверний тест, коли на додаток до зазначених виконується аналіз крові на інгібін А. На жаль, цю послугу надають не всі лабораторії.

Зниження і підвищення ХГЛ ми вже писали раніше про що може говорити. Про те ж говорить знижений рівень АФП. Підвищений же може означати анэнцефалию (відсутність головного мозку) і розщеплення хребта у плода. Слід враховувати, що рівень АФП підвищується при багатоплідній вагітності.

Високий рівень вільного естріолу може говорити про генетичні відхилення. А низький про недорозвиненні надниркових залоз у плода і аненцефалії.

Узд скринінг при вагітності у другому триместрі проводиться на терміні 20 тижнів. На цьому терміні безпомилково визначаються різні анатомічні аномалії, вади розвитку головного і спинного мозку, вади серця, шлунково-кишкового тракту і т. д. Крім того, маркерами можливої хромосомної аномалії вважаються розширення ниркових мисок, маловоддя, кісти мозку. Однак ці особливості можуть зустрічатися і у генетично здорових дітей.

Ось як роблять скринінг при вагітності, але це ще не все. При розрахунку ризиків генетики враховують професійні шкідливості, спадкові захворювання, вік (різко підвищується ризик хромосомних патологій у жінок старше 35 років), прийом лікарських засобів на перших тижнях вагітності, інфекційні захворювання.

Висновок: скринінг при вагітності необхідний для виявлення групи ризику по хромосомним аномалій (з метою подальшого проведення інвазивної діагностики) і визначення грубих анатомічних патологій плоду.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua