← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Слизові виділення при вагітності

Слизові виділення у вагітних

Слизові виділення у вагітнихСлизові виділення при вагітності з'являються у всіх майбутніх мам. І в більшості випадків дане явище не патологічне, а закономірне. Однак у деяких випадках потрібно звернути увагу на виділення з піхви і повідомити про нього лікаря. Розглянемо різні ситуації по триместрах.

1 триместр

Рясні слизові виділення під час вагітності - це один з перших її ознак. Іноді тести ще не показують позитивний результат, тоді як жінка помічає, що з неї буквально «ллється». Якщо виділення з піхви не приносить дискомфорт, не пахне і має спокійний білястий колір - все в порядку, справа в гормонах, які скоро трохи «втихомиряться».

Інша справа, якщо з'являються коричневі слизові виділення при вагітності, ця ситуація ненормальна. І не слухайте тих, хто каже, що таким чином «плід омивається». Особливо, якщо раніше не було виконано УЗД. Так як такі виділення можуть бути ознакою позаматкової вагітності, що завмерла, а також погрози або вже починається викидня. «Мазанина» - це кров, змішана зі слизом.

Білі слизові виділення при вагітності, які неприємно пахнуть рибою і провокують свербіж і набряк статевих органів - це симптом бактеріального вагінозу, частого супутника майбутніх мам. Це не венеричне захворювання, а порушення мікрофлори піхви. Лікується з допомогою протимікробних препаратів, але тільки під наглядом лікаря, так як у першому триместрі багато лікарські засоби протипоказані або можуть давати яскраві побічні дії.

2 триместр

Не повинні залишитися непоміченими атипові виділення при вагітності у другому триместрі. Чомусь багато хто вважає, що тільки в першому триместрі на плід впливають негативні фактори, а в другому і третьому він захищений плацентою. Плацента, звичайно ж, захищає від інфекцій, але адже не завжди причиною виділень є саме вони... Так і для плаценти такі випробування не проходять безслідно. ФПН, гіпоксія плода - діагнози, які в результаті ставлять лікарі, і добре, якщо часу до пологів залишається не багато...

Слизові виділення при вагітності у другому триместрі можуть виявитися... навколоплідними водами. Зазвичай при підтіканні вод виділення досить помітні. Щоб підтвердити або виключити підтікання навколоплідних вод - досить небезпечний діагноз і для матері, і для плоду, необхідно зробити аналіз піхвових виділень, щось на кшталт тесту. Продається цей тест в аптеці, але виконувати його краще не самостійно, а разом з лікарем. Він за допомогою піхвового тампона візьме на аналіз виділення і помістить їх у пробірку із спеціальним розчином (всі ці складові є в аптечному тесті). І через кілька хвилин оцінюється результат за кількістю смужок: 1 - розриву плодових оболонок не сталося, води не підтікають; 2 - води підтікають.

У разі підтікання навколоплідних вод лікарі дивляться на стан вагітної, плода, а також термін гестації. При надрив плодових оболонок у більшості випадків відбувається їх інфікування, тому пролонгувати вагітність більше ніж на 1-2 тижні (в кращому випадку) не вийде. Тому, у разі невеликого терміну вагітності (14-18 тижнів) жінці пропонують перервати вагітність. Якщо ж строк далеко за 20 тижнів, лікарі вводять жінці антибактеріальні препарати, внутрішньовенно вводять фізіологічні розчини, а також лікарський засіб, який сприяє швидкому дозріванню легенів дитини. Після чого проводять кесарів розтин.

Особливо прозорі слизові виділення при вагітності у великих кількостях повинні викликати інтерес у жінок з істміко-цервікальною недостатністю, коли шийка матки розкривається під тиском плоду вже в другому триместрі. В результаті навіть невеликого розкриття шийки матки, плодові оболонки можуть інфікуватися і відбудеться їх надрив.

3 триместр

З'явилося слизові виділення при вагітності у третьому триместрі, практично в його кінці, це, швидше за все слизова пробка. Слизова пробка захищає матку від попадання в неї хвороботворних збудників. Відмітні особливості: слизу зазвичай виділяється дуже багато, і в ній можна помітити прожилки крові. Їх трохи. І це норма. Якщо ж починається кровотеча - це тяжка патологія, найімовірніше відшарування плаценти, що вимагає термінового оперативного розродження.

Рясні виділення у вагітних можуть бути пов'язані і з відходженням навколоплідних вод (про це ми писали вище). А ще - з гінекологічними захворюваннями. Деякі інфекції протікають приховано, а починають проявлятися тільки перед пологами. Так, жовті слизові виділення при вагітності іноді можуть виявитися симптомом гонореї. Якщо ви помітили зміна кольору виділень і їх консистенції, тим більше, якщо це сталося незадовго до передбачуваної дати пологів, обов'язково повідомте про це лікаря. Якщо інфекція дійсно є, дитина може заразитися при природних пологах. Необхідно негайно провести лікування або вирішити питання щодо оперативного розродження.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua