← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Скорочення матки після пологів

Як скорочується матка після пологів

Скільки часу скорочується матка після пологівСкорочення матки після пологів відбувається протягом декількох тижнів. І від того, наскільки ефективно це відбувається, залежить швидкість відновлення організму і набуття колишньої фігури, поліпшення самопочуття.

Матка після пологів являє собою кривавий орган вагою близько 1 кг Висота стояння її дна знижується приблизно до рівня пупка. Породіллі в перші 20-30 хвилин після пологів кладуть на живіт холодну грілку. Це необхідно для того, щоб посилити скорочення матки. Коли матка скорочується, з неї виходять залишки ендометрію. І добре, якщо цей процес протікає швидко, так як в противному випадку можливий ризик інфікування внутрішніх органів.

Щоб цього уникнути, породіллі потрібно ретельно дотримувати особисту гігієну. Обов'язково підмиватися не менше 2 разів на день. І часто міняти гігієнічні прокладки.

Помічено, що після пологів матка погано скорочується у жінок, які з якихось причин рідко годують дітей грудьми. Так як під час смоктання грудей дитиною, у жінок у великих кількостях виділяється гормон, який сприяє як виробленню молока, так і скорочення матки.

Крім того, у багатьох пологових будинках заведено протягом 3 діб після пологів двічі на день робити жінкам внутрішньом'язові ін'єкції окситоцину, що також сприяє прискоренню відновлення матки. Особливо це необхідно жінкам, у яких при вагітності і в пологах виникли різні ускладнення. Якщо був гестоз, багатоплідна вагітність, багатоводдя і т. д.

Також лікарі рекомендують жінкам носити післяпологовий бандаж. При відсутності його обв'язувати матки пелюшкою.

Після виписки з пологового будинку, а зазвичай це відбувається на 5 діб (після кесаревого розтину пізніше), лохії (післяпологові виділення) стають не такими інтенсивними, більше мажущими. І з кожним днем їх стає все менше, вони світлішають і повинні повністю зникнути через 30-40 днів. Те, скільки часу скорочується матка після пологів - дуже індивідуально. Деякі жінки дуже швидко відновлюються. Кров'янисті виділення повністю припиняються вже через 2 тижні, а живіт набуває добеременные форми.

Але іноді трапляється так, що у жінки раптово починається сильна кровотеча. В такому випадку необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Пояснення цьому може бути 2: або в матці залишилися шматочки плаценти (чого бути не повинно, після пологів лікар і медсестра оглядають дитяче місце на предмет її цілісності), або це гіпотонія матки. Другий варіант найбільш вірогідний. Але чому не скорочується матка після пологів або відбувається це недостатньо ефективно? Швидше за все, справа в тяжкому перебігу вагітності і пологів. Критерії ризику ми згадували раніше.

Якщо у вас раптово почалася кровотеча - викликайте швидку допомогу. Самолікування - не кращий варіант. Якщо проблема в гіпотонії матки, будуть призначені препарати, що скорочують її (окситоцин) і кровоспинні (наприклад, вікасол). Обов'язково рекомендується зробити УЗД, так як якщо причиною кровотечі є плацентарний поліп - необхідно вишкрібання порожнини матки. Крім того, жінці необхідно здати аналізи крові і сечі. Якщо буде виявлено запальний процес - без антибіотиків не обійтися.

Таким чином, вирішити питання про те, що робити, якщо після пологів матка не скорочується дозвольте лікаря. Засоби народної медицини - не кращий вибір у даній ситуації.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua