← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Термін вагітності розрахувати

Як правильно розрахувати термін вагітності

Термін вагітності розрахуватиРозрахувати термін вагітності з точністю до дня дуже складно і можливо, мабуть, тільки якщо спеціально здійснювався моніторинг овуляції за допомогою УЗД. Але ці процедури проводяться тільки при лікуванні безпліддя. Отже, день зачаття часто залишається таємницею навіть для самої пари, не кажучи вже про лікарів.

І все ж, є будь-які календарні методи обчислення зачаття, чи можна термін вагітності розрахувати, орієнтуючись на менструальний цикл і день затримки? Які процедури і аналізи допомагають в діагностиці і підрахунках? Про все це ви прочитаєте в статті.

Календарні методи

Якщо статеві акти відбуваються не дуже часто, то, цілком можливо, що жінка точно згадає в який саме день до неї в організм потрапив той самий жвавий сперматозоїд, оплодотворивший згодом яйцеклітину. Також таке можливо, якщо жінка скрупульозно протягом декількох циклів вимірює базальну температуру і вміє користуватися отриманими графіками з температурними значеннями. Цей самий обчислений день вона повідомляє лікаря, після констатації її вагітності. Однак лікар, дізнавшись коли були останні місячні пацієнтки, називає термін на 2 тижні більше. Як таке може бути і чому вірити?

Справа в тому, що лікарі вважають акушерський термін, а він залежить тільки від першого дня останньої менструації. Виходить так, що вагітність починається з першого дня менструації, хоча це не так, звичайно ж. Але дана методика підрахунку виявляється досить точною. І за цією ж методикою вираховують передбачувану дату пологів до першого дня останньої менструації додають 280 днів, або віднімають 3 місяці і додають 7 днів (по формулі Негеле).

Якщо точно відомий день овуляції, то можна додати не 280 днів до першого дня менструального циклу, а 264. І таким чином ми також дізнаємося передбачуваний термін пологів. Ну а вагітність можна починати рахувати саме з дня овуляції. Але знову-таки, такий підрахунок лікарі не ведуть, і ці значення не враховують.

Ультразвукове дослідження

УЗД вже досить багато років активно використовується для діагностики розвитку плода. І за допомогою УЗД уточнюють строк гестації. Особливо точні в цьому плані дослідження, проведені на перших тижнях вагітності (до 8 тижнів). У цей період усі здорові ембріони розвиваються однаково, і термін вагітності за розміром плода ставиться точно аж до цього дня. Чим більше термін, тим більше помилок, так як дітки починають проявляти в деякому сенсі індивідуальність - у одного головка може бути трохи більше, ніж повинна бути на певному терміні, а інший малюк має зріст трохи нижче своїх вікових меж. Якщо відхилення незначні - на тиждень або менше, то їх лікарі до уваги не беруть, як правило, і лікувати нічого не потрібно. Гаданий термін ставиться на підставі даних вимірювання куприка-тім'яної розміру. Результат отримують за допомогою таблиці.

Якщо ж спостерігається затримка у розвитку на 2 тижні і більше, при всьому при тому є впевненість у відсутності помилки при встановленні терміну вагітності, лікар ставить діагноз «внутрішньоутробна затримка розвитку плода». «Вилікувати» її неможливо. Все що роблять в стаціонарі носить лише профілактичний, причому не надто виражений ефект. Хороше харчування, здоровий спосіб життя, прогулянки, спокійне дозвілля - ось що набагато важливіше.

Гінекологічний огляд

Багато жінок йдуть до гінеколога в перший же день затримки, а то й раніше, в надії на те, що лікар зможе точно сказати - в положенні вони чи ні. Але це неможливо, на жаль. Матка може бути незначно збільшена і перед менструацією. Зростання ж матки внаслідок розвитку в ній плоду відчутно починається з кінця першого триместру. В 5-6 тижнів (тобто на другий-третій тиждень затримки менструації) матка трохи перевищує звичайні розміри, обсяг можна порівняти з курячим яйцем. В 8 тижнів матка вже розміром з гусяче яйце, а в 10 тижнів - з жіночий кулак. Знову-таки, гінекологічні огляди тим точніше для визначення терміну вагітності, чим він менший.

Дата першого ворушіння

Всі гінекологи вселяють своїм пацієнткам, майбутнім мамам, що ті повинні обов'язково запам'ятати день, коли вони вперше відчули всередині себе малюка, тобто відчули його ворушіння. Вважається, що у вагітних жінок вперше це відбувається рівно в 20 тижнів вагітності, а у вагітних повторно - рівно в 18 тижнів. Ця Дата в обов'язковому порядку вписується в диспансерную карту вагітної жінки і враховується при визначенні передбачуваної дати пологів. Хоча, якщо вірити заявам багатьох майбутніх мам, терміни перших ворушінь не завжди збігаються з «книжковими». Ще хотілося б трохи заспокоїти гіпервідповідальні майбутніх мам, які побоюються, що не помітять перших ворушінь, тим самим заплутавши лікаря при постановці дати пологів, що може призвести до переношування. По-перше, переношування ставиться за результатом доплерометрии і за деякими показниками УЗД (зрілість плаценти, об'єм навколоплідних вод тощо). А по-друге, перші рухи дійсно дуже легкі, але цілком відчутні. Неможливо не помітити ворушіння, якщо знаходишся в горизонтальному положенні, особливо на спині.

Довжина матки

Приблизно з другого триместру вагітності, а іноді і раніше, гінекологи оцінюють розвиток плода по довжині матки. Вона вимірюється сантиметровою стрічкою, майбутня мама лежить на кушетці. Кожен тиждень приблизно додає по 1 сантиметру. Є ще одна методика вимірювання, відповідними табличками користуються багато лікарів, і їх можна знайти в посібниках з акушерства та гінекології.

12 тижнів - матка на верхньому краю лона

14 тижнів - матка на два пальці вище лона

16 тижнів - дно матки відчувається між пупком і лоном

20 тижнів - дно матки на два пальці нижче пупка

24 тижня - матка на рівні пупка

28 тижнів - дно матки на 2 пальця вище пупка

32 тижня - між пупком і мечоподібним відростком (найкоротшою частини грудини), довжина 28-30 см

36 тижнів - дно матки на рівні мечоподібного відростка, «підпирає» ребра, довжина 32-34 см

40 тижнів перед пологами матка опускається до рівня 32 тижнів, так як голівка дитини (або інша передлежачої частина плоду) просувається нижче в таз, готується до виходу.

Крім довжини матки враховується і обсяг живота, але дані розміри вже більше вариабельные, не завжди показують справжній стан справ і допомагають розрахувати термін вагітності по тижнях. Обсяг живота вимірюється за рівнем пупка. Так у жінки з нормальною вагою до і під час виношування дитини обсяг живота на 32 тижні буде приблизно дорівнює 85 сантиметрам, а до кінця вагітності доходить до 90-100 див. Такий приріст пов'язаний з швидким набором ваги дитиною.

Довжина матки не тільки допомагає впевнитися в нормальному розвитку плода, термін вагітності, але і вчасно виявити такі патології, як багатоводдя або маловоддя та інші.

Серцеві тони

Серце у дитини починає битися вже на терміні 4,5 тижнів, тобто через 2-3 тижні після початку затримки менструації у жінки. Серцебиття видно на УЗД, і саме це є ознакою того, що ембріон живий і розвивається. Пізніше серцебиття починає прослуховуватися лікарем через зовнішню стінку матки. Але тільки почути серцеві тони можна не в 10-12 тижнів, а пізніше - приблизно в ті ж терміни, що і відчути перші ворушіння. Прослуховується серцебиття за допомогою акушерського стетоскопа - спеціальної трубочки, яку лікар прикладає до живота пацієнтки. Погано прослуховуватися серцебиття може з кількох причин. «Найшкідливіші з них - плацента, що розташована на передній стінці матки, і тим самим заглушає звук, і значні відкладення жиру на черевній стінці. Серйозніше - багатоводдя, хронічна гіпоксія. Чим більше термін, тим чіткіше прослуховуються серцеві ритми.

Рівень хоріонічного гонадотропіну

Даний спосіб визначення строку вагітності використовується, як правило, на перших тижнях. Але не завжди дає точний результат. Аналіз крові береться з вени.

Приблизні значення ХГЛ для перших тижнів вагітності:

  • 2 - 25-300 мЕд/мл
  • 3 - 1500-5000 мЕд/мл
  • 4 - 10000 - 30000 мЕд/мл
  • 5 - 20000 - 100000 мЕд/мл

Як бачите, значення можуть сильно різнитися, тому можливі помилки в розрахунках. Даний аналіз застосовується в ідеалі не для розрахунку термінів, а для ранньої діагностики вагітності та можливих патологій.

Ми навели основні способи як правильно розрахувати термін вагітності. Деякі з них можна спробувати самостійно, для інших потрібно лікарське втручання і проведення будь-яких процедур.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua