← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Визначення терміну вагітності

версія для друку

Вираховуємо термін вагітності в тижнях

термін вагітностіПри першому ж візиті в жіночу консультацію майбутньої матері, лікар-гінеколог ставить їй термін вагітності. Це дуже важливий показник. Знаючи точний термін вагітності ( вираховується він у тижнях), лікар зможе краще контролювати весь процес: вчасно направляти жінку здавати аналізи, проходити обстеження і, що найголовніше, слідкувати за внутрішньоутробним розвитком дитини і встановити передбачувану дату пологів. Думаємо, що жінці також буде цікаво знати такі подробиці. Існує кілька способів встановлення терміну вагітності. І застосовуються вони в комплексі».

Отже, визначення терміну вагітності можливо по: даті зачаття, рівнем хгл, дату овуляції і першого дня останніх місячних, ктр ( куприка-тім'яному розміром плода) і іншими даними узд, першому шевелению, розміром ( довжині) матки. Розглянемо докладніше всі ці методи.


Первісна установка терміну

Протягом всієї вагітності її строк буде встановлюватися багато разів. Спочатку, кількість тижнів визначає гінеколог по першому дню останніх місячних та розміру матки ( виявляється при огляді, і чим раніше він проведений - тим достовірніше буде результат). Тривалість останньої менструації ролі не грає, важлива тільки дата її початку. Але на основі цього буде згодом встановлена і дата пологів за формулою Негеле. До першого дня останніх місячних додаємо 7 днів і віднімаємо 3 місяці. Приміром, останні місячні почалися у жінки 15 березня + 7 днів = 22 березня - 3 місяці = 22 грудня. Саме цей день і є передбачуваним днем пологів ( ПДР). Нормальна вагітність триває 40 тижнів. Так що, визначення більш-менш точного терміну вагітності тепер не складе проблеми. Необхідно тільки враховувати і те, що ця формула працює лише для жінок з регулярним менструальним циклом, тривалість якого становить 28 днів. Якщо цикл довше, то і строк пологів може бути трохи відстрочений, а термін теперішньої вагітності - менше.

Довжина матки в сантиметрах приблизно дорівнює терміну вагітності в тижнях. Тобто при вагітності 12 тижнів довжина матки становить приблизно 12 див. Вимірюється довжина матки лікарем за допомогою звичайної сантиметрової стрічки. Жінці необхідно лягти на кушетку і випрямити ноги. Попередньо рекомендується випорожнити сечовий міхур ( щоб уникнути похибки при вимірюванні). Вимірювати довжину матки вам будуть при кожному вашому візиту до гінеколога. Таким чином можна судити про розвиток плоду, вчасно помітити затримку розвитку.

Більш точно можна визначити термін вагітності по зачаттю, точніше, за датою овуляції. Але навряд чи багато жінок знають день, коли стався «той самий» статевий акт.


Медичні обстеження

Термін вагітності можна встановити за рівнем ХГЛ ( хоріонічного гонадотропіну) в крові. Так, на термін 1-2 тижні вміст ХГЛ в крові 150 мЕд/мл, а на 8-му тижні вже 70000 мЕд/мл Невеликі похибки в ту або іншу сторону допускаються. Але якщо рівень ХГЛ не відповідає терміну, то це може бути ознакою якоїсь патології, свідчити про «завмирання» вагітності або імплантації плодового яйця поза маткою ( позаматкової вагітності).

Дуже точно можна поставити термін вагітності за допомогою УЗД обстеження. Найточніший результат виходить при проведенні УЗД на ранніх термінах, так як вже з 10-12 тижнів кожна дитина розвивається індивідуально. При постановці терміну лікар звертає увагу на розміри плоду, а саме ктр ( куприка-тім'яної розмір).


Перше ворушіння

Відомо, що перше ворушіння дитини первородящі відчувають жінки на терміні до 20 тижнів, а вагітні не в перший раз дами - у 18 тижнів. Дата першого ворушіння обов'язково записується в обмінну карту вагітної, вона враховується при визначенні терміну вагітності і пологів.

Часто доводиться чути від жінок, що вони відчули ворушіння мало не в 12 тижнів. В таке повірити досить складно. Звичайно, зустрічаються випадки, але вони дуже рідкісні. Зазвичай такий надчутливістю володіють жінки тендітної статури. У більшості ж випадків, це не ворушіння, а просто робота кишечника. Майже всі вагітні страждають надмірним газоутворенням...

Як бачите, розрахувати термін вагітності зовсім нескладно. Набагато складніше визначитися з датою пологів. Адже далеко не у всіх вагітність триває рівно 40 тижнів. І правильно поставлений термін вагітності ще не гарантія того, що ви народите в зазначений у вашій мед. карті день.

Данилова Т.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua