← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Терміни токсикозу

Коли починається і закінчується токсикоз при вагітності

Коли починається і скільки триває токсикоз при вагітностіТерміни токсикозу дуже індивідуальні і залежать від стану здоров'я кожної жінки. Перший триместр вагітності може бути ускладнений раннім токсикозом і пов'язаними з ним нудотою і блювотою. Останній триместр небезпечний розвитком пізнього токсикозу.
Токсикоз - це комплекс реакцій організму на порушення нормального процесу вагітності. Справедливості заради варто відзначити, що з його симптомами в тій чи іншій мірі стикається більшість вагітних. А такі прояви, як нудота і блювання, придбали статус класичних ознак вагітності.

Природа токсикозу багатопланова. Реакція організму на розвиток в ньому нового життя надходить зі сторони нервової системи, з боку імунітету. Змінюється гормональний фон, і кардинальним чином перебудовується робота внутрішніх органів.

Ранній токсикоз

Більшість майбутніх мам і тих жінок, які тільки планують вагітність, задаються питанням, на якому терміні починається токсикоз і коли закінчується. Зазвичай перші ознаки патології з'являються до моменту затримки менструації. В цей період активно відбувається гормональна перебудова організму. Підвищується рівень прогестерону, який відповідає за збереження вагітності протягом всіх 9 місяців. Прогестерон надає розслабляючу дію на матку, знижуючи її м'язовий тонус. Побічним явищем цього процесу стає зниження тонусу і уповільнення роботи органів шлунково-кишкового такту.

У цей момент жінка може вперше відчути ранкову нудоту і навіть блювоту. Крім того, підвищене слиновиділення - досить часте явище. Токсикоз терміни початку і закінчення має залежать від організму кожної конкретної жінки. Тривалість і тяжкість патології безпосередньо пов'язані з способом життя і станом здоров'я жінки.

Немає єдиної відповіді на питання, скільки триває токсикоз при вагітності. Можна лише сказати, що в більшості випадків все починається на 4-5 тижні. Тобто приблизно в той момент, коли стає відомо, що вагітність настала. Закінчується ранній токсикоз до того моменту, як стабілізується гормональний фон. Зазвичай це відбувається на 12-14 тижні вагітності.

Якщо токсикоз триває більше 10 тижнів, тобто продовжує турбувати жінок після 15 тижні вагітності, це є однозначним приводом для звернення до лікаря.

Як боротися з симптомами токсикозу і як себе вести

Багато хто вважає, що природа нічого не робить просто так. Будь-який прояв токсикозу може служити сигналом про те, що потрібно щось змінити. Якщо вагітна відчуває помірний токсикоз, згладити його прояви вдасться з допомогою корекції способу життя і раціону харчування.

Безсумнівну користь майбутній дитині і відчутне зниження дискомфорту забезпечить відновлення нормального кровотоку. Для цього необхідно щодня виділяти час для фізичної активності на свіжому повітрі. Тут важливі обидва чинники - і свіже повітря, і рух. Кров буде активніше циркулювати, насичуватися киснем і належним чином забезпечувати харчування не тільки майбутньої дитини, але і всіх органів майбутньої мами.

Природним чином буде посилюватися перистальтика кишечника, і з'явиться апетит. Токсикоз на ранніх термінах сигналізує про те, які продукти зараз необхідні організму, а які принесуть шкоду. Зазвичай напади нудоти викликають продукти швидкого приготування з магазинів, смажене, гостре. Токсикоз у вагітних також природним чином допоможе визначитися з режимом харчування. Ймовірно, краще виявиться харчування невеликими порціями. Кого-то ранкова нудота змусить з'їсти яблуко, не встаючи з ліжка, а для кого-то оптимальним рішенням стане гімнастика (якщо немає загрози переривання вагітності) або прогулянка на свіжому повітрі перед сніданком.

Жінці важливо завжди пам'ятати про те, що від її самопочуття повністю залежить добробут її майбутньої дитини. Особливо це важливо на перших тижнях вагітності, коли формуються всі органи і системи майбутнього малюка. На цьому етапі будь-які збої занадто дороги. Ось чому треба звертати увагу не стільки на симптоми токсикозу, скільки стежити за загальним станом організму. Якщо на тлі раннього токсикозу відбувається повна втрата апетиту, зниження ваги, жінка відчуває постійну втому і тягу до сну - це привід не тільки змінити звички, але і негайно звернутися до лікаря.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua