← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ступінь зрілості плаценти

1,2,3 ступеня зрілості плаценти

ступінь зрілості плаценти: 0, 1, 2, 3Ступінь зрілості плаценти - це той показник, який обов'язково вказується в укладенні кожного ультразвукового дослідження, починаючи з другої половини вагітності. Що це за такий параметр, чому так важливий і яка нормальна ступінь зрілості плаценти по тижнях повинна бути?

Почнемо з того, що плацента - це свого роду тимчасовий орган. Він необхідний тільки протягом 9 місяців вагітності і благополучно видаляється з матки в останньому періоді пологів. Під час вагітності плацента захищає дитину від інфекцій, вона ж служить провідником поживних речовин, кисню. Але з кожним місяцем, а в останньому триместрі навіть з кожним тижнем, «дитяче місце» стає все менш функціональним, якщо говорити простою мовою - старіє. Відповідно, дитина стає менш захищеним від вірусів, може відчувати брак кисню. Якщо плацента погано виконує свої функції, на УЗД нерідко ставлять діагноз - гіпертрофія плоду. Це коли плід менший, ніж повинен бути на цьому терміні. Зазвичай головка не відстає в розвитку, а окружність живота маленька, тобто малюк худенький.

Звичайно, те що дитяче місце старіє - це явище нормальне, але всьому свій час. Так ступінь зрілості плаценти 3 - це нормально для доношеній або навіть переношеній вагітності. Але якщо така цифра з'являється в результаті УЗД у жінки на початку третього триместру - лікарі зазвичай рекомендують лікування в стаціонарі з використанням лікарських засобів, спрямованих на зниження тонусу матки (щоб поживні речовини легше потрапляли до дитини), поліпшення кровообіг. Матусям рекомендують більше дихати свіжим повітрям - це найкраща профілактика внутрішньоутробної гіпоксії плоду. Ступінь зрілості плаценти 0-1-2, а також проміжні фази, зазвичай не викликають побоювань у лікарів. Якщо ж плацента стрімко старіє, то можна зробити висновки, що організм матері не раз за вагітність стикався з інфекціями, а може бути майбутня мама має шкідливі звички, наприклад, палить або вживає алкоголь. Існують норми, від яких відштовхуються лікарі при визначенні нормально протікає вагітність.

Так, ступінь зрілості плаценти в 31-32-33-34 тижня повинна бути 0 або 1. В такому випадку можна, напевно, говорити про те, що малюку нічого не загрожує. Адже саме від цього показника більшою мірою залежить розвиток дитини. Ступінь зрілості плаценти в 35-36-37 тижнів може бути в нормі вже другого ступеня. Плацента може в деяких місцях стоншується, покриватися вапняними відкладеннями, але це не заважає їй задовільно функціонувати. Ступінь зрілості плаценти в 38 тижнів нерідко досягає третього ступеня. В цей час лікарі особливо ретельно стежать за самопочуттям малюка. Матусі виконуються УЗД матки, КТГ, на кожному прийомі прослуховують серцебиття дитини. Адже саме його порушення свідчить про серйозні проблеми, тоді як ступінь зрілості плаценти, це, по суті, тільки цифри.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua