← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Стимуляція овуляції

Способи стимуляції овуляції

Стимуляція овуляціїСтимуляція овуляції щорічно допомагає тисячам жінок стати матерями. Давайте розглянемо трохи детальніше, кому потрібно і можна стимулювати дозрівання яйцеклітин, а кому протипоказано, і які препарати найчастіше використовуються при даній процедурі.

Отже, стимуляція овуляції проводиться жінкам, у яких з якихось причин (але не входять в список протипоказань) не відбувається або дуже рідко відбувається овуляція. Медикаментозне «викликання» дозрівання яйцеклітини рекомендовано парам, у яких протягом більше року не виходить «природним» шляхом зачати дитину, без використання контрацепції, само собою. Або парам, в яких партнери старше 35-40 років, в цьому випадку можна почекати менше року - в середньому 6 місяців.

Навіть якщо відсутня овуляція, стимуляція її небажана, а точніше марна, якщо немає можливості проводити своєчасний УЗД контроль за розвитком фолікула або при чоловічому факторі безпліддя. Небезпечно стимулювати настання овуляції жінкам з непрохідністю маткових труб, з-за високої ймовірності настання позаматкової вагітності.

Медикаментозна стимуляція

Якщо для неї є свідчення, лікар призначає обом пройти обстеження і здати ряд аналізів, серед яких: аналіз крові на ВІЛ, гепатити B і C, сифіліс, у жінок беруть гінекологічні мазки і т. д. При необхідності оцінюється прохідність маткових труб.

Зазвичай проводиться стимуляція овуляції клостилбегитом та іншими медикаментами гонадотропних гормонів. Дуже важливим є складання найбільш вдалого протоколу процедури. Лікар складає цей своєрідний графік прийому ліків, проведення обстежень і здачі аналізів з урахуванням віку жінки, тривалості часового проміжку ненастання вагітності та інших індивідуальних особливостей кожної безплідної пари. А також залежно від того, стимулюється чи овуляції для подальшого взяття яйцеклітин для ЕКО чи ІКСІ або для збільшення ймовірності настання вагітності природним шляхом.

Класична схема включає прийом клостилбегита з 5 по 9 день менструального циклу. Трохи модифікована схема - коли стимуляція овуляції пурегоном проводиться на додаток до першого препарату. У такому разі клостилбегіт приймається з 3 по 7 добу циклу. Протягом цього часу кілька разів проводиться УЗД моніторинг за дозріванням фолікула, і коли той досягає розмірів в 17-18 мм, жінка приймає препарат Прегніл, який безпосередньо викликає овуляцію. Це відбувається через 24-36 годин після прийому ліків. Лікар обов'язково повідомляє найбільш сприятливий час для статевого акту.

Досить частий питання до тих жінок, які на власному досвіді знають, як проводиться стимуляція овуляції - з якою спроби настала вагітність. За статистикою, з першого разу виходить зачати дитину тільки у 10-15 відсотків пар, все ж удачею закінчуються до 65-70 відсотків усіх протоколів.

Стимуляція народними методами

Незважаючи на те, що стимулювання овуляції лікарськими препаратами - це не надто дороге задоволення, багато жінок віддають перевагу більш «натуральний» варіант - прийом різних вважаються в народі лікарськими трав. Стимуляція овуляції народними методами найчастіше припускає прийом настоїв трьох трав: шавлії, борової матки і червоною щітки. Їх легко можна знайти в продажу практично в будь-якій аптеці. Отже, у першій частині циклу рекомендується пити настій шавлії (1 столова ложка на склянку окропу) 3-4 рази на день. Кажуть, що він сприяє дозріванню яйцеклітини, наростання ендометрію та іншим умовам, необхідним для настання вагітності.

У другій половині циклу можна починати пити борову матку. Кажуть, що вона містить прогестерон - один з головних гормонів для раннього терміну вагітності. При нестачі прогестерону запліднена яйцеклітина гине, після марних спроб проникнути в стінку матки. Відвар з борової матки готується також, як і з шавлії. Багато з тих, хто на власному досвіді відчув, що таке стимуляція овуляції народними засобами, розповідають, що дуже добре поєднувати борову матку з травою червоною щіткою, яка також є відмінним засобом для лікування багатьох гінекологічних захворювань.

Існують і інші народні способи викликати овуляцію, приміром, такий приємний і навіть десь романтичний - пити відвар з пелюсток троянд. Користь цього настою полягає в утриманні в ньому в досить високій концентрації вітаміну Е. Давно відомо позитивний вплив на лікування безпліддя муміє, соку алое і айви. Так що - є з чого вибрати. Проте з травами потрібно бути обережною, народна медицина - це теж медицина, і у кожного її кошти можуть бути протипоказання. Якщо під контролем лікаря проводиться стимуляція овуляції - препарати, що призначаються фахівцем, не мають для вас протипоказань, в цьому можна бути впевненими. А ось властивості трав негативні ніхто як слід не вивчав, тому, зовсім не зрозуміло, що краще - стимулюватися за допомогою офіційної медицини або народної... Однозначно можна сказати, що перший варіант ефективніше.

Щоб підвищити ефективність народних засобів стимуляції овуляції, потрібно ще й вміти цю саму овуляцію обчислювати, щоб підвищити ймовірність зачаття. Для цього існує безліч методів: починаючи від вимірювання базальної температури і складання графіка і закінчуючи УЗД моніторингом.

Вітамінотерапія при стимулюванні овуляції

Жінці, що готується стати матір'ю, потрібно особливу увагу приділити своєму харчуванню, адже саме з нього людина отримує більшість життєво необхідних вітамінів. Майбутні матері у вітамінах і мікроелементах потребують більше, ніж інші жінки. Які ж речовини обов'язково необхідні жінкам, які планують дитини?

В першу чергу, такі жінки мають потребу у фолієвій кислоті. Недолік даного речовин в організмі дуже небезпечний для плоду, так як може призвести до внутрішньоутробним вад розвитку. Інший обов'язковий елемент - калію йодид. На початковому етапі досить посипати свою їжу йодованої сіллю, замість звичайної.

У мережі можна зустріти інформацію про те, що немислима стимуляція овуляції, вітаміни якщо не вживати. Цікаво, що наводяться схеми, в який день циклу пити вітамін С, в будь - Е, А і т. д. Дані експерименти доказова медицина не підтримує. Також і прийом комплексних вітамінів не спровокує дозрівання яйцеклітини.

Ось основне, що потрібно знати про стимуляцію овуляції. Сучасна медицина має всі можливості практично кожній жінці подарувати радість материнства. Не втрачайте свій шанс!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua