← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вагітність і засмага

версія для друку

Сонячний загар і вагітністьВагітність і засмагаПрактично кожна жінка любить загарать, і вагітність у цій справі не перешкода, але...

Користь засмаги при вагітності

Сонячні ванни дають відчуття тепла і доставляють задоволення, надають гарний зміцнювальний дію: посилюють обмін речовин, покращують роботу залоз внутрішньої секреції, збільшують кількість гемоглобіну. Під впливом сонця з холестеролу крові починає синтезуватися вітамін D, який особливо важливий при вагітності для запобігання рахіту у плода, а також для профілактики остеопорозу у майбутньої мами.

Сонячні промені мають виражену антидепресивну дію, а також стимулює пігментацію, отже, і засмага. Важливо тільки, особливо під час вагітності, розумно використовувати корисні властивості засмаги і нейтралізувати шкідливі, дотримуючись нескладних правил безпеки.Засмага і фонотипы

При контакті з сонячними променями товщина поверхневого шару шкіри збільшується, що посилює її сонцезахисні властивості. В клітинах шкіри починає прискорюватися виробництво пігменту меланіну, що поглинає випромінювання і створює захисний екран, а також додає їй коричневий, червоний або золотий колір - сірий.

Цей процес відбувається поступово, саме тому ми помічаємо, що колір шкіри починає темніти, тільки через деякий час після прийняття сонячних ванн. Ось і виходить, що виробити достатню кількість пігментів для захисту шкіри організм не встигає, а часу на це ми йому не залишаємо.

Кількість і розподіл меланіну визначає колір шкіри і її реакція на сонце ( фототип ). По здатності засмагати у людей білої раси виділяю чотири фототипу, які запрограмовані на генетичному рівні.

I фототип. Люди зі світлими очима, шкірою і рудим волоссям; навіть мінімальне перебування на сонці викликає у них сонячний опік, а засмага не утворюється.

II фототип. Ці люди також відрізняються світлою шкірою, очима і волоссям, насилу засмагають і легко одержують сонячні опіки.

III фототип. До нього найчастіше відносяться люди з темними очима і волоссям, зі смаглявою шкірою. Вони швидко засмагають, перебування на сонці призводить у них до легкого опіку, який швидко переходить у засмагу.

IV фототип. Смагляві темноокі і темноволосі люди, які засмагають, не отримуючи сонячних опіків.

Чим менше «номер» вашого типу, тим більше вам слід остерігатися сонячних променів. Хоча специфічних обмежень саме із-за вагітності для прийняття сонячних ванн немає, в період підвищеної активності сонячні промені можуть спровокувати розвиток різних небажаних процесів в організмі майбутньої мами.

Довге перебування на сонці може сприяти розвитку маткової кровотечі у зв'язку зі зниженням артеріального тиску і тонусу м'язів.Правила засмаги при вагітності

Вагітність засмагаВиходячи з вищесказаного, майбутнім мамам необхідно запам'ятати кілька рекомендацій.

  • Вагітним засмагати бажано до 10 годин ранку і після 5 годин дня в період неактивного сонця.
  • Вдень, в саму спеку, краще приймати повітряні ванни в тіні. Якщо температура навколишнього повітря дуже висока, а атмосферна вологість значна, самопочуття жінки може погіршитись аж до теплового удару.
  • Не рекомендується спати на пляжі, оскільки повна відсутність контролю підвищує ризик перегріву і можливості отримати сонячний опік. Пам'ятайте, що хмари не захищають від ультрафіолетових променів, вони відбиваються від води, піску і потрапляють на ваше тіло!
  • Потрібно уникати вузької, прилеглої одягу - вона порушує процес природного охолодження шкіри і сприяє перегріву.

При знаходженні на сонці потрібно користуватися головними уборами, сонцезахисними окулярами і косметичними засобами, що володіють захисними UVB і UVA - фільтрами.Вагітність і спека

Для того щоб у літні дні відчувати себе комфортно, рекомендується випивати достатню кількість рідини - бажано чистої неминеральной води. Обезводнення веде до зменшення об'єму циркулюючої крові, що в свою чергу впливає на підвищення концентрації в крові окситоцину - гормону, що викликає скорочення матки, а це може спровокувати передчасні пологи.

У спекотні літні дні у вагітних, особливо на пізніх соках, часто виникають набряки. Якщо вони проходять після відпочинку, то не вважаються небезпечними. Якщо з'являються після сну і не зникають після відпочинку, це вимагає звернення до лікаря. Звичайні набряки можна зменшити, виключивши з раціону як пересоленную, так і недосоленную їжу.

Крім того, рекомендується кілька разів в день відпочивати, піднявши ноги вище рівня тулуба ( підклавши під них подушку або валик ).

Гарною підтримкою організму в сонячні дні будуть зелений чай, овочі та фрукти, що містять антиоксиданти ( морква, яблука ). Вони нейтралізують продукти процесу обміну і розпаду речовин, який посилюється при високій температурі навколишнього середовища.Можливі наслідки засмаги при вагітності

Вагітність засмагаВідомо, що під час вагітності в організмі жінки відбуваються різні гормональні зміни. Зокрема, активізується специфічний гормон, що впливає на пігментацію, тобто на утворення меланіну. В результаті на фоні підвищення рівня естрогенів вже на ранніх термінах вагітності у жінок ( з певною генетичною схильністю ) можуть з'явитися пігментні плями. Причому їх кількість і розміри, як правило, безпосередньо залежать від часу перебування на сонці.

Найбільш сприйнятливими є відкриті місця: обличчя, шия, вуха, область декольте. Дане захворювання називається хлоазмою ( меазмой, маскою вагітності ). Пігментація розвивається повільно, без ознак запалення, може бути світлою і темною, після пологів блідне протягом декількох місяців.

Щоб уникнути таких проявів на шкірі, необхідно звести до мінімуму перебування під прямими сонячними променями. А, крім того, бажано носити захисний одяг і застосовувати фотозахисні креми, особливо у весняно - літній час за будь-якої погоди.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua