← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Таблетки на ранніх термінах вагітності

Ліки при вагітності: які приймати не можна

Таблетки, що переривають вагітність на ранніх термінахТаблетки на ранніх термінах вагітності, так і в період її планування, не слід пити без призначення лікаря і сповіщення його про своє становище. Є ряд препаратів, які володіють тератогенним ефектом, тобто можуть викликати важкі вади розвитку у плода. Особливу небезпеку несуть лікарські засоби у перший триместр вагітності, коли відбувається внутрішньоутробна закладка всіх органів і систем малюка. Не меншу небезпеку, правда, іншого плану (загрози викидня і сильної кровотечі) несуть таблетки, що переривають вагітність на ранніх термінах, коли вони приймаються в неправильних дозах і без контролю лікаря. Розглянемо найбільш небезпечні для здоров'я майбутньої матері і дитини препарати.

Існує класифікація лікарських препаратів, яка поділяє всі ліки на 5 категорій:

A - безпека доведена лабораторними дослідженнями на тваринах і людині;

B - безпека доведено в ході досліджень на тваринах, дослідження на людях не проводилися;

C - було виявлено несприятливий вплив при дослідженнях на тварин, вплив на людей не вивчалася, препарати цієї категорії можуть бути призначені майбутнім мамам, якщо є підстави вважати, що користь від ліків виявиться вище ризику побічних дій;

D - ліки, які можуть надавати несприятливий вплив на дитину, призначаються вагітним тільки у крайніх випадках - якщо мати у важкому стані і інші медикаменти вже випробувані, але не допомогли;

X - беззастережно протипоказані вагітним жінкам, а також тим, хто планує вагітність.

Для показовості наведемо приклад лікарських засобів категорії D і X.

До категорії D відносяться деякі антибіотики. Наприклад, стрептоміцин, який використовується при лікуванні туберкульозу, може викликати глухоту у плода. Тетрациклін, що застосовується для лікування пневмонії, сифілісу, акне, гонореї і т. д. - призведе до порушення зубної емалі у дитини.

Небезпечні для внутрішньоутробного розвитку дитини та антидепресанти, які прибирають симптоми депресії і нервового збудження. Нортриптиліну або Іміпрамін провокують у дитини серцево-судинні захворювання, порушення дихання.

Знеболюючі (анальгетики) також можна пити не все. Наприклад, такий популярний аспірин може спровокувати сильне кровотеча і викидень, так як має властивість розріджувати кров. Ті ж проблеми можуть виникнути з прийомом антикоагулянтів (Варфарин). Індометацин, також часто призначається лікарями протизапальний препарат, що нерідко призводить до загибелі плода.

Протисудомні препарати (Фенобарбітал, Етосуксимід та ін), прийняті при вагітності, можуть викликати вади розвитку плода та тяжкі хвороби - зниження слуху, вади серця, ущелина хребта і т. д.

Деякі протипухлинні препарати небезпечні для майбутніх мам: Хлорамбуцил, Метотрексат, Колхіцин та ін. Провокують хромосомні порушення (трисомія 21 - синдром Дауна), тяжкі захворювання нирок, відсутність лобової частини черепа і зрощення всіх його кісток.

До речі, не менш небезпечним може бути прийом вітамінів. До категорії D належить вітамін A, який при прийомі в дозах понад 10 тис. МО на добу призводить до тяжких внутрішньоутробним вад - дефектів серцево-судинної системи, вушних раковин і т. д.

До не менш важким пороків може призвести прийом гіпоглікемічних препаратів (Хлорпропамід) і транквілізаторів (Мепробамат).

До категорії X знаходяться такі ліки (список неповний):

 • Ерготамін (провокує викидень);
 • Йод 131 (розумова відсталість дитини);
 • Хінін (глаукома, анатомічні порушення будови сечостатевої системи, аж до загибелі плода);
 • Триметадон (аномалії серця і очей, розумова відсталість).
 • Тому, перш ніж починати приймати ліки при вагітності на ранніх термінах або навіть на пізніх, треба поінформувати про планування вагітності або вже про її настання свого лікуючого лікаря і самостійно уважно прочитати інструкцію до препарату. Якщо ж ви брали заборонений вагітним препарат, коли ще не знали про свій стан - порадьтеся з кваліфікованим фахівцем. Як правило, на ранніх термінах (перші 1-3 тижні від зачаття) важких пороків розвитку не виникає, а якщо і виникають, то організм матері сам відторгає хворий ембріон, вагітність перестає розвиватися або відбувається мимовільний викидень. Якщо все добре, і прийнятий раніше препарат не входить в категорію X, жінці рекомендований стандартний скринінг - ультразвукові дослідження в чітко визначені строки, а також здача аналізів крові на ХГЛ, АФП і т. д. Якщо розрахований ризик народження хворої дитини буде високим, може бути рекомендована інвазивна діагностика - аналіз плаценти або навколоплідних вод. Таким чином, можна підтвердити або спростувати хромосомні та генетичні відхилення. Вади розвитку ж добре проглядаються на УЗД.

  Залишилося відкритим питання про таблетки для переривання вагітності на ранніх термінах, що робити, якщо вони не спрацювали? Можна залишити дитину? Почнемо з того, що при медикаментозному аборті (а тільки таким чином вам можуть перервати вагітність в клініці) використовується препарат, який блокує вироблення прогестерону. Тобто ембріон гине в перші ж години після прийому препарату (Міфепристон та його аналогів). До речі, цей же препарат, тільки в іншій дозі, входить у деякі таблетки екстреної контрацепції. Препарат, який п'ється після (Миролют) провокує тонус матки і розкриття шийки матки.

  Іноді для переривання вагітності жінками використовуються препарати, які для цього не призначені. Як засоби екстреної контрацепції Постинор, Эскапел та їх аналоги. Випиті у великих дозах, вони можуть викликати тільки сильне кровотеча, що в деяких випадках зупинити неможливо і потрібно видалення матки. Однак, якщо засіб екстреної контрацепції було випито, коли про вагітність ще не було відомо, причому кровотечі це не спровокувало, і на УЗД визначається серцебиття у плода - можна вважати, що все обійшлося. На здоров'я дитини це ніяк не відіб'ється.  Користувальницький пошук
  missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
  передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua