← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тазове передлежання плоду

Тазове передлежання: причини, ознаки, гімнастика, пологи

Пологи при тазовому передлежанні плодуТазове передлежання плода - це дуже поширений діагноз. Його можуть поставити жінці на УЗД навіть у 20-22 тижні. На якому терміні даний діагноз має інформаційну цінність, чим може бути небезпечно тазове передлежання і як повернути дитину в фізіологічно сприятливе головне передлежання до початку пологів, читайте в нашій статті.

Почнемо, мабуть, з нагадування про те, що найбільш сприятливо, з найменшим ризиком травматизації матері і дитини проходять пологи, коли малюк знаходиться голівкою до виходу з матки. Але нерідкі ситуації, коли малюк перевертається в матці несприятливим чином - сідницями або ніжками вниз. Дана акушерська патологія в деяких випадках може стати причиною для кесаревого розтину.

Яким чином визначається передлежання плода в матці? Коли термін невеликий, положення плоду можна дізнатися за допомогою ультразвукового дослідження, переважно у другій половині вагітності, приблизно в 20-22 тижні проводиться планове дослідження. Але навіть якщо у висновку буде написано «тазове передлежання 22 тижня вагітності», засмучуватися не варто, так як на такому терміні плід вільно переміщається в матці і може змінювати своє положення багато разів в день. Зовсім інша справа, коли ставиться діагноз «тазове передлежання 32-33 тижні», малюк до цього термін вже великий і перевертається менш охоче. Потрібно допомогти дитині це зробити за допомогою спеціальних фізичних навантажень та (в додаток при бажанні) безпечних нетрадиційних методик. На великому терміні контролювати положення плоду набагато простіше, тазове передлежання плода явні ознаки має для гінеколога, який проводить огляд матки через черевну стінку, промацує частини тіла плода, коли жінка лежить на кушетці. Таким чином можна легко контролювати збереглося чи ні тазове передлежання плоду коли проводяться вправи. З терміну в 34-35 тижнів жінкам з цією особливістю даються такі рекомендації.

1. Протягом 10 хвилин, кожні 3-4 хвилини змінювати положення тіла, перевертатися на правий бік, то на лівий.

2. Лягти на спину, підняти таз з допомогою подушок і полежати таким чином кілька хвилин.

3. Встати на коліна, таз за рівнем вище голови. Постояти в такому положенні 4-5 хвилин.

Така гімнастика при тазовому передлежанні плода у багатьох випадках допомагає дитині зайняти правильне положення в матці. Якщо нічого не змінюється, залишається методика зовнішнього повороту, коли лікар, під контролем ультразвуку, прямо через черевну стінку намагається перевернути дитину. Але дану маніпуляцію вміють робити аж ніяк не всі лікарі. Крім того, зовнішній акушерський переворот може мати важке ускладнення у вигляді передчасного відшарування плаценти.

Нетрадиційні методи зміни положення тіла дитини також існують. Матусі намагаються різними способами привернути увагу дитини в нижній частині живота. Для цього використовуються і музика в навушниках, і світло, і просто вмовляння.

А які тазове передлежання плоду причини виникнення має? Адже, як кажуть, легше попередити ситуацію, ніж потім лікуватися. Але, на жаль, попередити навряд чи вдасться. Так, у категорію ризику входять жінки з багатоплідної вагітністю, з новоутвореннями та різними патологіями матки, многоводием і т. д. В більшості випадків точну причину цього встановити неможливо, та в цьому немає практичного сенсу.

На щастя, природні пологи при тазовому передлежанні плоду теж можливі. Приймаючи рішення щодо способу пологів, лікар враховує анамнез пацієнтки, стан її здоров'я, а також такі важливі моменти як точне розташування плода (сідничне передлежання або ножне), були у пацієнтки раніше природні пологи, наявність чи відсутність аномалій розвитку дітородних органів, розміри плода.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua