← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тазове передлежання

Вагітність і пологи при тазовому передлежанні плоду

Тазове передлежання, що це такеТазове передлежання, що це таке за явище, ніж небезпечно для природних пологів, і які проблеми у зв'язку з цим можуть виникнути у жінки і дитини? Мабуть, почати цю статтю потрібно з нагадування про те, що в більшості випадків, і це абсолютна норма, дитина розташовується в матці вниз головою. Таке положення стійко займає дитина після 30 тижня вагітності, до цього терміну дитина часто змінює положення, так як поки що відносно невеликий і простору в матці достатньо. Проблемою може стати тазове передлежання плоду пізніше 30-32 тижні, так як на цьому терміні плід досить великий і набагато менше шансів, що він розвернеться «як треба», тобто вниз головкою. Адже дитина в тазовому передлежанні опинився не випадково, так йому зручніше. Але є способи «змусити» малюка опуститися головою вниз - це спеціальні вправи. Їх ми опишемо нижче. Але спочатку з'ясуємо які причини розташування дитину голівкою вгору в матці.

Тазове передлежання причини має самі різні. Ризик такої особливості зростає у жінок, які багато разів народжували, з-за розтягування стінок матки та зниження їх тонусу; при багатоводді через занадто великого простору для рухів дитини; при міомах матки, вузькому тазі, короткою пуповині і т. д. На жаль, коли настала вагітність тазове передлежання навряд чи можна не допустити за допомогою якихось профілактичних заходів. Хіба що може допомогти бандаж для вагітних, який рекомендують носити з 16 тижня вагітності.

Виправляємо положення

Що ж робити, якщо дитина знаходиться в неправильному положенні? Якщо термін більше 30 тижнів, необхідно виконувати спеціальні вправи при тазовому передлежанні - їх всього три основних.

Потрібно лягти на спину, зігнути ноги в колінах і підняти таз (можна просто покласти на подушку) приблизно на 30-40 см. Важливо, щоб від плечей до колін вимальовувалася пряма лінія. Нерідко одного цього вправи, виконаного одноразово, буває достатньо для перевороту дитини.

Інша, більш активна варіація цього ж вправи. Подушка не потрібна. Початкове положення те ж, але таз лежить на підлозі. На вдиху його необхідно підняти, при цьому спираючись на плечі і стопи. На видиху таз опускається.

Третя вправа дуже спокійне, його можна виконувати при перегляді телевізора або перед сном. Потрібно полежати на одному боці 10 хвилин, потім через спину перекотитися на інший бік, полежати на ньому 10 хвилин. Повторювати протягом 30-40 хвилин.

Розродження

Коли положення плоду поздовжнє тазове передлежання можливо розродження природним шляхом. Але ведення пологів при цьому має свої особливості, тому довіритися потрібно тільки дуже досвідченого лікаря акушера-гінеколога.

Пологи при тазовому передлежанні нерідко починаються з відходження навколоплідних вод, а не переймів. Тривалість же переймів може бути великою. Дуже важливо правильно провести другий період пологів, тобто правильно прийняти дитину. Коли малюк народжується головкою - все простіше, вона відразу розширює родові шляхи. Коли ж малюк йде сідницями або ніжками, народитися голівці складніше. І поширеним небезпечним ускладненням цього є родові травми, а також здавлення пуповини, що призводить до гострої гіпоксії, а якщо лікар буде зволікати, то і до загибелі дитини.

Через існування таких ризиків не рідкість кесарів при тазовому передлежанні. Лікарі вибирають операцію, коли є інші відносні показання до цього:

  • великий плід;
  • пізня первістка (старше 30 років);
  • рубець на матці;
  • неповне передлежання плаценти;
  • великі міоми матки;
  • гестоз;
  • пороки розвитку матки та ін


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua