← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

3 триместр вагітності

версія для друку

Останній триместр-3 триместртриместри вагітності, беременость 3 триместр, 28 тиждень вагітностіОсь і настала остання третина довгоочікуваного очікування. Скоро все зміниться, ви перестанете бути майбутньою мамою, а станете справжньою. Єдиною і коханою для того чоловічка, який поки ще не народився, але чия присутність ви відчуваєте кожен день.

У 3 триместрі соціальний статус малюка зазнає змін: якщо до 28-го тижня лікарі називали його плодом, то тепер він стає дитиною. Це можна вважати його першим днем народження.
Загальна інформація

  • Малюк росте, і з кожним місяцем висота дна матки над лоном ( ВДМ ) збільшується: на початку 3 триместру вона становить 29-30 см, а до 35-36-й тижнях - 36-37 див. Іноді вам стає важко дихати в положенні лежачи. Щоб полегшити цей стан, спробуйте спати напівсидячи. А щоб дно матки менше тиснуло на шлунок, їжте частіше і маленькими порціями.
  • Матка продовжує зростати, і час від часу ( до 10 разів у добу), її м'язи починають напружуватися. Це не небезпечно і говорить лише про те, що матка готуватися до майбутніх пологів. Щоб напруга швидше минуло, приляжте і прийміть зручне положення. Якщо ж неприємні відчуття не зникли, краще зверніться до лікаря.
  • Приблизно за два тижні до пологів висота дна матки зменшиться, голівка дитини опуститься вниз, в область малого тазу. Вам стане важче ходити і доведеться частіше ходити в туалет «по-маленькому».

Під контролем

У 3 триместрі серйозно слідкуйте за вагою: вважається, що в день майбутня мама може додавати не більше 50 р. а на тиждень - близько 300 р. Особливу увагу потрібно звернути на кількість випивається рідини: у добу воно не повинно перевищувати 1,5 л, включаючи суп, чай, соки, молоко і фрукти. Щоб не хотілося пити, обмежте сіль і повністю відмовтеся від гострої, копченої та смаженої їжі, а також концентрованих бульйонів. Плюс до цього стежте за тим, щоб з організму виділялося достатньо сечі. У нормі її обсяг повинен бути більше кількості випитої за добу рідини, якщо сечі виділяється менше, це може призвести до різних складнощів. Спробуйте вирішити проблему з допомогою лікаря.


Як себе вести в 3 триместрі?

За російським законодавством в 30 тижнів майбутній мамі дають декретну відпустку строком на 20 тижнів ( у разі двійні - з 28 тижнів вагітності 22 тижні ). До цього ж моменту лікар жіночої консультації оформляє обмінну карту, в яку вносить дані про всіх хворобах, вагітності та результати медичних обстежень.


Екстрені ситуації 3 триместруЩо повинно вас насторожити в 3 триместрі?

Набряки на ногах, руках, животі та особі - перший ознака водянки. Обов'язково зверніться до лікаря: якщо вчасно не розібратися з цією проблемою, ускладнення буде прогресувати. До набряків може додатися підвищений тиск і білок в сечі, тобто з'являться ознаки нефропатії, і такий стан доведеться лікувати в пологовому будинку.

Яскраві кров'яні виділення. Вони можуть бути пов'язані з неправильним розташуванням плаценти або загрозою передчасних пологів. Викличте «Швидку».

Болі в животі ( на терміні до 37 тижнів ). Ляжте зручніше, заспокойтеся і розслабтеся. Якщо неприємні відчуття пройдуть, значить, вони були пов'язані із зростанням матки і нічого страшного в них немає. Якщо ж біль триває, краще викличте «Швидку».

Дитина не ворушиться. Зверніться в жіночу консультацію і зробіть УЗД.

Після прогулянки захворіли ноги або набубнявіли вени. Це може бути симптомом варикозного розширення. Менше гуляйте, відпочивайте вдома лежачи на боці, а для відтоку крові 2-3 рази в день лягайте так, щоб ноги опинилися вище тіла.

У вас трапився непритомність. Часто це відбувається в положенні на спині: матка, яка в кінці вагітності разом з «вмістом» важить 6-7 кг, тисне на нижню порожнисту вену. Намагайтеся відпочивати на боці.

У 30 тижнів вагітності покладіть в сумочку паспорт, обмінну карту, страховий поліс і не розлучатися з цими документами до самих пологів.

на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua