← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Товщина плаценти

Що потрібно знати про товщину плаценти

Товщина плаценти по тижнях нормаТовщина плаценти є одним з важливих діагностичних критеріїв, що визначаються під час вагітності виключно за допомогою ультразвукового дослідження. Щоб зрозуміти чому так важлива нормальна товщина плаценти, згадаємо про призначення цього органу та його розвитку протягом вагітності.

Починає формуватися так зване дитяче місце з моменту імплантації яйцеклітини в порожнину матки. Причому воно формується досить активно, так активно, що навіть випереджає в розмірах ембріон.

Призначення дитячого місця - внутрішньоутробне постачання дитини поживними речовинами, киснем, захист його від хвороботворних бактерій, інфекцій, а також вироблення гормонів. Саме від стану цього органу багато в чому буде залежати перебіг вагітності, а також безпосередньо стан плода.

Щоб дитяче місце «прослужило» всі 9 місяців, потрібно максимально вберегти його від негативних впливів, які приводять його до старіння. Постарайтеся уникати великих скупчень людей (навіть ГРЗ і ГРВІ можуть бути дуже небезпечними), не паліть, якщо є статеві інфекції - лікуйтеся.

Про те, наскільки добре зберігся цей орган, і наскільки добре він виконує свої функції, скаже ступінь зрілості плаценти, що визначається на УЗД. Їх кілька. Нульова в нормі буває мінімум до 27 тижні вагітності. Ближче до 32 тижня ступінь стає другий, а до 37 тижня - третьої. Також може бути 4-я ступінь зрілості плаценти, але це вже, як правило, при переношеній вагітності. Якщо ж плацента піддається випробуванням, як то буває при палінні, вживанні алкоголю, наркотичних речовин, інфекційних процесах - ступінь зрілості плаценти швидко росте і не відповідає терміну вагітності. Але цифра - це не головне. Чим вище ступінь зрілості - тим гірше плацента виконує свої функції. В результаті дитина відчуває нестачу поживних речовин і кисню, повільніше розвивається, лікарі ставлять діагноз «СЗВРП» - синдром затримки внутрішньоутробного розвитку плода. Це може призвести до внутрішньоутробної загибелі плода, народження маловесного, слабкої дитини. На жаль, «знизити» ступінь зрілості плаценти неможливо. Все що можуть зробити лікарі - це допомогти медикаментозно кращому обміну поживними речовинами і киснем між дитячим і материнським організмами. Але і це, як правило, малоефективне.

Якщо товщина плаценти збільшена - це теж може говорити про наявність патології. Нерідко таке трапляється в результаті перенесеного важкого інфекційного захворювання, при анемії, цукровому діабеті, резус-конфлікті, гестозу. Тому, жінки з даними патологіями і захворюваннями знаходяться в групі ризику і спостерігаються лікарями більш ретельно. Товщина плаценти по тижнях вагітності розрізняється. До речі, зменшення показників називається гіпоплазією і також є патологією, викликаної тими ж причинами, що і швидке дозрівання дитячого місця. Але ми зараз говоримо про норму. Так, товщина плаценти в 20 тижнів, в 21 тиждень, у 22 тижні становить приблизно 20 мм, 21 мм, 22 мм відповідно, але невелике збільшення або зменшення в одну й іншу сторону - це не привід для хвилювання. На такому терміні, як правило, дитяче місце справно виконує свої функції. Важливіше наступне - товщина плаценти в 32, 33, 34 тижні приблизно 32 мм, 33 мм, 34 мм відповідно, значні відхилення від норми служать приводом до експертного УЗД, доплерографії та кардіотокографії. Поки що з дитиною все в порядку, ніякого лікування не проводиться, тільки регулярне спостереження.

Якщо ж ступінь зрілості і товщина плаценти норма - це добре, але не привід запускати своє здоров'я. Ваша мета - зробити все, щоб цей найважливіший при вагітності орган допоміг вирости і вашій дитині народитися здоровим.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua