← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тонус матки на ранніх термінах вагітності

Тонус матки при вагітності на ранніх термінах

Тонус матки при вагітності на ранніх термінахТонус матки на ранніх термінах вагітності зустрічається також часто, як і на пізніх. Зате в середині терміну вагітності проблем навпаки зазвичай не виникає. З чим же доведено пов'язаний тонус матки в першому триместрі і останньому, варто побоюватися його появи і проводити лікування?

Ситуації бувають різні, і однозначно сказати небезпечний гіпертонус матки чи ні не можна. Все залежить від супутніх патологій. Грамотний лікар вагітну жінку, жалующуюся на тонус матки, направить в першу чергу на УЗД. Якщо на УЗД визначається довга шийка матки (більше 3 см), закритий матковий зів, у плода визначається серцебиття - це норма. Якщо ж розкритий матковий зів на 5 мм і більше, довжина шийки матки менш 2,5-3 см, тонус матки при вагітності на ранніх термінах може збільшити ризик викидня. Також обов'язково слід звернути увагу на кров'янисті виділення з піхви - це однозначне показання до госпіталізації.

А тепер про природу даного явища. Чому матка напружується? Відповідь на це питання дуже проста - тому що це м'язовий орган. Скорочується кишечник при вступі в нього їжі, сечовий міхур при наповненості, і матка теж скорочується у відповідь на подразнення. Дратівливим чинником може стати сексуальне збудження, фізичне навантаження, гімнастика, тривала прогулянка, стрес, нервове напруження (у багатьох жінок виникає під час очікування своєї черги до гінеколога, наприклад) і багато-багато іншого. Якщо у жінки немає інших ознак загрози викидня, спазми швидко проходять і не приносять біль - можна просто розслабитися і зрозуміти, що це нормальне явище. Інша справа, якщо спазми викликають дискомфорт, у таких випадках може знадобитися медикаментозна терапія. А яка саме - вирішує лікуючий лікар.

Самостійно зняти тонус матки досить просто. Лікарі рекомендують для цих цілей в першу чергу розслабитися. Потрібно спокійно сісти, повільно гладити себе по животу, можна при цьому розмовляти зі своєю майбутньою дитиною. При цьому потрібно обов'язково стежити за розслабленням м'язів обличчя. Якщо не допомагає - прийміть теплу ванну. Але тільки без використання ароматичних засобів, так як деякі з них можуть самі по собі провокувати тонус матки. Рекомендація щодо прийняття ванни актуальна тільки для здорових вагітних жінок, у яких немає патологічних виділень із статевих шляхів. Такий спосіб не слід застосовувати також тим жінкам, у яких виник тонус матки в третьому триместрі, і при цьому слизова пробка з шийки матки вже відійшла.

У другій половині вагітності дуже ефективно боротися з періодичними спазмами матки за допомогою бандажа. Його можна надягати вже з 16-18 тижнів і носити протягом усього дня. Бандаж дуже зручний, якщо правильно його одягати. А правильно надівається бандаж у положенні лежачи. Після прийняття вертикального положення він не повинен тиснути на живіт, а навпаки його підтримувати. Таким чином навантаження на поперек стає менше, тонус виникає рідше. Бандажі продаються у вигляді смужок тканини з застібками і у вигляді спеціальних трусиків.

Тонус матки на пізніх термінах вагітності може бути як симптомом підготовки організму до пологів (так звані підготовчі перейми), так і провіщати початок пологів. Якщо тонус матки у жінки виникає поза відкриття шийки матки, то він короткотривалий, регулярний, легко знімається немедикаментозними засобами, описаними нами вище. Якщо тонус тривалий, частота сутичок наростає, вони стають болючими - потрібно терміново звернутися до лікаря. Особливо тим жінкам, у яких ще далеко до дати пологів, розрахованої лікарем. Передчасні пологи у багатьох випадках можна запобігти і тим самим уберегти свою дитину від тих патологій, які загрожують недоношеним діткам.

Ось те основне, що потрібно знати про тонусі матки. Сподіваємося, інформація з нашої статті виявилася вам корисною.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua