← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тонус матки при вагітності

Якщо матка в тонусі при вагітності

Як зняти тонус матки при вагітностіТонус матки при вагітності відчувають багато майбутні матері. Але те, наскільки небезпечно це стан, що визначається поруч причин, у тому числі і тими, що безпосередньо викликають спазми матки. Давайте розберемося які тонус матки при вагітності причини може мати, в яких випадках він може бути небезпечний і як його знімати.

Багато з нас пам'ятають з курсу анатомії, що матка має м'язовий шар, а значить - вона може скорочуватися. Також скорочуватися, як і шлунок, сечовий міхур, кишечник... Але вони нас не турбують, а в матці розвивається дитина. І в науково-популярній літературі написано, що в деяких випадках тонус матки може провокувати відшарування плаценти, викидень або передчасні пологи, гіпоксію плода (внаслідок погіршення кровопостачання).

Провокувати тонус крім природних причин, начебто фізичних навантажень, емоційного стресу, гінекологічного огляду та ультразвукового дослідження, може підвищення чоловічих гормонів в крові, дефіцит деяких мікроелементів, захворювання внутрішніх статевих органів і пороки розвитку матки, ендокринні розлади.

Виявити знаходження в тонусі матки при вагітності в першому триместрі можуть не всі жінки і лікарі. Точніше, жінки можуть звертати увагу на біль, але якщо вони виникають через 2-3 тижні після зачаття, причому про цікавому положенні ще не відомо, то тонус сприймається як провісник швидких місячних. У деяких випадках біль може бути ознакою позаматкової, завмерлої вагітності, сигналізувати про загрозу викидня. Тому для підстраховки слід сходити до лікаря, якщо вже відомо про вагітність, але періодично відчувається дискомфорт. У таких випадках зазвичай направляють на УЗД. І якщо ультразвукове дослідження показує, що ембріон нормально розвивається, жінці прописуються спазмолітики у разі виникнення болів і рекомендується зниження фізичної активності.

У другому триместрі лікування тонусу матки при вагітності може бути необхідно у тому випадку, якщо тонус матки тривалий, болючий, частий, і крім того на УЗД зафіксована занадто коротка шийка матки або її тенденція до укорочення і розкриття, так звана істміко-цервікальна недостатність. Зазвичай з метою знизити тонус і пролонгувати вагітність використовуються препарати прогестерону у вигляді вагінальних свічок. Ефективність спазмолітиків в даному випадку багатьма лікарями ставиться під сумнів.

Симптоми тонусу матки при вагітності в середині і кінці третього триместру дуже часто з'являються внаслідок підготовки шийки матки до пологів і зміни гормонального фону. Проте бувають ситуації, коли безболісні сутички переростають в родові. І якщо вони з'являються раніше передбачуваної дати пологів на 3 і більше тижнів, може знадобитися лікарська допомога, щоб запобігти передчасні пологи.

Якщо крім несильних і нерегулярних спазмів матки нічого не турбує, плюс лікар не казав, що ви в групі ризику з невиношування, потрібно досконало знати як зняти тонус матки при вагітності самостійно на будь-яких термінах. Якщо до пологів далеко, кров'янистих виділень немає, можна прийняти теплу ванну, але тільки без додання ароматичних масел і трав (їх властивості не досліджені). Багатьом жінкам допомагають валер'янка і пустирник. Тільки врахуйте, що вагітним жінкам краще не пити їх спиртові настоянки, а віддати перевагу таблетки. Вони абсолютно безпечні в рекомендованих дозах. Слід навчитися швидко заспокоюватися - йога, спокійна музика, приємна телепрограма допоможуть поліпшити емоційний стан, спазми матки пройдуть і без ліків. Адже не просто так говорять, що друга і наступні вагітності протікають набагато легше першої, просто жінки вже знайомі з цим станом і не хвилюються з кожного приводу, і тонус у них виникає набагато рідше.

Уважний і досвідчений гінеколог обов'язково розповідає своїм пацієнткам про тонус матки при вагітності, що робити, якщо він з'явився, коли слід терміново телефонувати у " швидку". І якщо ви сумніваєтеся в тому, що ваш тонус фізіологічний - перестрахуйтеся і зателефонуйте до лікаря, а краще очно його відвідаєте.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua