← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тонус матки в третьому триместрі

Причини, симптоми, лікування тонусу матки в третьому триместрі

Тонус матки в третьому триместрі вагітностіТонус матки в третьому триместрі дуже важливо вміти відрізнити від передчасних пологів. Адже саме з причини того, що спазми провокують розкриття шийки матки, тонусу приділяють велику увагу. Але частіше поза родової діяльності виникають тренувальні перейми.

Тому для початку з'ясуємо що таке фізіологічні перейми Брекстона-Хікса, і на якому терміні вони виникають. Це так звані підготовчі перейми, про яких чули всі майбутні мами. Виникають вони у зв'язку з передпологові змінами гормонального фону, але не призводять до розкриття шийки матки, не провокують прискорення або початок пологів. Якщо симптоми тонусу матки в третьому триместрі вагітності носять фізіологічний характер, то перейми не болючі, короткочасні і між ними немає чітких часових проміжків. Наприклад, жінка може помітити напруга матки вранці, потім вдень або ввечері. Тільки регулярність сутичок свідчить про початок родової діяльності.

Родові перейми відрізняються своєю хворобливістю і регулярністю (3-5 і більше разів на годину), багато жінок їх порівнюють за відчуттями з тим, як болить живіт під час менструації.

Терміново потрібно звернутися до лікаря, якщо (незалежно від періодичності і сили перейм) з'явилися водянисті, кров'янисті виділення із статевих шляхів. Початок сильно нудити, з'явилася блювота.

Як собі допомогти в тому випадку, якщо причини тонусу матки в третьому триместрі - це підготовчі перейми? Необхідно виключати фактори їх викликають. У більшості випадків це фізичні навантаження, а також інтимні стосунки. Однак навіть ці фактори не можуть стати причиною початку пологів, якщо внутрішній зів шийки матки закритий, а сама шийка має довжину не менше 3 см (за кілька днів до пологів шийка може зменшуватися і трохи розкриватися - це норма).

Підвищений тонус матки в третьому триместрі лікування вимагає у тому випадку, якщо він доставляє сильний фізичний дискомфорт жінці, при цьому термін гестації менше 37 тижнів, дитина ще не готовий до народження, а шийка матки коротка і розм'якшення. В стаціонарах по-старому тонус лікується «магнезією» - уколами і крапельницями. Якщо лікар вважатиме за необхідне, можуть бути призначені гинипрал, ніфедипін. Після призначення препарату лікар спостерігає над тим чи стає від нього пацієнтці краще, якщо немає - призначає інший лікарський засіб.

Слід особливо відзначити, що локальний тонус матки, який нерідко діагностують на УЗД, є не загрозою передчасних пологів, а реакцією на проведення датчиком по животу.

Таким чином, тонус матки в третьому триместрі вагітності вимагає уваги тільки в певних ситуаціях. Відрізнити фізіологічне явище від початку пологів зможе будь-акушер-гінеколог за симптоматикою та результатах гінекологічного огляду.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua