← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тонус матки в другому триместрі

Гіпертонус матки у другому триместрі

Гіпертонус матки у другому триместрі вагітностіТонус матки у другому триместрі вагітності повинен турбувати тільки у випадках, якщо:

  • він тривалий і болючий;
  • є кров'янисті виділення з піхви;
  • є ознаки істміко-цервікальної недостатності.

Про третьому пункті ми поговоримо докладніше, щоб дати уявлення про те, в яких випадках тонус матки при вагітності дійсно може бути дуже небезпечним.

ИЦН (істміко-цервікальна недостатність) - це найчастіша причина викиднів у другому триместрі. Патологія являє собою дострокове згладжування, розм'якшення і розкриття шийки матки, в результаті чого вагітність мимовільно переривається. Грає в цій події роль гіпертонус матки? Ні, привести безпосередньо до ИЦН він не може. Але якщо ИЦН вже за якихось причин має місце, то тривалі скорочення матки можуть завдати шкоди.

Щоб глибше розібратися в ситуації, опишемо причини ИЦН і способи її діагностики. Причини ИЦН полягають в надлишку чоловічих гормонів, травми шийки матки (в результаті пологів, абортів, оперативних втручань тощо). Підвищений ризик даної патології мають жінки, у яких були розриви шийки матки в пологах, медичні аборти, випадки викиднів на термінах 14-27 тижнів, починалися безболісно з відходження навколоплідних вод. Таким жінкам рекомендовано перевіряти стан шийки матки на УЗД кожні 2-3 тижні. Якщо її довжина почала різко зменшуватися, внутрішній зів розкриватися - це показання до ушивання шийки матки або використання кільця-песарію. Діагноз ИЦН ставиться при довжині шийки матки в 2,5 см і менше, розкриття внутрішнього зіву шийки матки на 0,5 см і більше. Виконуються вимірювання шийки матки виключно при трансвагінальної ультразвуковому дослідженні. За допомогою нього можна отримати найбільш точні дані.

При істміко-цервікальної недостатності, навіть після накладання швів на шийку матки симптоми тонусу матки у другому і третьому триместрі можуть призвести до їх «прорізання». Тому в завдання лікаря входить пояснити жінці, що та повинна не допускати спазмів матки. Статеве життя рекомендується припинити на час вагітності, не займатися спортом. Що ж стосується повсякденного життя, то тут обмежень немає, якщо жінка почуває себе добре і немає інших ознак загрози передчасних пологів, як то кров'янисті виділення, болі в попереку і пр. Якщо ж спазми м'язового шару матки бувають, лікар може призначити препарати, їх знімають з метою профілактики передчасних пологів.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що тонус матки у другому триместрі вагітності причини має не завжди загрозливі для життя матері і дитини. Якщо ви відчуваєте напругу в області матки, тягнучі болі в попереку - зверніться до лікаря. Тільки він зможе визначити наскільки серйозні ваші скарги, потрібне лікування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua