← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Тонус матки

Що таке тонус матки

Тонус матки - що це такеТонус матки, що це таке, симптоми і причини цього явища цікавлять практично всіх майбутніх мам. Адже хоча б один раз за вагітність вони обов'язково чують від свого лікаря, що у них підвищений тонус матки і отримують рекомендації прийому полівітамінів, спазмолітиків та інших препаратів. Чи потрібно лікувати цей «діагноз», чим він може бути небезпечний і як самостійно поліпшити своє самопочуття, читайте в нашій статті.

Тонус матки симптоми має не завжди яскраво виражені. Це може бути відчуття закам'яніння матки, але це відчуття виникає зазвичай у другій половині вагітності. У першому триместрі може тільки «тягнути» живіт або трохи боліти поперек. Найчастіше тонус матки причини виникнення має фізіологічні. У матки є м'язовий шар, а значить він при деяких обставинах скорочується. Так, гормони, що виробляються при вагітності, знижують до мінімуму ймовірність скорочень матки, але все ж не повністю. Тим більше, що далеко не всі жінки знають чому виникає тонус матки при вагітності, які їх дії провокують дане явище.

На цьому варто зупинитися докладніше. Міометрій, м'язовий шар матки, скорочується під впливом багатьох подразників. Подразником може стати, наприклад, такі природні явища як кашель, чхання. Тонус може виникнути як реакція на гінекологічний огляд або навіть пальпацію лікарем живота. Практично завжди локалізований тонус з'являється під час ультразвукового дослідження. У другій половині вагітності скорочуватися матка може, реагуючи на активні ворушіння дитини, погладжування живота. І все це норма. Не норма, якщо тонус не проходить більше кількох хвилин, якщо він стає болючим, і вже відчувається не тільки скам'яніння матки, але і переймоподібні болі, у тому числі в області попереку, з'являються рясні виділення з піхви - ось це повинно насторожити, це привід до термінового візиту до лікаря. Як правило, лікування тонусу матки проводиться в 2 випадках:

  • якщо є реальний ризик викидня або передчасних пологів (локальний тонус матки на УЗД - це не ознака загрози мимовільного переривання вагітності);
  • скорочення матки виникають часто і заважають нормальному існуванню.

Однак у першому випадку, як можна здогадатися, лікарі нерідко перестраховуються. Відділення патології вагітності в стаціонарах заповнені, мабуть, переважно саме жінок із загрозою переривання вагітності.

Залишилося розібратися з тим як зняти тонус матки, адже не станеш викликати кожен раз швидку допомогу, коли матка трохи напружиться. Якщо ви відчуваєте м'язовий спазм в області живота - не поспішайте пити Но-шпу і вставляти ректальні свічки спазмолітики, часом досить випити теплий неміцний чай і з'їсти що-небудь смачненьке, тобто розслабитися і перестати хвилюватися. Можна випити кілька таблеток валеріани, якщо заспокоїтися не виходить. Здоровим жінкам, які не перебувають у групі ризику передчасних пологів, можна прийняти теплу ванну. Дуже важливо розслабитися, причому починатися розслаблення має з м'язів обличчя. Якщо ви напружено думаєте, злитеся, розслабити їх не вийде.

Дуже добре буде відпочити лежачи. Але тільки лежачи не на спині, а на боці. Для зручності можна підкласти під спину і між ніг подушки. Спробуйте заснути.

Дуже хороші результати показує дихальна гімнастика. Їй слід оволодіти всім майбутнім мамам, так як вона їм знадобиться ще і в пологах.

Якщо тонус турбує вас часто, обов'язково носите бандаж для вагітних. Він сприятиме знаходженню матки в спокійному, фізіологічному положенні і тим самим знизить ризик появи гіпертонусу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua