← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Переношена вагітність: 41-42 тиждень

версія для друку

Вагітність: 41 тиждень, 42 тижні?


Переношена вагітність


Ось і минуло дев'ять місяців. А ваш малюк не поспішає з'являтися на світ. Чому? І що ж робити мамі?

переношена вагітність, 41 тиждень вагітності, вагітність 42 тижняБагато жінок, у яких пологи не починаються після 40-41 тижня, відчувають тривогу. Кожен новий день тягнеться, здається, нескінченно довго. Вони скаржаться: «Одні добу, як цілий тиждень!»

Матусі б заспокоїтися, так як тут не розслабишся? Лікарі лякають проблемами з дитиною і стимуляцією пологів. Мучить думка, не переношує вона?

Тривожаться родичі і з завидною регулярністю телефонують друзі і знайомі з питанням: «Ну, з ким тебе привітати?»Переношена вагітність?

Для початку давайте визначимося з термінами. Нормальна середньостатистична вагітність укладається в досить широкі межі: 40 тижнів від першого дня останньої менструації ( або 38 тижнів з дня зачаття ), плюс-мінус 2 тижні. А оскільки більшість жінок не можуть згадати день зачаття, то прийнято орієнтуватися на 40 тижнів.

Пологи на 37-42-й тижня не вважаються ранніми або запізнілими. Вагітність, яка триває 42 і більше тижнів і закінчується народженням нормального доношеної дитини без ознак перезрілості, називається пролонгованої. Вона зустрічається в два рази рідше переношування. У будь-якому випадку панікувати не варто.

У кожної жінки своя верхня межа нормального терміну пологів. Що ж її визначає?

Якщо цикл місячних більше 28 днів ( від першого дня однієї менструації до першого дня наступної ), то вагітність більше 40 тижнів - нормально.

При цьому, чим більше днів в циклі, тим довше можна перехаживать без побоювань. У жінок з циклом менше 28 днів 36-40-тижнева вагітність - норма.

Якщо перший триместр вагітності проходив з якимись ускладненнями, існує можливість її продовження без ознак переношенности. Дитина в цьому випадку як би добирає те, що недоотримав на ранніх термінах.

Якщо в роду у майбутньої мами хтось виношував дитини довше 40 тижнів, то з деякою часткою ймовірності можна чекати і в неї. Існує спадково обумовлений біоритм внутрішньоутробного розвитку дитини, а значить і настання пологів.

Якщо жінка дала собі установку народити, наприклад, коли чоловік повернеться з відрядження або лікар вийде з відпустки, її організм може підлаштовуватися під цю умову.Ознаки переношування

переношена вагітність, 41 тиждень вагітності, вагітність 42 тижденьАле все-таки зустрічаються і випадки реально переношеній вагітності. Така ситуація зазвичай вимагає швидкого розродження, а родова діяльність не поспішати починатися.

Що гальмує пологи і однозначно свідчить про переношуванні?
  • Різке зниження об'єму навколоплідних вод - передумова розвитку слабкої пологової діяльності.
  • Відсутність «передніх вод» ( так званий «плоский міхур», обтягуючий голівку малюка ) гальмує пологи і уповільнює розкриття шийки матки.
  • Незріла шийка матки на терміні 40 тижнів говорить про великий частки ймовірності переношування вагітності.
  • Щільні кістки черепа дитини, вузькі шви і джерельця ускладнюють потужный період - потрібно набагато більше зусиль від мами і малюка.
  • Відсутність в навколоплідних водах пластівців сировидним змащення ( за даними УЗД ) говорить про сухості шкіри дитини, що свідчить про перезрілості.
  • Ознаки старіння плаценти, які легко визначаються на УЗД кажуть про те, що плацента вже не справляється з потребами зростаючого дитини.
  • Каламутні від меконію ( перші кишкові виділення малюка ( навколоплідні води ( за даними УЗД ) говорять про кисневому голодуванні дитини.


Причини переношування

Які ж причини лежать в основі переношеній вагітності?Медичний аспект переношування

Медики вважають, що в основі переношування вагітності лежить відсутність «біологічної готовності організму мами до пологів. Це відбувається через порушення функцій центральної нервової системи мами і дитини та ( або ) регулюючої функції плаценти.

Незрілість імунної системи плода, дефіцит вітамінів С, Р, Е і групи В також сприяють переношування, як і ендокринні захворювання, порушення жирового обміну, аборти, деякі захворювання статевих органів, психічні травми.

Грає роль і спадковість: якщо у кого-то в рідні були переходжені вагітності, є ймовірність переношування. Клінічні аналізи крові та амніотичної рідини можуть підтвердити гормональний дисбаланс і порушення внутрішньоклітинних енергетичних процесів.

Але занадто посилений медичний контроль сам по собі теж може затягувати терміни пологів. Так звана «біологічна неготовність» до пологів у більшості випадків - наслідок тих чи інших проблем і страхів мами. Тому пологи можна стимулювати як медичними, так і психологічними засобами.

Психологічний аспект переношування

переношена вагітність, 41 тиждень вагітності, вагітність 42 тижденьПологи не можуть починатися з-за різних страхів мами. Наприклад, загроза переривання вагітності нерідко призводить до того, що вона починає вести себе так, щоб максимально знизити всі процеси, що провокують викидень або передчасні пологи. Для виношування вагітності це дуже добре, але пологах заважає.

Такі передпологові процеси, як посилення тонусу маткової мускулатури, вестниковые сутички, розм'якшення і згладжування шийки матки, зв'язують у свідомості жінки зі страхом втратити дитину.

Щоб стимулювати пологи, включіть в своє життя всі ті дії, які були виключені в період небезпеки: тривалі прогулянки, ходьбу по сходах, гімнастику, плавання. Не нехтуйте інтимним життям. Словом, розслабтеся і готуйте себе до пологів!

Неусвідомлені страхи перед пологами - зовсім не рідкість. Продуктивно працюють зі страхами на курси допологової підготовки, допоможуть і індивідуальні консультації з психологом. Якщо майбутня мама всю вагітність вела дуже активний спосіб життя, а незадовго до пологів розслабилася і стала отримувати задоволення, вагітність може затягнутися.

Все добре вчасно і перед пологами нормально відчувати не втому від вагітності. Постійний контроль над проявами наближення пологів може бути занадто настирливим. Він не дає пологах розпочатися вчасно.

Відволікайте себе від очікування плануванням і реалізацією будь-яких справ. Наприклад, добре почати готувати придане для дитини, доводити до блиску «родове гніздо», щодня подовгу гуляти або поїхати в гості.

Дуже часто родичі кваплять події і заражають своєю тривожністю майбутніх батьків. Якщо хвилювання посилюється, незайвими будуть консультації у хорошого фахівця або похід на УЗД, щоб визначити наявність або відсутність ознак реально переношеній вагітності. Якщо вони не виявлені ( навіть на терміні 41-42 тижні ), значить, час ще є.

Самий однозначний чинник, що вимагає швидкого втручання, - наявність в навколоплідних водах меконіальної суспензії ( за даними УЗД ) і погіршення показників серцебиття дитини. Тоді мамі корисно навіть трохи злякатися за малюка, щоб пологи почалися. У будь-якому випадку потрібно професійне медичне спостереження і, можливо, медикаментозна стимуляція пологів.

Обговоріть проблему переношування на сімейній раді з чоловіком та іншими дорослими членами сім'ї. Ви можете висловити у такій розмові свої накопичені почуття і переживання, дізнатися про почуття інших.

Буває, що страх майбутнього батька перед пологами і появою дитини створює у жінки відчуття невпевненості - особливо, якщо вона звикла заряджатися цією впевненістю від чоловіка. Тоді щира і довірлива розмова, а іноді навіть і з'ясування відносин (з обов'язковим примиренням, звичайно ) справлять бажаний і довгоочікуваний терапевтичний ефект.Маммарный тестЦей тест для визначення готовності до пологів.

переношена вагітність, 41 тиждень вагітності, вагітність 42 тижденьСядьте або ляжте в зручну позу, розслабтеся, поруч поставте годинник. Дратуйте соски і ареоли пальцями 5-6 разів по 1 хвилині через кожні 3 хвилини. Для відстеження сутичок покладіть руку на живіт.

Результати:
  • Тест вважається позитивним, якщо скорочення матки з'являється в перші 3 хвилини від початку подразнення сосків і протягом 10 хвилин буде не менше 3 переймів.

  • Якщо до 40 тижнях тест негативний, є тенденція до переношування вагітності.

  • Якщо маммарный тест явно позитивний ( вже через хвилину стимуляції матка реагує активними скороченнями ), а пологи не починаються, значить, дитині потрібно ще трохи посидіти у мами в животику. Пологи почнуться, як тільки малюк буде готовий до появи на світло.


Чим небезпечне переношування?

У переношенных малюків підвищена чутливість до нестачі кисню з-за високої ступеня зрілості головного мозку. Якщо плацента не забезпечує дитину киснем в достатньому обсязі, то у нього може розвинутися тяжкий стан.

Щільні кістки черепа гірше пристосовуються до родових шляхах матері, що підвищує ризик родової травми. У переношенных дітей частіше виникає таке ускладнення, як аспірація навколоплідних вод ( затримка навколоплідних вод в легенях ).на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua