← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Цервікальний канал при вагітності

Патології цервікального каналу при вагітності

Цервікальний канал що це?Цервікальний канал при вагітності перебуває під пильною увагою гінеколога. Так як від його стану, також як і від стану шийки матки, буде залежати те, чи зможе жінка виносити дитину до належного терміну, не відбудуться викидень або передчасні пологи.

Отже, цервікальний канал-це те, що знаходиться всередині шийки матки, що з'єднує матку і піхву. Одним кінцем цервікальний канал відкривається в матку, іншим - у піхві. І саме за цим, другим кінцем здійснюється контроль. У нормі цей кінець шийки матки має довжину близько 3 см, щільний і закритий. Тільки в такому стані можливо утримати навколоплідний міхур і дитини всередині матки. У повторнородящих жінок цервікальний канал при огляді може пропускати палець навіть на невеликих термінах вагітності - це норма, але при цьому довжина шийки матки не повинна бути менше 2 див. Згладжуватися і розкриватися шийка матки починає тільки за 1-2 тижні перед пологами. Якщо ж це трапилося багато раніше, довжина цервікального каналу при вагітності різко зменшилася (це підтвердилося при гінекологічному огляді і інтравагінальному УЗД) - це серйозна загроза передчасного переривання вагітності. Найчастіше дана патологія діагностується у середині другого триместру, і її причиною є істміко-цервікальна недостатність (ИЦН).

У свою чергу ИЦН може мати причини виникнення функціональні (нестача деяких гормонів, вроджені вади розвитку тощо) і органічні (внаслідок абортів, вискоблювання, травми шийки під час пологів тощо). При підтвердженні діагнозу ИЦН жінці зазвичай пропонують вшити шийку матки (в стаціонарі під загальним наркозом), або надіти на неї спеціальне кільце, яке не дозволить їй розкриватися. Треба зазначити, що якщо цервікальний канал розширений при вагітності лікарі рекомендують саме перший варіант з ушитием.

Само собою, даються рекомендації про обмеження фізичних навантажень і припинення статевого життя. Якщо у жінки матка часто буває в тонусі, лікар дає рекомендації щодо його зниження. Може бути запропоновано профілактичне лікування в стаціонарі.

Інша часта проблема з шийкою маткою - поліп цервікального каналу при вагітності. Причини його появи - гормональні. Лікар повинен діагностувати це доброякісне новоутворення або злоякісне. Для цього може бути запропоновано здати мазок на онкоцитологію, пройти кольпоскопію, а в деяких випадках зробити біопсію шийки матки. Якщо підозра на злоякісний процес у лікаря немає, сам поліп ніяк не турбує, не кровит, немає ознак запального процесу, лікування відкладають на період після пологів. Хоча нерідко поліп самостійно проходить відразу після вагітності.

Від стану шийки матки багато залежить при вагітності. Регулярно відвідуйте лікаря, вчасно проходьте УЗД, і можлива патологія не залишиться непоміченою.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua