← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Твердий живіт при вагітності

Чому живіт твердий під час вагітності

Чому живіт твердий при вагітностіЖивіт при вагітності твердий або м'який повинен бути в нормі? Що можна вважати відхиленням і наскільки небезпечним для дитини?

Маля протягом 9 місяців розвивається у своєї мами в матці. Це м'язовий орган, значить, може скорочуватися. Ці скорочення лікарі називають підвищеним тонусом, саме такий діагноз лікарі ставлять жінкам, у яких живіт стає твердим при вагітності. Чим він страшний? Вважається, що такі напруги матки можуть провокувати розкриття її шийки. А отже, призвести до викидня або передчасних пологів. Однак, якщо мислити логічно, тільки тривалий і сильний тонус може призвести до таких наслідків. Адже навіть сильні пологові перейми тривають кілька годин, і тільки потім на світ з'являється дитина. В європейських країнах твердий живіт при вагітності на ранніх термінах, а це явище дуже поширене, не вважають приводом для постановки діагнозу «загроза викидня».

Що робити, якщо матка напружилася

Якщо при цьому ви не відчуваєте болю - спробуйте просто розслабитися. Можна прийняти душ. Треба якось відволіктися. Зазвичай «відпускає» буквально через кілька секунд. Так, твердий живіт при вагітності на пізніх термінах може бути просто реакцією на ворушіння дитини або прийняття майбутньою мамою незручної пози.

У деяких випадках, особливо якщо таке повторюється неодноразово і викликає хвилювання, можна обговорити з лікарем прийом спазмолітиків - Но-шпи в таблетках або ректальних свічок папаверину гідрохлориду.

Коли потрібно діяти

Якщо з'явилися кров'янисті виділення. Це вже пряма загроза переривання вагітності, так як сигналізує про відшарування хоріона або плаценти. Крім того, що цей стан викликає гостру гіпоксію плоду, а значить, може привести до швидкої загибелі, так ще й кровотеча, особливо на великому терміні вагітності, може бути рясним - небезпечним для життя матері. Це привід викликати швидку допомогу.

Також відносним показанням до отримання термінової медичної допомоги може бути болючий тонус матки. Нормою вважається нерегулярне і безболісне напруження матки. Якщо ж скорочення з'являються через певний проміжок часу, причому досить відчутні - це можна розцінювати як перейми.

Хтось вважає, що твердий живіт ознака вагітності - мова йде про самому початку шляху. Насправді, напруга на таких ранніх термінах частіше відчувається не в матці, а в кишечнику. Метеоризм - поширена проблема майбутніх мам.

Якщо ж низ живота твердий при вагітності став раптово. При цьому обсяг матки збільшився, це стало помітно візуально. Шкіра на животі натягнулася. Можливо, причина полягає в багатоводді. Це також привід позапланово відвідати лікаря і дізнатися чому живіт твердий при вагітності, а також з'явилися інші симптоми.

Якщо лікар запропонує вам спостерігатися в стаціонарі - не хвилюйтеся, вас там не «залікують». Натомість лікарі зможуть регулярно контролювати ваше самопочуття дитини і вчасно вжити заходів, якщо знадобиться.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua