← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Загроза переривання вагітності

Причини, симптоми і лікування загрози переривання вагітності

Загроза переривання вагітності на ранніх термінахЗагроза переривання вагітності - серйозний привід турбуватися. Значить, щось пішло неправильно. Будь-яка загроза може призвести до мимовільного переривання, завмиранню вагітності, якщо вчасно не вжито заходів. Халатність мами може коштувати їй дуже дорого. Та й компетентне лікування також має не останнє значення у вирішенні даної проблеми.

Загроза переривання вагітності може виникнути з нічого. Причому, неважливо, який термін у матусі. Частіше саме в першому триместрі виникає загроза, рідше - у другому. Після 28 тижня загрозу лікарі називають ранніми передчасними пологами. Якщо загроза в першому триместрі не усувається, медикаменти не допомагають зупинити кровотечу, гине плід (відсутній його серцебиття), вагітної пропонується аборт: медикаментозний, або шляхом вискоблювання. Медикаментозний аборт - більш щадний для жіночого організму. Проте він не дає гарантій, що плідне яйце повністю вийде з матки, і не потрібно чистка. Для призначення цього аборту важливий термін. Він проводиться до 1,5 місяців вагітності, причому роль відіграє і розмір плодового яйця.

Що стосується вискоблювання, то ця процедура не з приємних, хоча жінка перебуває під час операції під наркозом і нічого не відчуває. Після «чистки» жіночому організму потрібно тривале відновлення. Менш травматичний міні-аборт (вакуум-аспірація), але він також можливий тільки на перших тижнях. Тоді як найбільш часто переривання вагітності відбуваються на 8-12 тижні, коли розмір плодового яйця вже занадто великий, щоб пройти в канюлю відсмоктує вміст матки апарату.

Якщо загрозу не усунули у другому триместрі, або в організмі жінки пішло не так, і з'явилася загроза для здоров'я або навіть життя жінки, можуть рекомендуватися штучні пологи за медичними показаннями.

Але якщо дитина бажана, лікарі зроблять все можливе для пролонгування вагітності.

Причини патології

Причин загрози переривання вагітності дуже багато. Причому, не завжди у жінки можуть бути патології або відхилення в будові дітородних органів. Навіть вважає себе здоровою (і не без підстав) вагітна повинна розуміти, яка відповідальність покладена на неї, і берегти себе всі 40 тижнів.

Якщо ставиться діагноз: загроза переривання вагітності на ранніх термінах, то однією з перших причин цього є неправильне, патологічне будова дітородних органів. Якщо у жінки, наприклад, сідлоподібна або рогообразная матка, то в першому триместрі велика ймовірність кровотечі. Тому таким пацієнтам рекомендується спостерігатися у гінеколога з перших же тижнів вагітності і не відмовлятися від стаціонарного лікування (навіть профілактичного).

Іншою причиною можна назвати гормональні порушення. Гормони відповідають за зачаття, нормальний розвиток і ріст плода, за сприятливий результат вагітності. Особливо велику роль відіграє гормон прогестерон. Важливий прогестерон до 4 місяців вагітності. А дефіцит його спостерігається при недостатній функції жовтого тіла (залози, яка тимчасово виробляє даний гормон в яєчниках), патології щитовидної залози, прийомі деяких лікарських засобів і трав і т. д. Перераховуючи причини загрози переривання вагітності, також слід відзначити підвищений рівень андрогенів - чоловічих гормонів.

Не можна випускати з уваги і генетичні відхилення. Важкі хромосомні мутації, на щастя, зазвичай призводять до мимовільного викидня в першому триместрі. Організм мами сам відторгає плід з патологією, непорівнянної з життям. Дізнатися дійсно це причина викидня можна тільки за результатами гістологічного дослідження. При повторенні ситуації лікар рекомендує пройти обстеження у генетика обом подружжю. До речі, варто сказати й те, що причиною важких відхилень може бути прийом лікарських препаратів, що володіють тератогенним ефектом, а також прийом наркотиків, алкогольних напоїв у великих кількостях.

Зауважимо, що загроза переривання вагітності у другому триместрі, як і в першому, може виникнути при інфекційних захворюваннях, що передаються при статевому контакті. Особливо в тому випадку, якщо зараження відбулося не до, а під час вагітності.

Інша серйозна проблема в середині вагітності - це ИЦН (істміко-цервікальна недостатність), коли шийка матки починає самостійно розкриватися. І якщо це не запобігти - станеться викидень або передчасні пологи. Причиною даної патології є травми шийки матки у попередніх пологах, при абортах і діагностичних вискоблюваннях порожнини матки і т. д.

Перераховані причини - лише деякі із всіх можливих, які призводять до загрози вагітності. Однак не варто забувати, що і шкідливі звички, і постійна втома і стреси, травми можуть стати причиною для зриву виношування плоду і викликати кровотечі.

Як розпізнати загрозу і яке лікування

Зрозуміти, що у вас щось не так, допоможуть ознаки загрози переривання вагітності. По-перше, це виникнення кровотечі. Воно може бути незначним або рясним. У будь-якому випадку слід терміново викликати швидку допомогу.

По-друге, нудота, незначне підвищення температури, біль внизу живота, запаморочення, коричневі виділення з піхви - це також симптоми загрози переривання вагітності, які не можна упускати з виду. Повірте, краще перестрахуватися і зайвий раз позапланово відвідати лікаря, ніж надалі звинувачувати себе у втраті дитини.

Якщо у вас виявили неблагополуччя, то лише правильне і компетентне лікування загрози переривання вагітності гарантує позитивний результат. Діагноз ставиться після огляду гінекологом і за результатами скринінгу.

Вагітної з загрозою призначається строгий постільний режим. Будь-яка активність не вітається. У рідкісних випадках жінці рекомендують навіть не вставати з ліжка кілька тижнів. Призначають заспокійливі лікарські препарати та препарати для зниження тонусу матки. Мета - розслабити матку, зняти спазм. Якщо загроза виявлена в першому триместрі - доктор призначить кровоспинні (при необхідності) і гормональні препарати, наприклад, дюфастон або утрожестан.

У другому триместрі вагітності на УЗД обов'язково вивчається стан шийки матки і її довжина. Якщо вона менше норми і тим більше, якщо при гінекологічному огляді визначається її невелике відкриття, лікарями може бути рекомендовано ушивання шийки матки або більш сучасне рішення - кільце-песарій. Шви, також як кільце, знімаються безпосередньо перед пологами. Тільки так можна запобігти передчасні пологи і загибель дитини.

Інтимні питання

Всі лікарі одностайні у цьому судженні: секс при загрозі переривання вагітності строго заборонений. Особливо в першому триместрі при кровотечах і при істміко-цервікальної недостатності. Причому, небажані навіть оральні ласки або самозадоволення. Будь-які скорочення матки можуть спровокувати її гіпертонус, відходження навколоплідних вод. Якщо істотної загрози переривання вагітності не було, через деякий час статеве життя можна відновити, але тільки дуже і дуже акуратно і тільки якщо лікар дав на те дозвіл.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua