← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Помірне маловоддя при вагітності

Що означає помірне маловоддя при вагітності

Помірне маловоддя, що це означаєПомірне маловоддя, що це означає і чи небезпечно для вагітних і їх майбутніх дітей? Даний діагноз ставиться дуже часто. Особливо в третьому триместрі вагітності. Звідси випливає ще одне закономірне питання - чому лікарі так ретельно спостерігають за кількістю амніотичної рідини?

Безперечно те, що саме водне середовище необхідна дитині для повноцінного, здорового розвитку. Навколоплідні води захищають малюка від зовнішніх механічних впливів, оберігають пуповину від здавлювання стінками матки, що дозволяє поживних речовин і кисню вільно проникати в організм дитини. Також навколоплідні води забезпечують постійну температуру всередині утроби матері і самі по собі є живильним середовищем, оскільки містять у собі біологічно активні речовини і гормони.

Кількість амніотичної рідини може бути визначено приблизно «на око» досвідченим гінекологом. Для цього йому знадобиться тільки виміряти висоту стояння дна матки і окружність живота майбутньої мами. Адже для кожного терміну вагітності є свої норми. Ще більш точно сказати все в порядку може лікар, після проведення ультразвукового дослідження, при якому робляться особливі вимірювання і обчислюється індекс амніотичної рідини. Якщо він трохи менше норми для даного терміну вагітності - лікар ставить діагноз помірне маловоддя. Це ще не патологія, але привід для більш ретельного спостереження за вагітною жінкою. Зазвичай лікар призначає жінці доплерографію або КТГ, щоб переконатися в тому, що дитина не страждає. Надалі рекомендує частіше приходити на консультації.

А як лікувати помірне маловоддя при вагітності найефективніше? На жаль, в більшості випадків дану патологію або ізольований симптом неможливо «вилікувати». Однак запобігти подальше зниження кількості амніотичної рідини можна, якщо знайти причину патології і спробувати її нейтралізувати. Наприклад, поширеною причиною чому у вагітних маловоддя виникає є гіпертонія. Лікарі жінці призначають препарати, які не дозволяють йому підніматися. Але причина може виявитися і більш важкою - це підтікання вод. Якщо води починають підтікати у другому триместрі, особливо до 26-28 тижнів, шанси на виживання дитини невеликі.

Чим небезпечне помірне маловоддя при вагітності ще може бути? Практично завжди складнощами з пологами. Так як при невеликій кількості вод плодовий міхур має плоску форму - він не допомагає розкриватися шийці матки. Саме тому пологи можуть затягнутися. Нерідко при маловодии, особливо в поєднанні з іншими відносними показаннями до оперативного розродження (наприклад, тазове передлежання плоду), лікарі проводять кесарів розтин.

Буває помірне і виражене маловоддя при вагітності, і саме друге може стати причиною загибелі плоду. Особливо небезпечний брак амніотичної рідини на термінах до 22-25 тижнів. Якщо кількість вод дуже маленьке, то це практично в 100% випадків означає важкі пороки внутрішніх органів у плода.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua