← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Утрожестан при вагітності

Як і навіщо приймати утрожестан при вагітності

Утрожестан при вагітності на ранніх термінахУтрожестан при вагітності призначається у разі наявної загрози її переривання на ранніх термінах. Цей гормональний препарат, має в складі натуральний прогестерон - гормон, який необхідний для розвитку вагітності. Він починає вироблятися жовтим тілом (утворюється після виходу яйцеклітини з фолікула) у другій половині менструального циклу і весь перший триместр вагітності. Після цю функцію бере на себе плацента. Але нерідкі випадки, коли цього гормону виробляється недостатньо, і тоді виникає загроза переривання вагітності. З'являються хворобливі спазми матки, кров'янисті виділення з піхви. Прийом утрожестана при вагітності у таких випадках необхідний навіть у тому випадку, якщо недолік прогестерону не був виявлений лабораторним шляхом до зачаття - на 21 день менструального циклу (саме тоді, коли цей аналіз достовірний).

Якщо аналіз показує недостатність другої фази менструального циклу, призначається утрожестан при плануванні вагітності, завдяки цьому формується ендометрій, готовий прийняти запліднену яйцеклітину, знижується скоротність маткових труб і матки. І якщо причина безплідності полягає саме в цьому, вагітність після утрожестана настає досить швидко, за умови відсутності інших перешкод до зачаття.

У деяких випадках лікарі замість цього препарату призначають інший - джерело штучного прогестерону. Дюфастон при вагітності в Росії призначається нерідко, широко рекламується. Але дослідженнями доведена ефективність і безпека саме першого препарату. До того ж дюфастон випускається в таблетках, тоді як утрожестан під час вагітності можна використовувати ще і у вигляді вагінальних свічок, що дуже зручно в разі токсикозу, і засвоюється препарат таким чином набагато краще.

Може призначатися утрожестан на ранніх термінах вагітності з профілактичною метою. Наприклад, якщо у жінки неодноразово були викидні на перших тижнях після зачаття, або якщо при попередніх вагітностях була діагностована істміко-цервікальна недостатність. Причому скасування утрожестана при вагітності, яка зазвичай рекомендується не раніше 12 тижня, в таких випадках повинна бути поступовою. При ИЦН прийом препарату може бути продовжений до 18-20 тижня.

Що стосується норм прийому препарату - вони можуть бути різними. Свічки випускаються з дозуванням 100 і 200 мг. При загрозі викидня зазвичай рекомендується використовувати 1 свічку 200 мг на добу, або 2 свічки по 100 мг. В рази препарату утрожестан при вагітності дозування може бути більше, якщо зачаття відбулося за допомогою технології ЕКО або вже при почавшомуся викидні. Максимально можлива дозування, безпечна для здоров'я, 3 вагінальні свічки по 200 мг на добу.

:Не має сенсу дізнаватися як приймати утрожестан при вагітності в профілактичних цілях у тому випадку, якщо в анамнезі є викидні, обумовлені порушенням хромосомного набору ембріона, що підтверджується результатами гістологічного дослідження. Для профілактики такого роду порушень потрібен не прогестерон, а фолієва кислота.

На жаль, побічні дії утрожестана при вагітності не дозволяють приймати його всім жінкам, яким це ліки призначено. Найчастіша причина відмови від цього препарату - незручності, пов'язані з введенням. Після нього бажано трохи полежати, так як в противному випадку свічка може просто витекти. Хоча лікарі в цьому проблеми не бачать і рекомендують своїм пацієнткам просто глибше вводити супозиторій або використовувати утрожестан свічки при вагітності перед сном (це кращий варіант). У тому ж випадку, якщо необхідний багаторазовий добовий прийом - існує серйозна загроза викидня, жінці в цілому рекомендований спокійний спосіб життя, або навіть постільний режим.

Утрожестан при вагітності відгуки не завжди хороші отримує ще з причини того, що провокує печіння в піхву. Така реакції може вважатися відносним симптомом наявності вагініту у жінок. Можливо, буде мати сенс здача мазка на флору. Можливі алергічні реакції, запаморочення, сонливість. У таких випадках лікар може порекомендувати зниження дозування або зміну препарату на прогестерон або дюфастон. Абсолютним протипоказанням до використання утрожестана є виражені порушення в роботі печінки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua