← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Узд на 22 тижні вагітності

Що дивляться на УЗД в 22 тижні вагітності

Що дивляться на узд на 22 тижні вагітностіУЗД на 22 тижні вагітності - це друге обов'язкове обстеження за російським медичним стандартам. Термін 20-22 тижні визначено не просто так. Адже саме на ньому можна діагностувати різні патології розвитку плоду і вчасно виправити ситуацію при необхідності. Що дивляться на узд на 22 тижні вагітності, які критерії особливо важливі?

1. Розмір частин тіла плода (фетометрия). Вимірюють біпаріетальний та лобно-потиличний розмір голови, її окружність, довжину стегнової кістки та гомілки, плеча і передпліччя, причому на обох кінцівках, окружність живота. За розмірами визначають термін вагітності. Але нерідко розміри несиметричні. Наприклад, голова на 23 тижні, а окружність живота на 22 тижні. У цьому випадку лікар може говорити про невелику затримку розвитку плода. Стаціонарного спостереження, КТГ, і, можливо, прийому лікарських засобів вимагає ситуація, коли затримка розвитку плода визначається 2-ма тижнями і більше. Для уточнення діагнозу можна зробити узд під час вагітності в іншого спеціаліста на іншому апараті.

2. Анатомія плода та вроджені вади розвитку. Лікар досліджує мозок, печінка, легені, нирки, кишечник, сечовий міхур, серце плоду. Можливо виявлення пороку серця, зміни у структурі головного мозку та інших внутрішніх патологій.

3. Пуповина і плацента. Факт обвиття дитини пуповиною узд на ранніх термінах вагітності у другому триместрі зазвичай не фіксує, точніше лікар не згадує цей факт у своєму висновку, адже малюк ще малий і ще не раз може застрягнути в пуповині і распутываться. Зате обов'язково пише скільки судин має пуповина (в нормі 2 артерії і 1 відень). Але приблизно у 0,5% майбутніх мам в пуповині 2 посудини, тільки 1 артерія, що може погано позначитися на розвитку плоду.

Що ж стосується плаценти, то визначають її знаходження - на передній або задній стінці матки або в її дні. Небезпечно, якщо плацента розташована дуже низько, близько до внутрішнього вічка або зовсім його перекриває. У такому разі різко збільшується ризик кровотеч, її відшарування. Це служить показанням до кесаревого розтину.

Також лікар визначає ступінь зрілості плаценти. Всього їх 4. І узд на 22 тижні вагітності норма, якщо ступінь зрілості дорівнює нулю. Передчасне дозрівання плаценти загрожує погіршенням постачання плода киснем і живильними речовинами.

Якщо товщина плаценти не відповідає нормі, це може бути ознакою запального в ній процесу, зазвичай внаслідок інфекцій, що передаються статевим шляхом. Таку вагітну особливо уважно спостерігають, призначають допплерографію для дослідження кровотоку.

4. Навколоплідні води. Коли вагітність 22 тижні узд обов'язково оцінює їх кількість. Маловоддя може бути ознакою початку гестозу, гіпотрофії та вад розвитку плода, внутрішньоутробної інфекції.

Багатоводдя також може свідчити про пороки розвитку плоду. А ще - про цукровому діабеті у матері. У разі занадто великого обсягу амніотичної рідини, плід до кінця вагітності має можливість вільно рухатися, що збільшує ризик обвиття її пуповиною. Крім того, через перерозтягнення оболонок плодового міхура, можливе дострокове відходження навколоплідних вод, слабкість родової діяльності.

5. Шийка матки. При трансвагінальної доступі можна дуже точно визначити її довжину, це важливо для ранньої діагностики істміко-цервікальної недостатності, оцінки ризику викидня або передчасних пологів. Патологічної вважається довжина шийки матки менше 2,5 див.

А ще узд на 22 тижні вагітності-стать дитини дозволяє досить точно визначити, а також зробити гарні фото, на яких буде цілком зображений малюк.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua