← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Узд на 32 тижні вагітності

Діагностична цінність УЗД в 32 тижні вагітності

Узд в 32 тижні вагітностіУзд на 32 тижні вагітності є третім плановим ультразвуковим обстеженням. Виконується воно здебільшого для визначення можливої затримки розвитку плода і огляду стану плаценти. Про це докладніше.

Узд на 32 тижні вагітності розшифровка така ж, як і при терміні 12 або 20 тижнів. Лікарі дивляться всі ті ж параметри - окружність голови, живота, розміри ручок і ніжок. Їх норми для тридцять другому тижні вагітності наступні:

БПР - 75-89 мм

ЛЗ - 95-113 мм

ОГ - 283-325 мм

ОЖ - 258-314

Плечова кістка і передпліччя - 52-62 мм, 45-53 мм відповідно.

Стегнова кістка та гомілка - 56-66 мм, 52-60 мм

В залежності від отриманих даних по всім цим пропорціям, розраховується приблизна вага і ріст дитини. Нерідко буває, що отримані результати не відповідають терміну вагітності. І якщо це невелике випередження - нічого страшного. Але в 32 тижні вагітності показники узд у вигляді відставання навпаки можуть бути ознакою внутрішньоутробної затримки розвитку плода. Причинами даної патології є недолік кисню і харчування, які потрапляють в організм дитини. В результаті цього може народитися слабкий, погано пристосований до позаутробного життя дитина, з маленькою вагою.

Форма затримки розвитку плода може бути симетричною і несиметричною. При симетричному - голова і тіло дитини менше, ніж повинні бути на даному терміні, рівномірно. При асиметричній зазвичай голова відповідає терміну, а обсяг живота менше. Хотілося б відзначити, що симетрична форма затримки розвитку плода при відставанні в 1-2 тижні може бути зовсім і не затримкою, а спадковою рисою. Якщо обоє батьків невисокого, навіть маленького зросту - дитина може народитися невеликим.

Зазвичай при діагностиці затримки розвитку дитини лікарі рекомендують УЗ-контроль через 2-3 тижні. Але є і приємна новина для тих, хто побоюється за потенційний шкоду узд при вагітності (якого, до речі, немає) - стежити за розвитком дитини може і лікар в жіночій консультації. Це можливо шляхом вимірювання сантиметровою стрічкою висоти дна матки. Якщо рівень на 2 і більше сантиметрів менше, ніж має бути на поставленому терміні - це говорить про гіпертрофії плода. Крім цього обов'язково проводять доплерографію і КТГ, спостерігають за кровотоком і серцебиттям плоду. Таким чином можна діагностувати гостру гіпоксію. Лікування гіпертрофії плода проводять в умовах стаціонару. Жінці призначають медикаментозні препарати для «підтримки» плоду, поліпшення кровотоку. Якщо ж затримка розвитку стає ще більш помітною, стан дитини погіршується - проводиться екстрене кесарів розтин на будь-якому терміні, по можливості з попередньою медикаментозною підготовкою легенів дитини до розкриття.

Причиною гіпертрофії плода може бути передчасне дозрівання плаценти. І це теж видно на УЗД. Всього у плаценти діагностують 4 ступеня дозрівання. У 32 тижня у нормі плацента 0 або 1 ступеня зрілості. 2-я ступінь також вважається нормою, якщо до розвитку дитини немає претензій. Ближче до пологів плацента досягає 3-го ступеня зрілості, при переношеній вагітності - 4-ий. Чим більше ступінь зрілості плаценти - тим більше ризик кисневого голодування для дитини. На жаль, «оновити» плаценту ніяк не вийде. Лікарі можуть проводити лише підтримуючу терапію. Крім ступеня зрілості, фахівці звертають увагу і на товщину плаценти. Якщо вона не в нормі - це може говорити про внутрішньоутробної інфекції. Найчастіше ті чи інші проблеми з плацентою спостерігаються у жінок з гестозом.

До речі, ще про плаценті. На УЗД на 32 тижні вагітності обов'язково дивляться її розташування. Небезпечно, якщо він низький, тобто плацента розташована близько до внутрішнього вічка або зовсім його перекриває. Найчастіше, це стає причиною для дострокового оперативного розродження, так як передчасне відшарування плаценти викликає дуже сильне кровотеча. В результаті можуть загинути і мати, і дитина.

Фото узд на 32 тижні вагітностіВажливим чинником перебігу вагітності є кількість амніотичної рідини - навколоплідних вод. Нерідко жінкам ставляться діагнози «багатоводдя» або «маловоддя». Однак у постановці даних діагнозів нерідкі помилки, і клінічно значущими вони є тільки при значних відхиленнях від норми. Так, при вираженому маловодии у жінок частіше трапляються передчасні пологи, і настає антенатальна загибель плода. Багатоводдя ж нерідко виникає на тлі інфекцій, які можуть завдати шкоди дитині. Скоригувати кількість навколоплідних вод за допомогою медичних втручань практично неможливо.

Але вистачить про медичних тонкощах. Чим цікаво обстеження на даному терміні для самих жінок? Тим, що дитина вже досить крупненький і його можна гарненько роздивитися. Особливо якщо проводиться 3D або 4D дослідження.

Коли йде 32 тиждень вагітності на фото узд можна побачити досить чіткий портрет дитини і навіть відзначити його зовнішню схожість з батьками. До речі, така чіткість показова і в плані виявлення різних маркерів хромосомних патологій. І ще один приємний момент - узд на 32 тижні вагітності-стать дитини показує чітко, якщо малюк повернувся обличчям до передньої стінки матки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua