← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Узд під час вагітності

Коли роблять УЗД при вагітності

Скільки разів можна робити узд під час вагітностіУЗД під час вагітності виконується не менше 3 разів, у разі своєчасної постановки на облік майбутньої матері і виконання нею рекомендацій лікаря. Крім того, існують терміни, ультразвукове дослідження на яких дасть максимум корисної інформації для лікаря. Але іноді доводиться від них відходити, з'являються індивідуальні терміни узд під час вагітності. Як правило, таке відбувається при підозрі будь-яких патологій.

Отже, указом Моз РФ встановлена рекомендація про трикратне УЗД-дослідженні в процесі вагітності. Терміни виконання - 11-13 тижнів, 18-20 тижнів, 32-34 тижні.

Перше узд під час вагітності може бути виконано і раніше терміну. Наприклад, при підозрі на завмерлу, позаматкову вагітність, загрозу викидня. Вже з терміну 4,5 тижні лікар може точно сказати, що ембріон живий (якщо у нього є серцебиття), а практично з початку затримки менструації виявити плодове яйце в матці (при нормальній матковій вагітності). Але таке раннє додаткове дослідження не є протипоказанням до проведення УЗД в стандартні терміни. Адже саме в ці терміни можна помітити деякі маркери, що вказують, наприклад, на синдром Дауна, а також виявити можливі проблеми з шийкою матки - істміко-цервикальную недостатність. Саме на УЗД, причому бажано проведений з використанням вагінального датчика, можна точно виміряти довжину шийки матки, яка в нормі не менше 3 див. Менша її довжина, тенденція до швидкого вкорочення - показання до накладання швів або носіння кільця-песарію.

Друге узд під час вагітності дозволяє побачити різні патології розвитку плода, його органів, виміряти кількість навколоплідних вод, розміри плода, а також у більшості випадків дізнатися його статеву приналежність, довідатися ступінь зрілості плаценти (у нормі в 20 тижнів повинна бути нульовою), виміряти довжину шийки матки.

Третє планове УЗД-дослідження дуже важливо, так як воно показує наскільки за ці тижні «постаріла» плацента, може вона виконувати свої функції, яку кількість навколоплідних вод, немає відставання у розвитку дитини і загрози передчасних пологів. Слід зазначити, що коли роблять узд під час вагітності великих термінів, жінки можуть відзначати надмірну рухливість плода. Це не повинно турбувати. Крім того, на проведення по шкірі датчиком матка може реагувати локальним тонусом - але це не привід для лікаря ставити жінці діагноз «загроза переривання вагітності».

Що ж стосується частоти обстежень, то скільки разів можна робити узд під час вагітності не прописано ні в одному підручнику з акушерства і гінекології, так як ніякої шкоди від даної процедури ні матері, ні дитині немає. Немає жодних відомостей про несприятливому впливі ультразвуку. Однак і безпідставно часто проводити обстеження не варто. Це не доцільно. Як правило, узд під час вагітності по тижнях в першому триместрі проводиться після ЕКЗ, але в цьому випадку існує серйозна загроза викидня. Якщо ж жінка відчуває себе добре, вагітність розвивається нормально, аналізи в нормі - сенсу проводити УЗД поза планових термінів немає.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua