← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

УЗД при вагітності

версія для друку

УЗД при вагітності на ранніх, пізніх термінах


узд при вагітностіУЗД-ДІАГНОСТИКА ПРИ ВАГІТНОСТІ в залежності від строку і протікання вагітності вирішує різні завдання.

УЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ 5-8 тижнів. УЗД проводять для підтвердження факту вагітності і визначення місця імплантації ( прикріплення ) плодового яйця. За наявності серцевих скорочень ( визначаються з 5-7 тижнів вагітності ) і рухової активності ( перші рухи - на терміні 8-9 тижнів ) дається висновок про життєздатність ембріона. На цьому терміні не може бути й мови про вимірювання параметрів. Вимірюють діаметр плодового міхура і куприка-тім'яної розмір плоду, дивляться стан хоріона ( майбутньої плаценти ) і вод. Якщо виникають питання, через 3-5 днів призначається ще одне УЗД.


УЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ 10-12 тижнів УЗД потрібно для підтвердження прогресуючої вагітності та уточнення терміну. В цей час строк вагітності і передбачувану дату пологів ( ПДР ) можна визначити з точністю до 2-3 днів. Далі похибка при визначенні ПДР буде вище. Лікар вимірює розмір комірцевої зони ( товщину м'яких тканин в області шиї ) для виключення хромосомних захворювань і визначає місце прикріплення плаценти, кількість і якість вод, а також виявляє можливі ознаки ускладнень ( гіпертонус матки, відшарування плаценти, істміко-цервікальна недостатність ).


УЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ 22 тижні. 20-24 тижні - важливий, скринінговий термін, коли основна увага при УЗД приділяють виявленню/виключення вад розвитку, визначають, чи відповідає розмір плоду передбачуваному терміну вагітності, досліджують стан вод і плаценти.


УЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ 30-32 тижні. Об'єкти дослідження ті ж. Ще оцінюють рухову активність плода і додатково проводять доплеровське дослідження, яке потрібно для оцінки інтенсивності матково-плацентарного і фетоплацентарного кровотоку.


УЗД ПЕРЕД ПОЛОГАМИ. Можуть робити УЗД для визначення маси майбутнього малюка, його стану, стану, виявлення можливого обвиття пуповиною.Інші об'єкти УЗД при вагітностіСтан шийки матки

Довжина шийки матки змінюється пропорційно терміну вагітності і становить в середньому 3 див. В нормі шийка не повинна бути скороченою. Зеви, внутрішній і зовнішній, закриті. Ближче до пологів шийка починає згладжуватися. Якщо це відбувається передчасно, може йти мова про істміко-цервікальної недостатності, яка найчастіше вимагає накладання стягуючих швів на шийку.Стан міометрії матки

Термін «гіпертонус матки», означає, що лікар помітив потовщення тіла матки в якійсь її частині, що говорить про спазмі гладкої мускулатури. Це нормально в останньому триместрі, коли матка тренується, готуючись до пологів, а може означати загрозу переривання вагітності - якщо живіт «кам'яніє» не тільки на УЗД і цей стан прогресує.Стан плаценти

Плацента постачає кисень, поживні речовини і захищає плід від шкідливих. Якщо вона функціонує погано, неминуче буде страждати дитина.

Розташування ( по передньої стінки матки, по задній стінці, зліва, справа, в області дна ). Іноді визначається передлежання плаценти, коли її нижній край перекриває внутрішній зів матки. Мінімально допустима відстань від нижнього краю плаценти до зіва матки - 5 см, а краще більше. В іншому випадку в пологах великий ризик передчасного відшарування плаценти. Якщо відстань менше 5 см, роблять кесарів розтин. Що стосується передлежання, повного або часткового ( теж показання до кесаревого ), якщо вам його визначили на початку вагітності, не лякайтеся: плацента має властивість «мігрувати», тобто підніматися. І нерідко буває так, що вагітність, що почалася «передлежання хоріона» ( майбутньої плаценти ), закінчується природними пологами.

Структура і ступінь зрілості. До 27-го тижня ступінь зрілості плаценти зазвичай нульова, з 27-ї по 32-ю - перша, на 32-36-й тижнях - друга, а з 36-ї допустима третя. Але і перша ступінь можлива до 40-го тижня. Буває, що і «літня» плацента добре справляється зі своїми функціями, тому не панікуйте, а проведіть додаткові дослідження.Кількість і структура вод

Норма при визначенні кількості амніотичної рідини - поняття дуже суб'єктивне. Можна сказати, що відстань від тіла дитини до стінки матки повинно бути в межах 2-8 см у найглибшому кишені. Щоб зрозуміти, що таке « кишені», уявіть собі плодовий міхур, розділений на чотири частини. Посередині знаходиться дитина. «Кишені» - це, спрощено кажучи, ділянки з вільної рідиною між дитиною і стінкою матки.Якщо діагноз:

узд при вагітностіМаловоддя. На ранньому терміні це може бути пов'язано з інфекційним процесом, з порушенням функції плаценти. Якщо такий діагноз поставлений в кінці вагітності, можливо, мова йде про переношуванні.

Багатоводдя. Він зустрічається як при патологічних, так і при нормальних фізіологічних станах. Воно може говорити про інфекції, аномалії розвитку плода, а також пов'язане з резус-проблемами. Також воно нерідко зустрічається, якщо малюк обіцяє бути великим, при багатоплідній вагітності, а може, це просто індивідуальна особливість жінки.

Суспензії або каламутні води. Зовсім недавно в цьому випадку передбачався інфекційний процес, зараз до такого спостереження лікарі ставляться лояльно. Після 30-го тижня суспензія може бути обумовлена плаваючим епітелієм ( ваш малюк «линяє» точно так само, як і ви після душу з мочалкою залишаєте у ванній частинки омертвілої шкіри ), а з 35-го тижня у водах цілком допустимо присутність невеликої кількості меконія.Структурні зміни

Кальцинати. Кальциноз - це відкладення солей кальцію в плаценті. Воно цілком виправдано на останніх термінах вагітності ( невеликі ділянки можуть з'явитися при першого ступеня зрілості плаценти ).

Виражену дольчатость плаценти. Зріла плацента виглядає, як апельсин, з якого зняли шкуру. Це природний етап, характерний для другої ступені зрілості.

Змертвілі ділянки (інфаркт плаценти ). Інфаркт плаценти - це ділянка, де немає кровообігу, тобто частина плаценти не постачає плід киснем і живильними речовинами. Це допустимо приблизно за тиждень до пологів. На ранніх термінах велика кількість і велика площа таких ділянок може призвести до фетоплацентарної недостатності і як наслідок до затримки внутрішньоутробного розвитку плода.Параметри розвитку плоду в I триместрі

Критерії при визначенні терміну вагітності в I триместрі є КТР ( куприка-тім'яної розмір плоду )

Строк,нед4567891011121314
КТР, см0.30.40.50.91.42.02.73.64.75.97.2


Крім цього вимірюють середній внутрішній діаметр плідного яйця ( Дв )

Термін,міс.345678910111213
ДВ,мм3681420273440475360


Розшифровка скорочень

 • БПР, або БРГП ( BPD ) - бипариентальный розмір голови
 • ЛЗР - ( OFD ) - лобно-потиличний розмір голови
 • ДГрК - діаметр грудної клітки
 • ДБ - ( FML ) довжина стегна ( під цим розуміють довжину стегнової кістки )
 • ДЖ - ( ABD ) діаметр живота
 • ОЖ - ( AC ) окружність живота
 • ОГ - ( НС ) окружність голови
 • ДП - ( HUM ) довжина плеча
 • РС - розмір серця
 • РМ - розмір мозочка


Дешифровка

узд при вагітностіОтже, візьміть протокол дослідження, влаштуйтеся зручніше - починаємо дешифрування. У самому верху - ваші ПІБ. Другий пункт - вказівка першого дня останньої менструації і передбачуваний термін вагітності. Третя і найбільша частина в протоколі - ваша дитина, головний герой дослідження. Про нього ви можете дізнатися наступне:

1. Плід. Скільки їх у наявності, його ( їх ) стан.

2. Передлежання ( головне, тазове, поперечне, косе, нестійке ). До 30 тижнів вагітності плід може крутитися в матці як йому завгодно, у тому числі лежати і поперек, і по діагоналі. Після 30 тижнів настає пора визначитися, і він повинен зайняти належне йому вес-предлежащее положення. Однак нерідко буває і тазове. В цьому випадку у вас існує ймовірність кесаревого розтину, хоча завжди є шанс, що до пологів дитина перевернеться.

3. Фетометрия плода:
 • стандартно це вимір голови - БПР ( замість цього або додатково вимірюють ЛЗР та ОГ, живота - ДЖ, або ОЖ, стегна - ДБ ( додатково можуть бути відзначені показники довжини великої гомілкової кістки, малої гомілкової кістки, довжина гомілки ), розміри мозочка і серця;
 • передбачувана маса плода і його зростання;
 • термін, яким відповідають показники;
 • приріст плода з попереднього дослідження: адекватний, прискорений, сповільнений, відсутній;
 • ознаки гіпотрофії плода виявлено/не виявлено ( за яким типом ).

Якщо ви виявили невідповідність параметрів передбачуваному терміну, не поспішайте панікувати.

Термін вагітності встановлено неправильно. Овуляція не завжди відбувається на 14-й день циклу, звідси і різниця в тривалості нормальної вагітності - від 38 до 42 тижнів. Ще складніше в ситуації з погодками, коли жінка замість місячних раптом виявляє смугастий тест. У такому випадку дані УЗД ( в динаміці ) служать підставою для коригування терміну передбачуваних пологів.

Конституціональні особливості будови плоду. Допускається похибка в фетометріческіх показниках плода з урахуванням особливостей його розвитку та індивідуальної будови організмів батьків. Висновки про індивідуальні особливості розвитку лікар робить за результатами УЗД-дослідження в динаміці та виходячи з особливостей конституції батьків.

Дитина розвивається стрибкоподібно. Це актуально для кінця другого - початку третього триместрів.

Існує можливість затримки внутрішньоутробного розвитку плода - ЗВУР, або синдром затримки розвитку плода ( СЗРП ). ЗВУР буває симетрична й асиметрична. У першому випадку відбувається пропорційне відставання всіх показників ( від 2 до 4 тижнів ). При асиметричній формі є невідповідність розміру живота розміром голови з терміну. При підозрі на ЗВУР проводять УЗД в динаміці, доплерографію і кардиотокографическое дослідження. В сумі це дозволяє визначити, чи є причини для занепокоєння.

Іноді недосвідчені узисты або навіть самі жінки, аналізуючи результати УЗД, ставлять діагноз затримки розвитку тільки на тій підставі, що, скажімо, розміри голови дитини відповідають терміну розвитку плоду, а ніжки відстають на тиждень-два. Це велика помилка: плід може розвиватися нерівномірно, стрибкоподібно. Саме тому при підозрі на ЗУВР дуже важливо спостерігати дитини в динаміці ( через кожні 1-2 тижні ), щоб не проводити невиправдану терапію.

4. Розміри комірцевого простору. У нормі на терміні 12 тижнів воно не повинно перевищувати 2.5-3 мм. Збільшене ковнірове простір може говорити про хромосомних захворюваннях. Однак перевищення норми не є безспірною ознакою і говорити щось більш певне можна тільки при наявності обтяженого анамнезу ( хворі родичі, вже наявний хворий ( дитина ) і результатів тесту на альфа-фетопротеїн ( АФП ), який роблять у строки 15-20 тижнів. Остаточно підтверджує або спростовує діагноз обстеження крові з пуповини плода.

5. Вроджені вади плоду - виявлено/не виявлено.

6. Визначається або немає обвиття пуповиною шиї. Це має значення для вибору тактики родів і актуально, відповідно, перед самими пологами. Найголовніше, про що ви повинні пам'ятати: обвиття пуповиною нерідке і некритичне явище.

7. ЧСС - частота серцевих скорочень плода. У нормі вона повинна бути в межах 110-180 уд./хв. Із збільшенням термінів вагітності серцебиття стає рідше - 120-160 уд./хв.

узд при вагітностіУЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ


Перше УЗД при вагітності


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
13.04.2010 15:34 | Емілія | Re: УЗД при вагітності
Дякую за докладну статтю!


25.03.2010 16:36 | Марина | Re: УЗД при вагітності
Гарна, дуже докладна стаття. На попереднє запитання відповім, що коли мені робили УЗД в 12 тижнів, то вже точно сказали стать дитини, та ми й самі з чоловіком це побачили на екрані :-)


06.02.2010 11:39 | Наталія | Re: УЗД при вагітності
Чи можна дізнатися стать дитини на 11 тижні вагітності?


16.04.2009 20:50 | Катерина | Re: УЗД при вагітності
Для мене стало відкриттям, що УЗД при вагітності роблять цілих 5 разів, мені робили УЗД всього 3 рази: в 12 тижнів, у 22 тижні і останній раз в 35 тижнів. Звичайно сам процес того, як робили УЗД це щось: в перший раз-хотіла дізнатися хто там, мені сказали що ще нічого не видно, хоча я читала що вже за 9 тижнях вагітності можна дізнатися стать дитини. Під час другого УЗД сказали, що дівчинка, точно не видно, але за ознаками точно вона, тому що не було видно розпізнавального органу. І тільки під час третього УЗД при вагітності мені сказали що це хлопчик - ну і народився хлопчик. Звичайно було цікаво прочитати розшифровку значень УЗД, тому мені дали цей листочок і що там і як там більше половини мені було майже нічого не зрозуміло.


1
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua