← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

У які дні можна завагітніти

Дні, коли можна завагітніти

У які дні можна завагітнітиУ які дні можна завагітніти - це питання хвилює всіх жінок, що живуть статевим життям: і тих, хто хоче дитини, і тих, хто як вогню боїться вагітності. Коли ж може відбутися зачаття?

Звернемося до жіночої фізіології. Практично кожен місяць у здорової жінки репродуктивного віку відбувається овуляція - день, коли яйцеклітина готова до запліднення. Дані 1-2 доби припадає приблизно на середину менструального циклу. Таким чином, при 28-денному циклі овуляція відбудеться приблизно на 14 день, а при 35-денному - на 17. Але це все дуже приблизні підрахунки, існують методики, що дозволяють з досить високою точністю обчислити дні, коли можна завагітніти.

1. Метод вимірювання базальної температури. Необхідно з початку менструального циклу, в один і той самий ранковий час, відразу після пробудження від нічного сну, вимірювати базальну температуру. В принципі, можна вимірювати температуру і в роті, і в піхву, але найбільш точні результати виходять при вимірюванні температури в задньому проході. Похибки можуть виникати в тих випадках, якщо у вас унаслідок хвороби або втоми, підвищена температура тіла, якщо незадовго до вимірювання ви випили багато алкоголю, якщо нічний сон тривав менше 6 годин, або менш ніж за 6 годин відбувся статевий акт, при прийомі деяких лікарських засобів. І це ще далеко не всі нюанси.

У які дні можна завагітніти календар допоможе обчислити, складений на основі графіка. Кожен день ви повинні вносити результати вимірювань в спеціальний графік. Зазвичай у першій половині циклу температура коливається від 36.6 до 36.9, а відразу після овуляції збільшується до 37 градусів і вище. Щоб дізнатися заздалегідь про свою овуляції, потрібно дуже уважно, прискіпливо стежити за графіком. Невелике зниження температури на 12-16 день як раз-таки передрікає вихід яйцеклітини з яєчника в найближчі години. Відповідно, ті жінки, які бажають дитину, повинні вживати відповідні дії, а ті, хто охороняється календарним методом (обчисленням «небезпечних» днів менструального циклу) утримуватися від інтимних відносин або оберігатися бар'єрної контрацепцією (презервативом, піхвовим ковпачком, жіночим презервативом, сперміцидами або чим-небудь подібним).

2. Другий метод визначення в які дні можна завагітніти, набагато сучасніше і точніше. Це тести на овуляцію. Вони дуже схожі на ті тести, які показують вагітність і результат, до речі, також демонструють двома смужками. Одна тільки різниця між ними є - речовина, що міститься в тісті, реагує з іншим гормоном (LH). Він утворюється за 24-36 годин до овуляції. Тому дуже важливо робити тести щодня, в один і той же час, щоб не пропустити довгоочікувана подія. Після вміст ЛГ різко зменшується, тести і знову стають «негативними». Дуже зручно, що виробники вкладають у коробочки відразу кілька тест-смужок.

3. У разі безпліддя діагностувати дні, коли можна завагітніти рекомендується за допомогою фолликулометрии, простіше кажучи, за допомогою УЗД. Приблизно з 10 дня від початку останнього менструального кровотечі потрібно відвідувати кабінет УЗД. Лікар буде оцінювати зростання домінантного фолікула в яєчнику. По досягненні діаметра 18-24 мм він розривається, і яйцеклітина виходить в очікуванні свого запліднення. У рідкісних випадках такий великий фолікул не призводить до овуляції. З тих чи інших причин він не може розірватися або регресувати. Основні ознаки того, що настав сприятливий період для зачаття, які лікар бачить на моніторі, це жовте тіло в яєчнику при відсутності домінантного фолікула (який був і ріс, стежили за ним в динаміці), трохи рідини в позадиматочном просторі. Тепер головне, щоб запліднив яйцеклітину сперматозоїд, і щоб вона имплантировалась для свого подальшого розвитку куди треба - в стінку матки. У цьому чималу роль грає якість ендометрію, він до моменту овуляції також повинен досягти певної товщини, інакше яйцеклітина не зможе прикріпитися і загине. Звичайно, даний спосіб не відрізняється економністю і підходить найкраще для жінок, які дуже хочуть, але ніяк не можуть завагітніти. Всім іншим варто прислухатися до власного організму.

4. Суб'єктивні відчуття. Є категорія жінок, які відчувають в які дні можна завагітніти. Просто з циклу в цикл у них повторюються деякі відчуття, з чого можна зробити певні висновки. Досить поширені такі ознаки сприятливих днів для зачаття, як біль внизу живота або в області одного з яєчників, підвищення сексуального потягу, а також рясні виділення з піхви. Досвідчений гінеколог їх відразу помічає. Головна відмінність від симптому якого-небудь інфекційного захворювання - це те, що виділення прозорі, не мають запаху і безслідно зникають протягом 2-3 днів. «Лікувати» їх не потрібно.

Не в кожному менструальному циклі є дні, коли можна завагітніти. У будь-якої жінки мінімум 1-2 рази на рік трапляються ановуляторні цикли. Їх легко визначити і за допомогою вимірювання БТ (немає стрибків температури), і за фолликулометрии (не утворюється домінантний фолікул), і за допомогою тестів на овуляцію (протягом усього циклу вони залишаються негативними).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua