← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Внутрішньоутробні інфекції ( ВУІ )

версія для друку

Внутрішньоутробні інфекції ( ВУІ ): вплив на вагітність і плідКожній майбутній мамі доводиться здавати аналізи на безліч інфекцій - навіть якщо він відчуває себе абсолютно здоровою. Особлива тривога виникає у жінки, якщо виявлені збудники якого-небудь захворювання. Яку ж небезпеку становлять внутрішньоутробні інфекції ( ВУІ ) плода і чи можна їм запобігти?

внутрішньоутробні інфекції ( ВУІ )ВНУТРІШНЬОУТРОБНА ІНФЕКЦІЯ ( ВУІ ) - інфекція, яка розвивається у плода в утробі матері. Джерелом зараження внутрішньоутробної інфекцією є організм вагітної жінки. У цьому випадку дитина народжується вже інфікованим або хворим. Можливо також зараження дитини безпосередньо в пологах, при проходженні через інфіковані родові шляхи.

Під час вагітності жінка може захворіти будь-інфекцією, і кожна з них може мати несприятливий вплив на плід. Але здатність різних мікроорганізмів до інфікування плода та плаценти різна. Більшість з них можуть негативно вплинути на плід тільки при наявності супутніх факторів у вигляді яких-небудь захворювань, несприятливих умов життя, стресових ситуацій.

До безумовних збудників, особливо часто викликають формування важкої патології плода, відносяться інфекції, об'єднані в так званий TORCH-комплекс: То-токсоплазмоз, R-краснуха, З-цитомегаловірус і Н-герпес.

Хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, гонорея, відносяться до захворювань, що передається статевим шляхом (ЗПСШ ), не викликають настільки важкого ураження плода, як інфекції TORCH-комплексу, але, враховуючи їх широке розповсюдження серед жінок дітородного віку, значення цих інфекцій також велике.

Значну небезпеку для плода представляють віруси гепатитів В і С, ВІЛ та сифіліс. В даний час обстеження на всі ці інфекції є обов'язковим для всіх вагітних.Діагностика внутрішньоутробних інфекцій ( ВУІ )

Для виявлення збудників ЗПСШ проводиться діагностика з допомогою полімеразної ланцюгової реакції ( ПЛР ), яка виявляє ДНК збудників. Для цього на дослідження беруть зіскрібки із статевих органів.

Кров досліджують на наявність антитіл до збудників інфекцій TORCH-комплексу, ВІЛ, сифілісу та гепатитів В і С.

Про те, що інфікована вагітна, швидше за все, доктор повідомить їй за результатами обстеження, так як більшість цих захворювань протікають безсимптомно.

Виявлення збудника за даними ПЛР ( ДНК - дослідження )може означати або носійство, або наявність захворювання. В залежності від конкретної інфекції для уточнення діагнозу можуть використовуватися бактеріологічні посіви та/або аналізи крові.

При дослідженні аналізів крові можуть бути виявлені захисні антитіла класів М і G. Якщо в крові виявлені тільки антитіла класу G, це означає, що інфікування відбулося досить давно, можливо, ще до вагітності, в організмі сформувався імунітет до даного збудника і в даний момент захворювання не становить небезпеки для матері і плода.

Виявлення антитіл класу М в більшості випадків вказують на гостру фазу захворювання, навіть якщо немає ніяких проявів. Якщо антитіла до збудника не виявляться, значить, імунітету до цього захворювання в організмі немає. Проте в кожному конкретному випадку можливі варіанти, тому оцінювати результати аналізів повинен лікар.Вплив внутрішньоутробних інфекцій ( ВУІ ) на вагітність

внутрішньоутробні інфекції ( ВУІ )Наявність у вагітної жінки інфекції може спровокувати переривання вагітності на будь-якому терміні. Це може відбуватися або у зв'язку з підвищенням тонусу матки у відповідь на запалення в статевих органах жінки, або у зв'язку з внутрішньоутробним інфікуванням плода.

Внутрішньоутробна інфекція ( ВУІ ) може проявлятися ураженням різних органів і тканин плоду: запалення печінки ( гепатит ), шлунково-кишкового тракту ( гастроентеритом ), легенів ( пневмонією ), оболонок і речовини головного мозку ( менингоэнцефалитом ), вуха ( отит ), слизової оболонки носа ( ринітом ), шкірних покривів ( піодермією ) та ін Причому тяжкість захворювання плода і новонародженого значно більш виражена, ніж у дорослої людини. Дуже висока ймовірність проникнення мікроорганізмів у кров з розвитком ураження всього організму дитини.

Найбільші проблеми виникають при ко-інфекції. Відомо, що поєднання навіть двох інфекцій взаємно підсилює їх негативний вплив на організм, а також викликає зниження імунітету, з-за чого зменшується ефективність лікування.

Слід також відзначити той факт, що навіть при нормальній вагітності відбувається деяке пригнічення імунітету, необхідне для виношування плоду, тому саме при вагітності можна спостерігати активізацію прихованих інфекційних захворювань.

При наявності в організмі вагітної жінки збудника якої-небудь інфекції найчастіше є запалення піхви і шийки матки - це лікар може виявити при огляді, але, як вже було сказано, процес може протікати приховано, без яких-небудь виражених проявів.

Якщо інфекція не буде виявлена на етапі, надалі можливо її поширення на слизову оболонку матки, оболонки плоду і плаценти і, далі, інфікування плода.

При наявності повноцінного імунітету у вагітної жінки інфекція може не впливати на стан плода, залишаючись локалізованої в каналі шийки матки і піхву. У цьому разі, проте, зберігається можливість інфікування немовляти при проходженні через родові шляхи матері.

Слід зазначити, що легка, можливість навіть безсимптомна, інфекція у матері може викликати розвиток важкого ураження плаценти і плода, аж до його загибелі.

Тяжкість захворювання плоду і результат вагітності безпосередньо залежать від строку, на якому відбулося інфікування. Чим раніше інфекція поширюється на плід, тим важче його стан. На ранніх термінах вагітності ( до 10-12 тижнів ) інфікування плода, як правило. Супроводжується його внутрішньоутробної загибеллю і раннім викиднем.

На більш пізніх термінах під впливом інфекції можливе формування патології різних органів і систем плода, наприклад гідроцефалії - скупчення рідини в шлуночках головного мозку. Якщо інфікування відбулося перед пологами, то захворювання проявляється в перші дні після пологів.

внутрішньоутробні інфекції ( ВУІ ): лікуванняОсновним проявом страждання плода під час вагітності є розвиток плацентарної недостатності. При цьому порушуються процеси доставки поживних речовин і кисню, необхідних для росту і розвитку плода, вироблення необхідних для розвитку і збереження вагітності гормонів, а також процес виведення токсичних речовин; погіршується і антимікробну дію плаценти.

Для запобігання внутрішньоутробного інфікування плода проводиться лікування захворювання у вагітної жінки. Як правило, це антибактеріальні засоби, які призначаються у другому триместрі вагітності, коли ризик несприятливого впливу лікарських препаратів на плід значно знижується.

На жаль, вибір препаратів, дозволених до використання при вагітності дуже обмежений, тому лікування інфекцій в умовах вагітності представляє певні труднощі.

Крім лікування основного захворювання проводиться профілактика плацентарної недостатності, тому здорова плацента в більшості випадків перешкоджає поширенню інфекції до плоду.

З цією метою призначають препарати, що покращують кровообіг, знижують тонус матки, метаболічні комплекси, що поліпшують харчування плода.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua