← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вірогідність завагітніти після прийому протизаплідних

Ймовірність вагітності після прийому протизаплідних

Яка ймовірність завагітніти після прийому протизапліднихВірогідність завагітніти після прийому протизаплідних таблеток підвищується. Цю особливість вже давно помітили і застосовують у практиці лікування безпліддя лікарі. Дане явище носить назву ребаунд-ефект або ефект відміни. І все б добре, але чи безпечні для жіночого організму оральні контрацептиви і не зроблять вони негативний вплив на дитину, якщо вагітність настане відразу після їх скасування?

Почнемо з того, що оральні контрацептиви не можна починати пити без консультації лікаря. Так, численні препарати продаються в аптеках без рецептів. Але це не означає, що їх можна купувати і починати пити будь-якій жінці. Все тому, що існує чимало протипоказань до прийому протизаплідних таблеток, а ще тому, що вони мають безліч побічних ефектів. І якщо з побічними ефектами у вигляді міжменструальних виділень, невеликого набору ваги, зниження лібідо, головний біль ще можна впоратися або змиритися, то з протипоказаннями справа йде набагато складніше...

У кого найчастіше виникає безпліддя? У жінок старше 35 років. Чим старше жінка, тим більше у неї хронічних захворювань, організм «зношується» навіть при здоровому способі життя. І овуляції трапляються набагато рідше. Викликати овуляцію як раз таки і можна скасуванням гормональних контрацептивів. Є тільки та, причому не одна. Комбіновані оральні контрацептиви не можна пити курящих жінок старше 35 років. А адже зараз курить добра четверта-п'ята частина жіночого населення... Якщо не послухати цієї заборони і все ж розпочати пити таблетки без обмеження куріння, можна спровокувати у себе інсульт, тромбоз і різні гострі серцево-судинні захворювання. Так що, якщо ви палите і хочете скористатися цією можливістю стимулювати овуляцію, доведеться потерпіти без сигарет. Якщо ж за звичкою немає сил впоратися - потрібно шукати інші способи лікування безпліддя.

Але куріння - це аж ніяк не єдине протипоказання до прийому протизаплідних таблеток. Не можна їх приймати жінкам з тяжкими захворюваннями печінки, нирок, середньої і важкої ступенем гіпертонії, при тромбозі в анамнезі, цукровому діабеті і т. д. Всі ці протипоказання знають гінекологи і обов'язково перед призначенням таблеток проводять бесіду з пацієнткою. В деяких випадках потрібно здача аналізів крові і сечі. А ось на гормони аналізи здавати для призначення КОК зовсім необов'язково. Сучасні низкодозированные препарати мають подібний склад. Різняться хіба що тільки ціни (на оригінали вище, ніж на дженерики). Препарати з андрогенами можуть бути призначені жінкам з метою лікування акне, усунення жирності волосся. Правда, за 3 місяці ефект навряд чи вийде відчути...

І все ж коли можна завагітніти після прийому протизаплідних таблеток? Відразу ж. Саме в перший цикл відміни препарату практично напевно відбудеться овуляція. Ваша ж завдання в цей сприятливий для зачаття день зайнятися любов'ю без оберігання. Не турбуйтеся, ніякого негативного впливу ні на виношування, ні на дитину раніше прийняті оральні контрацептиви не нададуть. Колись лікарі давали рекомендації про те, що потрібно почекати 2-3 місяці перед зачаттям після скасування протизаплідних таблеток. Але з сучасними низкогормональными препаратами це зовсім не актуально.

Залишилося з'ясувати яка ймовірність завагітніти при прийомі протизаплідних таблеток і чи потрібно в такій ситуації робити аборт? Вірогідність дуже низька (не більше 1%) при дотриманні всіх правил прийому. Щоб ефективність контрацепції була максимальною, потрібно приймати таблетки строго в один і той же час, ні в якому разі не пропускати. При діареї та блюванні випити додаткову таблетку, якщо вони сталися менш, ніж через 4 години після прийому препарату. Впливати на ефективність гормональної контрацепції можуть інші лікарські препарати. Частина їх описана до інструкції до контрацептивів. Якщо вам необхідно приймати який-небудь лікарський препарат, і паралельно ви приймаєте гормональні таблетки - проконсультуйтеся з гінекологом. Особливо впливають на ефективність гормональних таблеток антибіотики, але і засоби народної медицини не відстають. Той же звіробій може спричинити собою проривна кровотеча і настання вагітності.

Якщо ж вагітність при прийомі протизаплідних таблеток все ж настала, то аборт робити не потрібно. Ваші дії повинні бути наступними: треба визначити, чи є вагітність чи ні (потрібно зробити тест, здати кров на ХГЛ) і якщо так, то припинити їх прийом, далі відвідати лікаря і після встати на облік по вагітності і вчасно здавати всі аналізи, проходити обстеження та робити скринінги. Ймовірність виникнення відхилень у дитини, мати якої під час зачаття брала оральні контрацептиви, нітрохи не вище, ніж у інших.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua